Різне

Екстракт кори верби – Чому екстракт кори верби чудово підходить для шкіри

Екстракт кори верби є одним із багатьох дарів природи для догляду за шкірою. Хоча існують різні види верби, екстракт білої верби (Salix alba) традиційно використовується для лікування різних шкірних захворювань.

Якщо вам цікаво дізнатися про всі переваги цього універсального інгредієнта та про те, як він може допомогти вам отримати бездоганну шкіру, прочитайте цю статтю до кінця.

Екстракт кори верби - Чому екстракт кори верби чудово підходить для шкіри

Хоча біла верба є найпопулярнішим вибором для догляду за шкірою, інші сорти, такі як чорна або пурпурова верба, також використовуються для приготування екстракту кори верби. Кору зрілої верби зазвичай збирають навесні та зрізають. на смужки. Потім внутрішня частина кори обробляється для отримання водного екстракту, який має ряд лікувальних і косметичних властивостей.

Екстракт кори верби містить кілька корисних для шкіри інгредієнтів, які надають антибактеріальні, протизапальні та антиоксидантні властивості. [1 ] Ось список деяких важливих інгредієнтів екстракту кори верби:

1. Саліцин

Саліцин походить від Salix, наукової назви дерева верби. Це природне джерело саліцилової кислоти, інгредієнта для догляду за шкірою з багатьма перевагами. Саліцин зменшує подразнення та запалення при важких станах акне. Цей природний ексфоліант не тільки омолоджує вашу шкіру, але й допомагає боротися з ознаками старіння.

2. Дубильні речовини

Дубильні речовини є в’яжучими речовинами, які підтягують шкіру та допомагають зменшити розмір пор шкіри. Вони також контролюють надлишок жиру, що зменшує чорні та білі крапки на вашій шкірі. Вони також допомагають контролювати надмірне виділення поту.

3. Поліфеноли

Ці фітохімічні речовини (отримані з рослин) є потужними антиоксидантами, які поглинають вільні радикали, присутні в шкірі, запобігаючи пошкодженню ДНК, яке може призвести до раку шкіри. Поліфеноли також вбивають мікроби та борються із запаленнями, таким чином допомагаючи полегшити багато шкірних захворювань.

4. Флавоноїди

Це особлива група поліфенолів, присутніх в екстракті кори верби. Флавоноїди захищають вашу шкіру від фотопошкоджень, викликаних тривалим впливом УФ-променів сонця. УФ-промені збільшують окислювальний стрес у шкірі, що призводить до передчасних ознак старіння, таких як зморшки та гіперпігментація.



Екстракт кори верби також відомий як «природний аспірин» за його болезаспокійливі та болезаспокійливі властивості. 


Його використовували як ліки в стародавніх цивілізаціях Європи та Азії для лікування таких захворювань, як застуда, лихоманка, кровотечі тощо.

 • Екстракт кори верби – це ніжний ексфоліант, який видаляє мертві клітини шкіри та надлишки жиру з поверхні шкіри. Це також сприяє оновленню клітин, тобто виробленню нових клітин шкіри. Це робить поверхню вашої шкіри гладкою та забезпечує рівний колір обличчя.
 • Цей екстракт також працює як тонік, який допомагає підтягнути шкіру, звужити пори шкіри та зменшити появу ліній і зморшок. Завдяки цьому ваша шкіра виглядає молодою та пружною.
 • Екстракт кори верби також зволожує вашу шкіру та покращує її бар’єрну функцію, таким чином захищаючи шкіру від зовнішнього середовища.
 • Потужні антиоксиданти в цьому екстракті борються з вільними радикалами, які завдають шкоди вашій шкірі. Таким чином, він захищає вашу шкіру від дегенеративних станів.
 • Цей антибактеріальний і протизапальний екстракт очищає забиті пори та зменшує появу червоних і сверблячих прищів. Він також допомагає лікувати інші захворювання шкіри, такі як екзема, псоріаз і розацеа.

Як використовувати кору верби в догляді за шкірою?

Ви можете наносити екстракт кори верби безпосередньо на шкіру так само, як сироватку з саліциловою кислотою. Саліцилова кислота – це жиророзчинний BHA, який може проникати в багаті ліпідами зовнішні шари вашої шкіри, забезпечуючи чудовий відлущуючий ефект.

Завдяки своїм антибактеріальним і протизапальним властивостям цей екстракт також використовується як інгредієнт багатьох засобів по догляду за шкірою, таких як засоби для вмивання обличчя, маски для обличчя, зволожуючі засоби, тоніки тощо.

