Різне

ᐈ 15 найбільших рептилій у світі – великі рептилії – самі великі рептилії 2024

Зміст

Коли більшість людей думають про величезних рептилій, вони одразу ж згадують динозаврів – але ви навряд чи зустрінете одного з них під час свого наступного походу! Які ж найбільші рептилії все ще блукають Землею, і їх можна зустріти сьогодні? У цьому списку ці масивні рептилії розташовані в порядку зростання їхньої маси, хоча інші розміри, такі як довжина, також можуть досягати вражаючих чисел.

Сьогодні ми розглянемо 15 найбільших видів рептилій, які живуть на нашій планеті в сучасну епоху, і дізнаємося трохи про те, чим кожен з них вирізняється. Ці дивовижні види обов’язково допоможуть вам оцінити, наскільки великими можуть бути рептилії!

15. Галапагоська черепахавважається дуже великою

Середня вага: 176 кілограмів


Середня довжина: 1.4 метрів


Харчування: травоїдні


Місцезнаходження: Галапагоські острови

ᐈ 15 найбільших рептилій у світі - великі рептилії - самі великі рептилії 2024

Гордовита на вигляд галапагоська черепаха є настільки культовою істотою, що фактично є тезкою Галапагоських островів. Ця велика рептилія може прожити понад 100 років, якщо її не чіпати, але, на жаль, руйнування середовища існування та браконьєрство загрожують чисельності черепах.

Існує два різновиди галапагоських черепах, і головна відмінність між ними полягає в їхньому панцирі. Більші черепахи з округлим панциром називаються “куполоподібними”, тоді як менші черепахи з панциром, що вигинається спереду вгору, називаються “сідлоподібними”. Сідлопалі черепахи часто зустрічаються на спекотних і сухих островах Галапагоських островів і витягують свої довгі шиї, щоб дістатися до їстівної рослинності.

Чи знаєте ви?

Панцир галапагоської черепахи може виглядати напрочуд важким, навіть для такої великої рептилії. Однак він складається з сотоподібної структури, яка дозволяє йому залишатися міцним і водночас набагато легшим, ніж здається.

14. Вузьконосий крокодил один з найбільших

Середня вага: 181 кілограм


Середня довжина: 3.2 метрів


Харчування: М’ясоїдна


Місцезнаходження: Африка

ᐈ 15 найбільших рептилій у світі - великі рептилії - самі великі рептилії 2024

Цей маловідомий вид крокодилів мешкає у прісних водоймах переважно в Центральній Африці. Вузьконосий крокодил часто мешкає на берегах річок і озер у вологих тропічних лісах, але іноді зустрічається і в саванах. Ця вражаюча рептилія, як можна здогадатися з назви, характеризується довгою і тонкою мордою, яка зливається з очима і вухами на маківці голови. Це дозволяє тонкорилому крокодилу непомітно плавати під поверхнею води, прихований від здобичі, але при цьому здатний бачити, чути і дихати. Крім того, темно-оливковий і плямистий колір шкіри цього хижака дозволяє йому непомітно і спокійно перечікувати у воді.

Чи знаєте ви?

Тонкорилий крокодил харчується переважно рибою. Він плаває паралельно берегам річок і озер, використовуючи свій довгий хвіст, щоб притиснути здобич до краю води для зручного споживання.

13. Зелена морська черепаха одна з найбільших

Середня вага: 119 кілограмів


Середня довжина: 1.2 метрів


Харчування: Переважно травоїдна


Де мешкає: Тропічні та субтропічні прибережні води

ᐈ 15 найбільших рептилій у світі - великі рептилії - самі великі рептилії 2024

Незважаючи на те, що ця велика рептилія називається зеленою морською черепахою, вона не завжди має зелений панцир. Скоріше за все, зелена шкіра цієї черепахи надихнула її на таку назву, тоді як панцир може мати різноманітні оливкові та коричневі відтінки. Відтінок панцира зеленої морської черепахи змінюється залежно від середовища проживання, що гарантує їй найкращі шанси змішатися з ним. Зелені морські черепахи проводять майже весь свій час у воді після того, як вилуплюються і добираються до моря, не маючи причин виходити на пляж, якщо тільки не настає час розмноження і гніздування. У той час як самки черепах розмножуються лише кожні 3-4 роки, самці можуть повертатися для спарювання щороку.

Чи знаєте ви?

Здорові зелені морські черепахи мають довгу тривалість життя – до 80-100 років.

