Різне

Інфекційні прищі – як боротися з інфекційними прищами

У кожного з нас хоч раз у житті траплялися прищі. Ці невеликі незапалені плями зазвичай виникають через забиті пори, у яких занадто багато шкірного сала (жиру), мертвих клітин шкіри або бактерій. Відповідно до звіту опитування, акне або «прищі» є найпоширенішим захворюванням шкіри в Сполучених Штатах.

Щороку приблизно у 50 мільйонів американців діагностують акне. Якщо залишити їх без уваги, ваші прищі можуть заразитися бактеріями. Продовжуйте читати, щоб дізнатися більше про інфіковані прищі та як з ними боротися.

Що таке інфікований прищ і як він виглядає?

Інфекційні прищі - як боротися з інфекційними прищами

Інфікований прищ — це пустула або заповнена гноєм хвороблива пляма на обличчі . Хоча інфікований прищ зустрічається не так часто, звичайний прищ можна заразити, вискочивши або поколавши. Відкрита рана вашого прища заражається природними бактеріями шкіри, такими як Propionibacterium acnes, Staphylococcus aureus тощо, і перетворюється на інфікований прищ.

Важко не помітити інфікований прищ на обличчі. Інфікований прищ більш очевидний, ніж звичайні прищики, оскільки він більший у діаметрі та червоніший за кольором. Ці прищі із запаленням і видимим гноєм заживають довше, ніж звичайні. Інфіковані прищі болючі або чутливі до дотику.

Що викликає зараження прищів?

Існує кілька причин, через які простий прищик може інфікуватися і перетворитися на болючу шишку, наповнену гноєм. Деякі з поширених причин інфікованих прищів:

1. Вискакування та підштовхування

Вискакування та поштовхування є найпоширенішими причинами інфікування прища. Вони залишають ваш прищ відкритим. Без зовнішнього захисного шару ваш прищ дуже легко заразитися. Навіть якщо торкатися прищів нечистими руками, на них можуть потрапити бактерії, викликаючи інфекцію.

Інфекційні прищі - як боротися з інфекційними прищами

2. Бактеріальні інфекції

Staphylococcus aureus, широко відомий як стафілокок, є поширеною бактерією, яка викликає інфікований прищ. Ці бактерії природним чином зустрічаються на шкірі людини. Інша бактерія, Cutibacterium (також відома як Propionibacterium), викликає інфекцію прищів і може призвести до важкого стану. Коли ваші пори закупорюються, там розмножуються бактерії, викликаючи інфікований прищ. Ці бактерії також є природними на шкірі людини.

Як лікувати інфікований прищ?

Існує кілька способів позбутися інфікованих прищів. Ось сім основних способів лікування:

1. Точкове лікування

Якщо ви вже видалили інфікований прищ, подумайте про це як про відкриту рану та змастіть маззю з антибіотиком, щоб запобігти інфекції та прискорити загоєння.

Крім того, ви можете застосувати високу концентрацію пероксиду бензоїлу, саліцилової кислоти або резорцину, щоб вилікувати ці набряклі та болючі шишки на обличчі. Перекис бензоїлу може вбити бактерії, які викликають запалення. З іншого боку, точкові препарати, що містять камфору, резорцин або сірку, поглинають надлишки жиру та допомагають швидко висушити інфікований прищ.

Якщо ви віддаєте перевагу трав’яним засобам, олія чайного дерева є природним компонентом для боротьби з прищами з антибактеріальними властивостями.

Інфекційні прищі - як боротися з інфекційними прищами

2. Світлодіодний пристрій для видалення прищів

Науково та клінічно доведено, що світлодіодні пристрої для видалення прищів знищують бактерії P. acnes. Отже, ви можете використовувати світлодіодні пристрої, дозволені FDA, для лікування вугрів легкого та середнього ступеня тяжкості. Це портативні портативні пристрої з живленням від батареї, які вбивають бактерії, що викликають інфекцію, і лікують інфікований прищ.

3. Гідроколоїдний пластир

Це ще один ефективний варіант лікування вашого інфікованого вискочив прища. Гідроколоїдний пластир — це, по суті, крихітна пов’язка у формі точки, яка приносить полегшення протягом ночі. Ці пластирі видаляють зайву рідину та гній із інфікованих прищів, підсушують їх і сприяють швидкому загоєнню. Він також зберігає ваш інфікований прищик чистим і закритим і не дозволяє вам торкатися його.

4. Холодний компрес

Холодний компрес із пакетом із льодом або кубиком льоду може полегшити запалення та біль від інфікованого прища. Повторювані крижані компреси можуть допомогти зняти набряк і покращити самопочуття.

5. Теплий компрес

Як і холодний компрес, теплий компрес також є ефективним засобом для лікування опухлого прища, що утворює білу точку. Замість того, щоб стискати або виривати його, ви можете прикласти теплий компрес, щоб допомогти йому випустити гній. Вам просто потрібно взяти чисту мочалку з теплою водою, занурити, віджати і обережно натиснути на припухлий прищ. Для кращих результатів повторюйте цей метод кілька разів на день.

