Різне

ᐈ Як працює рекуператор повітря?

Самопочуття мешканців квартири безпосередньо залежить від якості повітря, яким вони дихають. Практично кожен будинок побудований таким чином, щоб здійснювалася природна вентиляція. А деякі навіть обладнані механічною системою вентиляції. Але як зрозуміти, що ці системи правильно функціонують? Про це ми розповімо трохи пізніше. А зараз хочемо згадати про промислові об’єкти, які теж потребують якісного очищення повітря. 

Викиди газів, пилу, металу та інших шкідливих і отруйних речовин – це той “букет”, що можуть отримати працівники підприємства. Все це призводить до погіршення здоров’я та зменшення працездатності. Єдиним дієвим способом очищення повітря без відчинення вікон та зайвих протягів є встановлення промислового рекуператора прана 250.

Як визначитися чи правильно працює природна вентиляція?

Природна вентиляція передбачає наявність у будинку вентиляційних шахт, крізь які виходить відпрацьоване повітря. Повітряні маси та зайва волога виходять внаслідок перепаду тиску та різниці в температурах між внутрішньою частиною помешкання і вулицею. 

Природна вентиляція не має на увазі застосування якихось механічних пристроїв. А здійснюється тільки за допомогою так званої тяги. “А як же потрапляє чисте повітря ?” – запитаєте ви. Адже повинно відбуватися циркулювання повітря, щоб була тяга? 

Чисті повітряні маси потрапляють крізь відчинені кватирки, вікна, двері. Коли такої вентиляції не вистачає для правильної циркуляції повітря, тоді застосовують механічні витяжні повітропровідні системи. 

Принципи використання механічної вентиляції

Сучасним прикладом механічної вентиляції є припливна – витяжна система з рекуперацією. Якщо правильно підібрати та встановити таку систему в будівлі або у квартирі, можна зберегти тепла на 98%, плюс оптимальний рівень вологи. Все це буде гарантувати комфортні умови проживання.

Завдяки своїй спеціальній конструкції, рекуператор забезпечує одночасний приплив повітря і витяжку відпрацьованого повітря. Причому ці повітряні потоки не змішуються. Сама припливна – витяжна система працює дуже просто.

  1. Тепле повітря з приміщення потрапляє до вентилятора шляхом нагнітання та проходить по каналах пристрою. Всередині присутній теплообмінний елемент, який приймає це тепло. Завдяки чому тепло не покидає помешкання.
  2. Повітря, яке поступає з вулиці, так само нагнітається вже іншим вентилятором. Проходячи паралельними каналами, холодне повітря нагрівається. 

Таким чином свіже чисте повітря потрапляє у приміщення, при цьому не втрачається тепло. По такому принципу рекуператор працює і в спекотну пору року. Охолоджене за допомогою кондиціонера, але відпрацьоване, повітря не покидає помешкання, а повертається разом з чистим шляхом обміну.


Якщо бажаєте дізнатися більше про роботу рекуператора та обрати потрібний вид для монтажу, завітайте на сайт Prana.