12. Морська черепаха-лісоруб дуже велика

Середня вага: 200 кілограмів


Середня довжина: до метра


Харчування: Переважно м’ясоїдна


Ареал: Субтропічні та тропічні регіони Атлантичного, Тихого та Індійського океанів

ᐈ 15 найбільших рептилій у світі - великі рептилії - самі великі рептилії 2024

Красива морська черепаха Логгерхед – це вид з широким ареалом, який можна знайти в субтропічних і тропічних водах по всій земній кулі. Ці черепахи мігрують на величезні відстані між місцями годівлі та гніздовими пляжами, долаючи сотні миль у відкритому морі. Самки морських черепах повертаються на пляжі, де вони вилупилися, щоб відкласти власні яйця, іноді перетинаючи тисячі миль океану, щоб дістатися туди. Дорослі черепахи харчуються переважно молюсками та ракоподібними, легко розчавлюючи їхні тверді екзоскелети своїми потужними щелепами та гострими дзьобами. Медузи, саргасові водорості та інша м’яка їжа також іноді входить до раціону черепахи.

Чи знаєте ви?

Морська черепаха-лісоруб отримала свою назву завдяки тому, що її міцна, великого розміру голова віддалено нагадує колоду.

11. Гігантська черепаха Альдабра майже найбільша черепаха

Середня вага: 204 кілограми


Середня довжина: 1.4 метрів


Харчування: Всеїдна


Місцезнаходження: Острів Альдабра в Індійському океані

ᐈ 15 найбільших рептилій у світі - великі рептилії - самі великі рептилії 2024

Ця велична гігантська черепаха зустрічається майже виключно на острові Альдабра, одному з Сейшельських островів на північ від Мадагаскару. Вона також була інтродукована на Маврикій та острови Реюньйон. Він здебільшого відвідує кораловий атол навколо острова Альдабра і є найбільшою твариною, що мешкає на атолі. Інші місця проживання гігантської черепахи Альдабра включають мангрові болота, луки та прибережні дюни. Ця велика рептилія зазвичай віддає перевагу рослинності, але за потреби може адаптувати свій раціон, включаючи в нього дрібних безхребетних, а іноді й падло. Гігантська черепаха Альдабра використовує свою довгу шию, щоб діставати їстівну рослинність на висоті до трьох футів від землі.

Чи знаєте ви?

Хоча ці гігантські рептилії майже не цікавляться людьми, відомо, що вони проводять час у групах представників свого виду. Найбільш активні вони рано вранці, вважаючи за краще поїсти і поспілкуватися до того, як стане занадто спекотно.

10. Велика рептилія Малайський гаріал

Середня вага: 208 кілограмів


Середня довжина: 4 метри


Харчування: М’ясоїдна


Місцезнаходження: Південно-Східна Азія

ᐈ 15 найбільших рептилій у світі - великі рептилії - самі великі рептилії 2024

Володіючи генетичними ознаками як крокодилів, так і геріалів, малайзійський геріал залишається певною мірою загадкою, оскільки його важко класифікувати за родинними ознаками. Раніше його називали “несправжнім геріалом” через цю біологічну сіру зону, і він, безумовно, має деякі унікальні риси. Ця дивовижна рептилія має характерну довгу вузьку морду геріалів. Його броньована шкіра темно-коричнева на спині, кремово-жовта на животі та смугаста на хвості. Очі і ніс зручно розташовані на маківці голови, що дозволяє їй бачити і дихати, перебуваючи майже повністю під водою.

Чи знаєте ви?

Малайський гаріал – прісноводна рептилія, яка мешкає в шести річкових системах на Суматрі та в Малайзії. Скам’янілості цього виду були знайдені на півдні Китаю, що свідчить про те, що раніше він населяв набагато більшу територію, ніж зараз.

9. Крокодил-грабіжник дуже велика рептилія

Середня вага: 158-250 кілограмів


Середня довжина: 2.7-4 метрів


Харчування: М’ясоїдна


Місцезнаходження: Близький Схід та Індія

ᐈ 15 найбільших рептилій у світі - великі рептилії - самі великі рептилії 2024

Ця довга рептилія переважно мешкає в прісноводних районах Індійського субконтиненту, але пристосована до життя в більш солоних водах, таких як прибережні лагуни. Популяція крокодила-грабіжника скоротилася до тривожно низької чисельності, але уряд Непалу вживає заходів для збереження і поліпшення середовища проживання крокодилів. Основна увага приділяється запобіганню браконьєрству та посяганням на середовище існування тварин. Болотяні крокодили визнані важливою частиною місцевої екосистеми, яка робить свій внесок у її процвітання.

Чи знаєте ви?

Випадкова індійська назва “крокодил-грабіжник” походить від слова хінді “магар”, що означає “водяне чудовисько”.

