Різне

12 корисних ігор для розвитку дитини

Іноді відкуповуватися подарунками, питати чергове “як справи?”, сидіти поруч, але крутити нескінченну стрічку соцмереж… Знайомо? Багато хто з нас зовсім неідеальні батьки. Але ніколи не пізно виправитись. Діти вивчають світ за допомогою ігор.

Але перш ніж почнемо грати, не забудьте:

  • вимкнути функцію батько-порадник. Звичайно, ми завжди знаємо, як краще, але тут усі мають бути на рівних.
  • грати потрібно лише із задоволенням. Підберіть ті ігри для дітей та дорослих, які викликають у вас хоч якийсь емоційний відгук.
  • якщо гра не подобається дитині, переключаємося на іншу.

Для розвитку комунікабельності та фантазії

Сквіггл

Спочатку дитина малює каракулі та передає лист дорослому. Той із них створює якийсь образ. Потім наш художник доповнює малюнок і просить дорослого продовжити і т. д. Під час гри намагайтеся обговорювати картинки. Запитуйте дитину, що вона намалювала, чи можна допомагати навідними питаннями.

Вам сподобається – Дуже легкі малюнки олівцем для змальовування

Незвичайна тварина

Дитина малює голову, загинає лист і передає дорослому. Той малює тулуб, загинає лист і передає лист назад і т.д.

Малюємо мильними бульбашками

Для початку зробіть мильно-фарбову суміш з гуаші (5 ст.л.), рідини для миття посуду або шампуню (1 ст.л.) і води (1 ч.л.). Опустіть у суміш трубочку для соку і подуйте так, щоб вийшла пишна піна. А тепер аркушем паперу злегка торкнемося мильних бульбашок. На ній надрукуються незвичайні форми. Тепер можна взяти в руки пензлики або фломастери і разом домалювати ці фантастичні візерунки.

Складаємо казку

Перед сном або десь у дорозі можна самим складати казки. Це дуже веселе та психотерапевтичне заняття (у таких історіях діти завжди діляться саме тим, про що думають). Для появи світ цікавого оповідання, на думку відомого італійського письменника Джанні Родарі, потрібно лише два слова. Причому, чим чужішими ці слова будуть одне до одного, тим краще. Тоді уява буде змушена активізуватися, прагнучи зв’язати їх у єдиний сюжет. Вибрати слова можна найрізноманітнішими способами: запитаємо у тата одне слово, а в сестри – інше. Або знайдемо їх на різних сторінках словника.

Жива картина

Розкажіть про свої мрії. А тепер нехай кожен покаже це за допомогою пластики тіла та міміки обличчя. Решті треба відгадати, що це за бажання.

Розвиваємо увагу та концентрацію

Дзеркало

Дитина ніби виглядає у дзеркало. Ви – дорослий – його відображення. Постарайтеся синхронно виконувати будь-які рухи: повільно ходити по кімнаті, підстрибувати, розводити руки, будувати гримаси та смішні пики, не торкаючись один до одного. За кілька хвилин міняємося ролями.

Вас може зацікавити! Чим зайнятися з дітьми вдома: 35 ідей для чудового проведення часу

Розвиваємо навички співпраці та спритність

Підніми без рук

Грати можна вдвох чи втрьох. Для гри потрібний м’яч середнього розміру. Лягаємо на підлогу один навпроти одного. Легти потрібно на живіт і покласти м’яч між головами. Тепер встаємо, піднімаючи м’яч, і намагаємося донести його до певного місця, не торкаючись його руками.

Різновид. Встати на четвереньки і покласти м’яч перед собою. А тепер спробуємо, хто швидше докотить до фінішу м’яч лобом, носом, ліктем, коліном тощо.

Якщо вам подобаються ігри з м’ячем, тоді вам буде цікаво – 20 ігор з м’ячем, які захоплять дітей

Розвиваємо пам’ять та спостережливість

Що змінилося

12 корисних ігор для розвитку дитини

Сядьте на підлогу один навпроти одного. Один учасник має запам’ятати, як сидить ведучий. Потім він заплющує очі, а коли розплющує, то повинен визначити, що змінилося (положення ноги або руки, вираз обличчя і т.д.).

Різновид. Ставимо на столі кілька предметів (від 3 до 6). Запам’ятовуємо та заплющуємо очі. Ведучий прибирає одну іграшку або міняє місцями. Дитина визначає, що зникло чи змінилося.

Розвиваємо самоконтроль

У темпі барабана

Хтось із дорослих грає на барабані чи іншому ударному інструменті. Дитина рухається, доки звучить барабан. Коли музика припиняється, він має завмерти на місці. Потім можна помінятись ролями. Для різноманітності можна змінювати темп гри на барабані (повільно, швидко, з прискоренням). Дитина повинна слідувати темпу.

Наприклад. Коли припиняється гра на барабані, потрібно назвати якесь число (не більше десяти). Наприклад, число п’ять. Тоді потрібно зупинитися і торкнутися статі п’ятьма частинами тіла. (Дві ноги і три пальці або голова, два коліна та дві руки). Комбінації можуть бути найрізноманітніші. Вітайте оригінальні рішення.

Якщо немає барабана, можна використовувати будь-які підручні предмети: каструлі, ложки тощо. Можна разом змайструвати маракас, засипавши крупу у пластикову пляшку або яйце від кіндер-сюрпризу. І влаштуватиме концерт шумового оркестру, який акомпануватиме вашій улюбленій музичній композиції.

Розвиваємо навички орієнтації у просторі

Автомобіль

Розставте столи, стільці та інші предмети. Легенда: ти – автомобіль, який їде темної ночі. У нього не працюють фари, але навігатор йому нагадує шлях. Дитина «їде» із заплющеними очима, а дорослий підказує шлях. Потім зміниться ролями. Для ускладнення завдання можна рухатися смужкою перешкод назад. Можливо, комусь буде цікаво порахувати, скільки разів автомобіль врізався.

Розвиваємо реакцію та координацію

Мисливець за змією

Для цього знадобиться мотузка. Один гравець тримає кінець мотузки, сідає навпочіпки і рухає їй з боку в бік (це – змія). Інший учасник намагається впіймати змію, наступивши на неї ногою. Коли хижачка спіймана, гравці міняються місцями. Далі можна ловити змію іншою ногою чи руками. А потім змія вирішила заповзти. Вона швидко повзає кімнатою, а мисливець намагається її наздогнати і наступити.

Черепаші гонки

Стаємо на карачки, кладемо на спину подушку. А тепер – на старт. Намагаємось дійти до фінішу, щоб панцир не впав.