Різне

Зволожувач повітря – Як зволожити повітря вдома?

Сухе повітря в квартирі негативно позначається на комфорті домочадців і може викликати безліч незручностей, таких як сухість у горлі, постійний кашель або навіть посилення симптомів алергії . Раніше на радіатори клали вологі рушники, щоб забезпечити достатню вологість повітря в будинку. Сьогодні, щоб уникнути неприємних наслідків через низьку вологість повітря, достатньо придбати зволожувачі повітря, які автоматично подбають про рівень вологості у вашому домі.

 Як зволожити повітря вдома? Як вибрати хороший і ефективний зволожувач повітря, ще й для дитячої кімнати? Як зволожити повітря вдома? Відповіді на ці та інші запитання ви знайдете в нашому посібнику.

Сухе повітря в будинку – в чому причини?

Сухе повітря – проблема, з якою борються домочадці, особливо в осінньо-зимовий період. В основному це пов’язано з опаленням наших квартир, а також із рідшим провітрюванням кімнат або коли повітря на вулиці погане . Пам’ятаймо, що в Україні дедалі більше смогу. Провітрювання квартири в опалювальний сезон часто пов’язане з пропусканням забруднюючих речовин, які також негативно впливають на рівень вологості в кімнатах.

Це ще не все. Кондиціонер може бути причиною сухого повітря у вашому домі. Ці типи пристроїв – особливо невдало розташовані – видаляють вологу з повітря.

Зменшенню вологості повітря в будинках і квартирах також сприяє механічна вентиляція. Взимку вносить в приміщення замерзле повітря, майже повністю позбавлене вологи.

Також варто пам’ятати, що рівень вологості знижують побутові прилади (наприклад, сушарка для білизни чи пилосос), які виділяють багато тепла. Люди, які опалюють житло дровами в камінах, також скаржаться на сухе повітря.Так як же підвищити вологість у будинку?

Зволожувач повітря - Як зволожити повітря вдома?

Як зволожити повітря вдома?

Традиційним методом було покласти мокрий рушник або поставити ємність з водою на радіатор. Вологість повітря також підвищується великою кількістю квітів, особливо з великими листками – під час транспірації вода випаровується через продихи. Інші прості способи зберегти повітря сухим вдома можна знайти нижче.

Також існують методи зволоження повітря за допомогою досягнень сучасної техніки. Ми можемо використовувати рекуператор з ентальпійним обмінником, який допомагає рекуперувати тепло і частину вологи. Чудовий спосіб зберегти повітря вдома сухим – практичний і ефективний – це використання зволожувача повітря.

На ринку представлено безліч моделей, які відрізняються не тільки зовнішнім виглядом, але і принципом роботи.

Види зволожувачів повітря:

 • Парові зволожувачі
 • Ультразвукові зволожувачі повітря
 • Випарні зволожувачі
 • Зволожувач з іонізатором
 • Зволожувач повітря з гігростатом
 • Імпульсний зволожувач повітря

Паровий зволожувач

Парові зволожувачі є ефективними, але також енергоємними приладами, які оснащені резервуаром для води та нагрівачем. Нагрівач нагріває воду і змушує рідину випаровуватися. Водяна пара змішується з повітрям, що підвищує його вологість. Такі пристрої можуть споживати багато електроенергії, тому варто вибрати хорошу, енергозберігаючу модель.

Ультразвуковий зволожувач

Ультразвуковий зволожувач повітря працює на основі вібраційної мембрани, яка розщеплює молекули води. Результатом є прохолодний або теплий водяний туман, що розподіляється по кімнаті за допомогою вбудованого вентилятора. Ультразвуковий зволожувач працює тихо, тому його варто використовувати, наприклад, в спальнях або офісних приміщеннях.

Випарний зволожувач

Випарні зволожувачі, як і парові зволожувачі, використовують явище випаровування води . Однак тут немає нагрівачів, а пари, що утворюється, не видно, оскільки вода не нагрівається. Вода випаровується з вбудованого фільтра природним шляхом, чому сприяє вбудований вентилятор. Цікавим фактом є можливість використання в зволожувачах такого типу ароматичних масел. Використовуючи випарний зволожувач, вам не доведеться турбуватися про вищі рахунки за електроенергію. Цей тип пристрою добре працює у великих приміщеннях, наприклад, на кухнях.

Зволожувач з іонізатором

Крім того, зволожувачі можуть бути оснащені іонізатором, який не тільки зволожує, але і очищає повітря від шкідливих алергенів і мікроорганізмів . Алергіки неодмінно оцінять зволожувач повітря з іонізатором.