8. Американський алігатор дуже великий крокодил

Середня вага: 200-358 кілограмів


Середня довжина: 2.7-4 метрів


Харчування: М’ясоїдна


Місцезнаходження: Північна Америка

ᐈ 15 найбільших рептилій у світі - великі рептилії - самі великі рептилії 2024

Цьому величезному виду понад 150 мільйонів років, і вважається, що він жив разом з динозаврами і пережив падіння метеорита, який їх винищив. Зараз американський алігатор мешкає майже виключно на південному сході Сполучених Штатів, переважно у прісних водоймах Луїзіани та Флориди. Він вважається найбільшою рептилією в Сполучених Штатах і може виглядати дуже схожим на колоду, коли плаває у воді. Це пов’язано з чіткими темними смужками на спині і схильністю під час полювання непомітно чекати у воді, поки здобич наблизиться.

Чи знаєте ви?

Хоча популяція американських алігаторів найщільніша у Флориді та Луїзіані, вони спорадично мешкають у прісних водоймах на всьому шляху від Північної Кароліни до Ріо-Гранде в Техасі.

7. Гаріал (Гавіал) це одна з найбільших рептилій

Середня вага: 250-370 кілограмів


Середня довжина: 3.3-5 метрів


Харчування: М’ясоїдна


Місцезнаходження: Індія

ᐈ 15 найбільших рептилій у світі - великі рептилії - самі великі рептилії 2024

Гаріал, або гавіал, відрізняється від подібних різновидів крокодилів завдяки цибулиноподібному виросту на кінці морди самця. Самок легко відрізнити за їхніми такими ж довгими, тонкими мордами. Цибулиноподібний кінчик морди самця гаріала називається “гхара”, що з гінді означає “горщик”. Цей однойменний горбок використовується для пускання бульбашок і створення вражаючих звуків під час шлюбних демонстрацій. Гарали – фактично єдині крокодили з таким візуально вираженим статевим диморфізмом, тобто відмінностями між самцями і самками свого виду.

Чи знаєте ви?

Гарали не використовують для полювання хитрість, як більшість інших крокодилів. Їхні унікальні рила містять сенсорні клітини, які допомагають їм вловлювати вібрації інших живих істот у воді. Як тільки здобич опиняється в межах досяжності, геріали відводять голову вбік і вихоплюють її з води.

6. Американський крокодил дуже великий

Середня вага: 250-400 кілограмів


Середня довжина: 3-4.2 метрів


Харчування: М’ясоїдна


Місцезнаходження: Північна, Центральна та Південна Америка

ᐈ 15 найбільших рептилій у світі - великі рептилії - самі великі рептилії 2024

Цей американський гігант, якого часто плутають з американським алігатором, є зовсім іншою рептилією. Його можна відрізнити за порівняно тоншою мордою, світлішим забарвленням і нижніми зубами, які видно, коли рот закритий. Загрозливого вигляду американського крокодила додає його сіра або оливково-зелена шкіра, яка є міцною і вкрита лускатою бронею. Південна Флорида – єдине місце, де американський крокодил і американський алігатор співіснують і можуть бути порівняні один з одним у дикій природі.

Чи знаєте ви?

На відміну від деяких інших крокодилів, американський крокодил відносно полохливий. Він часто нерухомо лежить на березі, гріючись на сонці, і зазвичай забирається у воду, щоб уникнути конфронтації, якщо його налякають.

5. Майже найбільший крокодил у світі Чорний кайман

Середня вага: 300-419 кілограмів


Середня довжина: 2.7-4.2 метрів


Харчування: М’ясоїдна


Місцезнаходження: Південна Америка

Вражаючий чорний кайман завдячує своїй напрочуд темній зовнішності, яка допомагає йому маскуватися під час нічного полювання та ефективніше грітися на сонці. Ці масивні рептилії також зазвичай мають білі або світло-жовті плями, що прикрашають їхній розмір, і чіткі смуги на щелепах – втім, з віком ці позначки стають менш виразними. Цей хижак панує у своєму прісноводному середовищі існування як найбільший представник родини Алігаторових і найбільший з відомих хижаків у басейні Амазонки.

Чи знаєте ви?

Чорний кайман вважається вищим хижаком і може схопити і з’їсти практично будь-яку тварину, що трапиться йому на шляху. Він володіє достатньою силою укусу, щоб пробити панцир черепахи, і може похвалитися достатньою силою, щоб втопити велику здобич під водою.