Екстракт кори верби - Чому екстракт кори верби чудово підходить для шкіри

У складі більшості засобів для догляду за шкірою на ринку використовується концентрація від 2,5 до 5 відсотків екстракту кори верби. Саліцилова кислота також може бути оброблена з саліцину та інших саліцилатів, присутніх у цьому рослинному екстракті.

Максимально 2% саліцилової кислоти можна використовувати для вмивання або маски для обличчя, яка змивається за короткий час, найчастіше використовується 1,5 відсотка. Тоді як для незмивних засобів, таких як зволожуючий крем або сироватка, зазвичай використовується 1% саліцилова кислота.

Екстракт кори верби має безліч переваг для догляду за шкірою, і його може ефективно використовувати більшість людей. Ви можете отримати користь від використання цього інгредієнта, якщо у вас є наступне:

 • Чутлива шкіра
 • Жирна або комбінована шкіра
 • акне
 • Передчасні ознаки старіння
 • Шкірні захворювання, такі як екзема, псоріаз, розацеа.

З якими комбінаціями кора верби поєднується/не підходить?

Екстракт кори верби має чудові кератолітичні властивості, тобто він може розчиняти мертві клітини шкіри та жир на поверхні вашої шкіри. Таким чином, його можна використовувати в поєднанні з AHA (альфа-гідроксикислотами), такими як молочна кислота, гліколева кислота тощо, для посилення їх відлущувальних властивостей.

Ця комбінація не тільки видаляє пошкоджений верхній шар шкіри, але й стимулює свіжі клітини виходити на поверхню. Він також прискорює вироблення білків, що зміцнюють шкіру, таких як еластин, колаген тощо.

Серед експертів існує неоднозначна думка про те, які інгредієнти слід, а які не слід використовувати разом з екстрактом кори верби. Однак, загалом, інгредієнтів, які погано поєднуються з саліциловою кислотою, також слід уникати з цим екстрактом. Краще уникати ретинолу та вітаміну С разом із екстрактом кори верби.

Запобіжні заходи при використанні кори верби

Використовуючи екстракт кори верби, слід пам’ятати про наступні застереження:

 • Ви не повинні використовувати будь-які препарати з цим інгредієнтом, якщо у вас алергія на саліцилати. Також людям з відомою гіперчутливістю до аспірину слід уникати використання цього екстракту. Негайно зверніться до лікаря, якщо ви підозрюєте реакцію гіперчутливості.
 • Переконайтеся, що він підходить вашому типу шкіри. Екстракт кори верби може висушити вашу шкіру, якщо ви використовуєте його як засіб, що не змивається. Це особливо актуально, якщо у вас вже суха шкіра. Фахівці рекомендують використовувати зволожуючий крем з подальшим нанесенням екстракту кори верби.
 • Краще уникати використання цього інгредієнта, якщо ви вагітні або годуєте мамою.

Екстракт кори верби містить саліцин, який є рослинним джерелом саліцилової кислоти. Але процес виробництва саліцилової кислоти з саліцину може бути виснажливим і комерційно нежиттєздатним. Таким чином, більшість комерційно доступної саліцилової кислоти отримано хімічним шляхом.

Хоча саліцилова кислота може бути більш потужним інгредієнтом порівняно з екстрактом кори верби, вона також має деякі недоліки. Саліцин, присутній в екстракті, не подразнює навіть при 100% концентрації, тоді як концентрація саліцилової кислоти від 1 до 2% може спричинити побічні ефекти, такі як сухість, почервоніння або подразнення.

Оскільки саліцин набагато м’якший для шкіри, його можна використовувати навіть людям з чутливою шкірою. Він може бути менш сильним, ніж саліцилова кислота, але екстракт кори верби все ще ефективний у відлущуванні шкіри та зменшенні акне.

Висновок

Екстракт кори верби є потужним рослинним засобом для вирішення багатьох шкірних проблем. Він може відлущити шкіру, зменшити надлишок жиру, очистити пори, а також допомогти зберегти шкіру зволоженою. Цей ніжний, але потужний екстракт може вилікувати прищі та запобігти майбутнім загостренням. Його також можна використовувати для лікування екземи, псоріазу та розацеа. Але обов’язково перевірте наявність алергії перед тим, як включити цей інгредієнт у свій звичайний догляд за шкірою, щоб уникнути небажаних побічних ефектів.