Зволожувач повітря з гігростатом

Ще одним цікавим доповненням може стати гігростат. Оптимальний рівень вологості повітря забезпечить зволожувач повітря з гігростатом – гігростат дозволяє автоматично зупинити роботу зволожувача при нормальному рівні вологості . Слід пам’ятати, що надмірно зволожене повітря так само шкідливо, як і повітря з низькою вологістю. Висока вологість сприяє розмноженню грибків, викликає зміну кольору на стінах, сприяє розвитку інфекцій і респіраторних захворювань.

Імпульсний зволожувач повітря

Ці типи пристроїв працюють за допомогою вібраційного механізму, який розбиває воду на маленькі краплі, а потім розпорошує їх у повітря за допомогою вбудованого вентилятора. Частинки води дуже швидко випаровуються і покращують вологість у приміщенні. Імпульсний зволожувач є енергоефективним і простим у використанні, але він може бути досить шумним.

Який зволожувач повітря для дитячої кімнати?

Зволожувач повітря - Як зволожити повітря вдома?

Хороший зволожувач повітря для дитячої кімнати повинен покращувати якість сну і полегшувати дискомфорт від закладеного носа, але, перш за все, він повинен забезпечувати чистоту повітря . Дитячий організм особливо сприйнятливий до всюдисущих мікроорганізмів. Також добре, якщо зволожувач повітря має тихий нічний режим, щоб він не будив нашу дитину вночі.

Який зволожувач повітря вибрати для дитячої кімнати? Ось що вам потрібно врахувати перед покупкою:

 • Тип зволожувача – ультразвуковий – тихий і ефективний, пар працює швидко і ефективно, але пам’ятайте, що дитина не може торкатися гарячих поверхонь приладу, імпульсний зволожувач також безпечний для дітей
 • Ємність бака – повинна бути достатньою, щоб забезпечити зволожене повітря протягом ночі
 • Очищення – варто вибирати зволожувач, який простий в обслуговуванні
 • Гігростат t – корисний пристрій, який автоматично регулює зволоження до потрібного рівня
 • Безпека – вибирайте модель із захистом від випадкового відкриття або доступу до гарячих частин
 • Рівень шуму – чим тихіше працює зволожувач повітря, тим спокійніше сон дитини,
 • Додаткові функції – це може бути, наприклад, нічник, аромотерапія або тихий режим роботи

Пам’ятайте, що навіть найкращий пристрій не працюватиме, якщо ми забуваємо регулярно чистити, обслуговувати та замінювати фільтри.

Розглянемо два види зволожувачів повітря, які варто розглянути для боротьби з сухістю повітря в дитячій кімнаті:

Паровий зволожувач з іонізатором

З огляду на здоров’я дитини, варто вибрати прилад з іонізатором, який буде ефективно очищати повітря. Хорошим вибором може бути паровий зволожувач, який знищує більшість наявних у ньому мікробів шляхом нагрівання води. Однак цей тип пристрою слід розміщувати в безпечному місці, недоступному для дітей – гаряча вода в зволожувачі повітря може призвести до серйозних опіків, якщо пристрій перекинути.

Зволожувач повітря з гігростатом

Важливою функцією, якою повинен бути оснащений дитячий зволожувач повітря, є гігростат, завдяки якому пристрій буде цілодобово підтримувати оптимальний рівень зволоження повітря . Повітря не буде ні надто зволоженим, ні надто мало зволоженим. Наявність гігрометра дозволить особисто втрутитися, якщо ми помітимо, що рівень вологості повітря тривалий час відхиляється від норми.

Як зволожити повітря – домашні засоби

Зволожувачі – не єдиний спосіб впоратися із занадто сухим повітрям у вашому домі. Зволожити повітря у вашому домі можна дуже просто. Як зволожити повітря в кімнаті без зволожувача? Ось кілька перевірених домашніх засобів:

 • Вологий рушник на радіаторі – теплі радіатори природним чином сушать повітря. Повісивши на них вологий рушник, ви підвищите рівень вологості – мокрий матеріал буде виділяти воду у вигляді пари
 • Миска з водою під радіатором — це лікування, яке діятиме подібним чином. Поставте миску з водою поруч із теплим радіатором, що призведе до випаровування та зволоження повітря
 • Прання – це, мабуть, найпростіший спосіб зберегти повітря сухим. Мокра білизна, розвішана по дому, ефективно додасть вологи в повітря
 • Рослини – деякі види кімнатних рослин зволожують повітря. Вибираючи нову рослину для свого будинку, варто вибрати ту, яка виділяє воду в повітря