4. Найбільша черепаха в світі Шкіряста морська черепаха

Середня вага: 250-600 кілограмів


Середня довжина: 2 метри


Харчування: М’ясоїдна


Де мешкає: Тропічні океани: Тропічні та помірні океани

Найбільша черепаха у світі, шкіряста морська черепаха отримала свою назву завдяки надзвичайно м’якому зовнішньому панциру. У той час як більшість черепах мають твердий, жорсткий панцир, що вкриває спину і живіт, цей величезний вид натомість має шкірясту зовнішність з ребрами, які допомагають йому обтікати під час плавання і пірнання на екстремальні глибини.

Шкірясті морські черепахи також використовують такі пристосування, як розмір і шар ізоляційного жиру, щоб розширити свій ареал проживання до більш холодних вод, ніж може витримати більшість рептилій. Ця вражаюча морська черепаха використовує свій ніжний рот, щоб вижити, харчуючись медузами та іншими м’якотілими істотами. Горло шкірястої черепахи вистелене маленькими, загнутими донизу шипами, відомими як сосочки, які полегшують ковтання здобичі.

Чи знаєте ви?

Шкіряста морська черепаха – єдиний живий представник родини Дермохелідеї і найдавніший з відомих видів морських черепах.

3. Велика рептилія Орінокоський крокодил

Середня вага: 380-640 кілограмів


Середня довжина: 3.6-4.8 метрів


Харчування: М’ясоїдна


Місцезнаходження: Південна Америка

ᐈ 15 найбільших рептилій у світі - великі рептилії - самі великі рептилії 2024

Ареал цього крокодила, що перебуває під загрозою зникнення, майже повністю обмежений басейном річки Оріноко в Колумбії та Венесуелі. Орінокоський крокодил – найбільший за масою хижак Південної Америки, а також найрідкісніший і має цікаве забарвлення. Ці крокодили часто мають блідо-зелене або жовте забарвлення з невеликою кількістю темних плям, які допомагають їм маскуватися. Крокодили Оріноко зберігають унікальну здатність змінювати своє забарвлення з часом, оскільки рівень меланіну в їхній шкірі змінюється з віком.

Чи знаєте ви?

Чисельність крокодилів Оріноко колись була набагато вищою, доки їхня приваблива шкіра не стала дуже бажаним об’єктом торгівлі для венесуельських мисливців. Надмірне полювання скоротило популяцію до загрозливо низької чисельності, і для порятунку виду були запроваджені природоохоронні заходи, що включають програми розведення.

2. Найбільша рептилія Нільський крокодил

Середня вага: 350-750 кілограмів


Середня довжина: 3-5.4 метрів


Харчування: М’ясоїдна


Місцезнаходження: Африка і Мадагаскар

ᐈ 15 найбільших рептилій у світі - великі рептилії - самі великі рептилії 2024

Ця гігантська рептилія вважається найбільшим прісноводним хижаком Африки, а також найпоширенішим. Дивний міф колись стверджував, що цим крокодилам потрібно дати здобичі почати розкладатися, перш ніж вони зможуть відірвати м’ясо і з’їсти свою трапезу. Однак це, безумовно, неправда – хоча нільські крокодили, що домінують у цій місцевості, можуть їсти не поспішаючи і час від часу підбирати падло, вони послідовно уникають їсти м’ясо, яке вже почало розкладатися. Раціон цього масивного мисливця зазвичай складається з риби, але він не проти поїсти птахів, невеликих бегемотів та інших крокодилів.

Чи знаєте ви?

У нільського крокодила перетинчасті задні лапи, а в горлі є зручний клапан, який дозволяє йому хапати і занурювати здобич, не заковтуючи воду в стравохід.

1. Найбільша рептилія в світі Морський крокодил

Середня вага: 450-997 кілограмів


Середня довжина: 3.6-5.4 метрів


Харчування: М’ясоїдна


Місцезнаходження: Східна Індія, Південно-Східна Азія та Північна Австралія

ᐈ 15 найбільших рептилій у світі - великі рептилії - самі великі рептилії 2024

Морський крокодил є найбільшою рептилією у світі на сьогоднішній день. Його здатність жити в солонуватій воді дозволяє йому населяти широкий спектр прибережних районів, де він часто відпочиває трохи нижче поверхні води. Цей непомітний мисливець підстерігає здобич, коли вона підходить до краю води, щоб напитися, а потім наносить удар своїми потужними щелепами, тягнучи тварину під воду, поки вона не потоне. Більшість крокодилів, хоч і залякують, але зазвичай уникають взаємодії з людиною, а не вступають з нею в конфронтацію. Однак морські крокодили мають загрозливу репутацію надзвичайно агресивних по відношенню до людей.

Чи знаєте ви?

Самки морських крокодилів відкладають кладки з приблизно 50 яєць і ретельно доглядають за ними, поки ті не вилупляться. Вони також захищають своїх дитинчат протягом перших кількох місяців їхнього життя.