Різне

ᐈ Великі породи курей – найбільша порода курей 2024. Найбільша курка в світі

Коли ви уявляєте собі великих тварин, кури, мабуть, не перше, що спадає вам на думку. Як і більшість людей, ви, можливо, звикли до нічим не примітних птахів середнього розміру, які живуть на фермах по всьому світу. Тим не менш, деякі породи курей можуть виростати до страхітливих розмірів, затьмарюючи інших і виглядаючи прямо як представники Юрського періоду, коли вони крокують по фермі.

Незалежно від того, чи вважаєте ви курей домашніми тваринами, ці п’ять найбільших порід курей у світі неодмінно вас вразять. Давайте дізнаємося про них трохи більше і подивимося, яке місце вони займають у рейтингу за розміром.

5. Кури великих порід Орпінгтон

Середня вага: 4.5 кілограм


Середній зріст: До 40 сантиметрів


Походження: Кент, Англія

ᐈ Великі породи курей - найбільша порода курей 2024. Найбільша курка в світі
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Після того, як “куряча лихоманка” 19 століття в Англії почала вщухати, люди почали втрачати інтерес до курей, яких розводили заради зовнішнього вигляду та новизни. Зростав попит на більш практичну, орієнтовану на корисність породу курей, і Вільям Кук був радий задовольнити його, вивівши перші сорти курей породи Орпінгтон. Його чорні та бурі орпінгтони набули популярності в геометричній прогресії і залишаються популярними донині.

Орпінгтонські кури не тільки слухняні, коли з ними поводиться людина – вони також добре уживаються в тісному приміщенні з іншими курами. Їх спокійний темперамент додає їм бажаності в якості курей-несучок і домашньої худоби.

Чи знаєте ви?

Хоча густе пір’я орпінгтон є перевагою в умовах низьких температур, ця порода чутлива до спеки і може загинути в спекотному кліматі, якщо не буде забезпечена достатньою кількістю тіні для збереження прохолоди.

4. Великі породи курей Корнуельська дика курка

Середня вага: 4.7 кілограм


Середній зріст: 51 сантиметр


Походження: Корнуолл, Великобританія

ᐈ Великі породи курей - найбільша порода курей 2024. Найбільша курка в світі

Як і інші великі породи, корніш мисливські кури, як правило, слухняні, коли їх залишають на самоті або поводяться з ними м’яко. Однак, якщо їх спровокувати, вони можуть проявити більше агресії, ніж інші породи курей. Незважаючи на те, що вони не дають стільки яєць на рік, як інші породи, вони є хорошими, спокійними несучками.

Ці птахи швидко досягають зрілості і є відмінними фуражирами. Через те, що вони схильні покладатися на корм, їм потрібно більше простору, ніж іншим породам курей. Корнуольські мисливські кури також бувають найрізноманітніших забарвлень, і вони стали популярною виставковою породою

Чи знаєте ви?

Кури породи корніш мисливський, хоч і мають кремезну статуру, але не мають особливо густого пір’я. Тому в холодні зимові місяці вони потребують допомоги навчального притулку, щоб залишатися в теплі і бути здоровими.

3. Порода великих курей Кочін

Середня вага: 5 кілограм


Середній зріст: До 66 сантиметрів


Походження: В’єтнам та Китай

ᐈ Великі породи курей - найбільша порода курей 2024. Найбільша курка в світі

Кочінхіни здавна цінувалися за свої розміри, і їх схрещували з іншими великими породами, щоб створити важковаговиків, таких як курка Брахма. Ці масивні птахи, безумовно, не поступаються ні розмірами, ні пишністю пір’я. Вони мають витривалий характер, який у поєднанні з густим покривом пір’я робить їх дуже стійкими до холоду та суворих погодних умов.

Після того, як ці чарівні птахи були завезені в Англію та Америку в 1845 році, почалася “куряча лихоманка”, і попит на курей поширився зі швидкістю лісової пожежі.

Чи знаєте ви?

Кури кочінхіни спочатку не мали пухнастого, розкішного пір’я, яке робить їх такими привабливими сьогодні. Раніше їх розводили більше для практичного використання, і в порівнянні з ними вони виглядали довгастими і грубими. З того часу, як на їхній зовнішній вигляд почали звертати більше уваги, вони, як правило, несуть менше яєць.

2. Великі кури Брахма

Середня вага: 5.4-6.8 кілограм


Середній зріст: До 66 сантиметрів


Походження: Китай

ᐈ Великі породи курей - найбільша порода курей 2024. Найбільша курка в світі

Прозвані “королем курей” за свій розмір і популярність протягом всієї історії, кури породи Брахма спочатку були відомі як Шанхайська порода. Вважається, що ці кури були виведені в Китаї шляхом схрещування малайської та кочінхінівської порід, щоб отримати вражаючі розміри та густе пір’я.

Кури породи брахма демонструють таке ж доброзичливе ставлення до людей, як і Джерсійські гіганти. Завдяки доброму характеру і поганій здатності до польоту їх легко утримувати.

Чи знаєте ви?

У 1852 році англійська королева Вікторія отримала в подарунок від заводчика Джорджа Бернема дев’ять сірих шанхайських курей. Вони мали успіх, і Бернхему пощастило, що попит на цих птахів зростав протягом тривалого часу після цього.

1. Найбільша порода курей Джерсі Гігант

Середня вага: 5.8-6.8 кілограм


Середній зріст: До 66 сантиметрів


Походження: Нью-Джерсі

ᐈ Великі породи курей - найбільша порода курей 2024. Найбільша курка в світі

Джерсійський гігант – найбільша порода курей у світі. Багато хто вважає, що перше місце посідає курка породи Брахма, однак, хоча деякі видатні породи Брахма іноді можуть виростати такими ж великими, Джерсійський гігант в середньому трохи більший.

Перші селекціонери, Джон і Томас Блек, вивели перших Джерсійських гігантів, щоб запропонувати покупцям велику птицю, яка могла б конкурувати зі звичайною індичкою. Оскільки цю велику птицю спочатку розводили для збільшення розміру, а не для покращення зовнішнього вигляду, їхнє пір’я відрізнялося за кольором і візерунками.

На той час, коли Джерсійський гігант був прийнятий в Американську асоціацію птахівництва, його постійно розводили для отримання красивого чорного пір’яного покриву. Білий і блакитний типи також були прийняті в якості стандартних різновидів, хоча чорний різновид залишається найбільшим.

Чи знаєте ви?

Дружелюбність джерсійського гіганта принесла йому прізвисько “Лагідний гігант”, і птахи дуже грайливі та лагідні з дітьми. Вони настільки приємні за характером, що деякі люди вважають за краще тримати їх як домашніх улюбленців.