Різне

Чому не слід поспішати з поливом висаджених у ґрунт томатів: про це знають одиниціТак, за температури нижче +10 °C рослини припиняють зростання. А за -1 …-2 °C томати можуть загинути.

Тільки коли ризик поворотних заморозків мінімальний, городники переносять молоді рослини у відкритий ґрунт.

Після пересадки у дачників з’являється бажання полити помідори. Так роблять з багатьма іншими рослинами. Але томати – особливий випадок.

Тонкощі поливу

Помідори поливають безпосередньо при висадженні, а потім роблять перерву. Роблять це з однієї вагомої причини. Це допоможе збільшити врожай.

За такого підходу коріння молодих рослин буде розростатися активніше. Надземна частина томатів за умов дефіциту вологи піде вглиб. Потім влітку помідори краще переноситимуть спеку і добре плодоноситимуть.

При регулярному поливанні після висаджування коріння залишається на поверхні. У такому разі рослини гостро реагують щоразу, коли дачники не поливають їх. Дефіцит вологи у разі може зашкодити томатам.

Але це не загрожує рослинам, коріння яких пішло вглиб. Там вода зберігається довше, тому помідори краще переноситимуть спеку та посуху.

Як поливати

Оптимальна температура води для помідорів становить 20-25 °C. Після висаджування рослини не поливають 5-10 днів, але термін можна збільшити до двох тижнів. Головне – стежити за станом помідорів.

Надалі томати поливають у середньому раз на тиждень. Але можна і частіше – у міру висихання ґрунту. Середня витрата води на одну рослину – 3-5 л.