6. Відвідайте дерматолога

Коли все виглядає серйозно, доцільно звернутися до дерматолога. Дерматолог – це та людина, яка допоможе лікувати інфекцію та запобігти появі висипань у майбутньому. Якщо потрібно, вони також призначать правильні антибіотики для усунення інфекції.

Крім того, якщо ви шукаєте швидке вирішення проблеми, лікар може зробити ін’єкцію кортизону. Укол кортизону може допомогти прищику зажити швидше протягом кількох годин, ніж днів.

7. Запобігайте появі інфікованих прищів у майбутньому

Якщо ви вірите в те, що профілактика не лікування, режим догляду за шкірою з використанням саліцилової кислоти є найкращим варіантом для вас. Саліцилова кислота може запобігти утворенню інфікованих прищів. Ця хімічна речовина проникає в шкіру та розчиняє мертві клітини шкіри, які можуть закупорити пори шкіри та призвести до утворення прищів.

Які ускладнення інфікованого прища?

Коли прищ інфікується, це може спричинити незворотні рубці. Інфікований вискочив прищ також може заразити сусідні звичайні прищі, викликаючи важкі стани. У деяких людей навіть спостерігається зміна пігментації (світла або темна) на місці інфікованих прищів після того, як шкіра очиститься.

У важких випадках вам потрібні більш інвазивні методи лікування, щоб знищити бактерії, що викликають інфекцію. В іншому випадку на обличчі можуть залишитися глибокі та постійні шрами.

Скільки часу потрібно, щоб зникнути інфікований прищ?

Час загоєння прищів залежить від їх тяжкості та способу лікування. Як правило, для повного зникнення інфікованих прищів може знадобитися до шести тижнів. Якщо у вас є невеликі поодинокі шишки, може знадобитися лише кілька днів, щоб зажити та зникнути. За допомогою дерматолога та агресивного клінічного лікування ви можете змусити ваші прищі зникнути швидше.

Чи варто видавлювати гній з прища?

Видавлювання або виривання інфікованого набряклого прища може спричинити багато проблем. Це може зробити прищі більш помітними, збільшити ризик подальшого інфікування та може призвести до постійних рубців. Видавлювання гною може допомогти вам полегшити біль, але створити глибокий і постійний шрам. Це також може погіршити вашу інфекцію.

Чи допомагає лід від інфікованих прищів?

Використання льоду на інфікованих прищах є одним із ефективних способів зменшити запалення та заспокоїти його. Згідно з дослідженням , використання льоду може допомогти зменшити набряк і біль від інфікованих прищів.

Найкращий спосіб застосувати холодний компрес або кубик льоду – це загорнути його в чистий шматок тканини або паперовий рушник і притиснути до опухлої ділянки. 


Нанесіть на 5-10 хвилин. 


Для досягнення найкращих результатів ви можете повторювати процес двічі на день з перервою не менше 10 хвилин між ними.

Коли звертатися до лікаря щодо інфікованих прищів?

В основному прищі зникають самі по собі протягом короткого періоду. Але не варто ігнорувати інфікований припухлість, коли:

  • Вони дуже великі або болючі.
  • Коли вискочені прищі не висихають і продовжують сочитися.
  • Це викликає глибоку пульсацію під шкірою, і ви хочете швидко виправити це.
  • Вони не проходять навіть після 4-6 тижнів домашнього лікування.
  • Це супроводжується ознаками важкої інфекції, такими як лихоманка, нудота, блювота тощо.
  • Це демонструє схожість з ознаками раку шкіри [ 7 ].

Що станеться, якщо не лікувати інфіковані прищі?

Зазвичай прищі проходять самі собою протягом тижнів. Однак без належного домашнього лікування або клінічних засобів інфекція від ваших прищів може поширитися та стати серйозною.Тривала недбалість може призвести до розвитку кістозних вугрів. 


Ці агресивні запальні прищі викликають хворобливі, заповнені гноєм горбки глибоко під шкірою.

Як зменшити набряки на обличчі від інфікованих прищів?

Як теплий, так і холодний компрес може бути корисним для зменшення набряку на обличчі від інфікованих прищів. Застосування холодного компресу з кубиком льоду на кілька хвилин також може зменшити запалення та біль. Холодний або гарячий компрес із подальшим нанесенням 2% мазі або лосьйону пероксиду бензоїлу може забезпечити швидке полегшення.

Чи можуть інфіковані прищі викликати збільшення лімфатичних вузлів?

У разі важкої інфекції прищі можуть навіть викликати збільшення лімфатичних вузлів. Коли інфікований прищик проникає глибоко в шкіру, він може витягнути токсичні бактерії. У такому випадку лімфатичні вузли також заражаються бактеріями, що вторгаються, і виявляють запалення.

Висновок

Звичайний звичайний прищ може перетворитися на болючу опухлу шишку, якщо просто вискочити, зірвати або стиснути його голими й нечистими руками. Інфікований прищ не тільки викликає біль або запалення, але може призвести до постійного рубця та пігментації. Від інфікованих прищів можна легко позбутися, дотримуючись простих запобіжних заходів і вчасно пролікувавши їх.

Знання вашого типу шкіри також може допомогти вам зрозуміти причину інфікованих прищів. Відповідно, використання правильних продуктів може допомогти вам полегшити стан.