Різне

Кішка в квартирі – Як комфортно жити з кішкою в квартирі?

Життя з домашніми тваринами приносить багато радісних моментів. Для любителів котів ви можете задати питання: «чи можна тримати кота в квартирі?». Як домашні тварини, які люблять незалежність і власну свободу, це зрозуміле запитання. 

Багато котів живуть щасливо та комфортно вдома, насолоджуючись життям у квартирі, не потребуючи місця в саду чи виходу на вулицю.

Насправді деякі породи дуже добре підходять для життя вдома, зокрема британські короткошерсті та перси.

Незалежно від того, чи збираєтеся ви завести кота чи думаєте про переїзд у квартиру зі своїм котом, ось кілька речей, які вам потрібно знати.

Як привчити кота до лотка

Кішка в квартирі - Як комфортно жити з кішкою в квартирі?

Вам цікаво, як привчити кота до лотка, і, можливо, навіть хвилюєтеся, що їх важко навчити, якщо ви не взяли його кошеням? Що ж, якщо так, ви можете бути впевнені, що це цілком можливо. Ви виконуєте процес приблизно так само, як привчаєте кошеня до лотка. Єдина різниця? Це може зайняти трохи більше часу. Ми всі вчимося трохи швидше, коли ми молоді!

Подивіться правді в очі, коти вибагливі, і якщо їм не сподобається лоток та наповнювач, який ви для них вибрали, вони можуть просто відмовитися від нього! Який наповнювач їм подобається, залежить від індивідуальних уподобань і минулого досвіду: одні коти віддають перевагу підстилці, яка не комкується, а інші вирішують, що вона комкується забагато.

Поставте лоток в правильному місці

Важливо не тільки правильно підібрати підстилку, але й вибрати лоток, яким ваша кішка буде задоволена, і правильно його розташувати. З точки зору першого, пам’ятайте, що багатьом котам не подобаються закриті лотки (оскільки вони не бачать жодних потенційних «загроз»), і коту може бути важко входити та виходити з ящика з високими бортами. Що стосується розташування, ви шукаєте тихе місце з низьким рухом транспорту, де вашу кішку ніхто не турбуватиме.

Переконайтеся, що у вас достатньо лотків

Експерти рекомендують мати один лоток для кожного кота у вашій родині та ще один запасний. Особливо, якщо ваш кіт трохи вибагливий, можливо, варто мати поруч додаткові лотки, особливо якщо вони трохи обмежені в русі.

Кішки відомі тим, що дотримуються високих стандартів щодо чистоти, тож будьте готові до того, щоб лотки були завжди чистими!

Як привчити кота до лотка покрокова інструкція

Готові почати навчання? Ось що вам потрібно зробити:


Кішка в квартирі - Як комфортно жити з кішкою в квартирі?

Познайомте свого кота з лотком

Перше, що вам потрібно зробити, це познайомити свого пухнастого друга з лотком, заохочуючи його в ньому або поруч із ним шкребтися, якщо він цього хоче. Також бажано робити це після сну або їжі та пиття, оскільки саме в цей час вашій кішці, швидше за все, знадобиться туалет.

Крім того, щоб показати вашому коту його лоток, було б гарною ідеєю обмежити його в закритій зоні будинку та поставити лоток там. Ви завжди можете дати своєму пухнастому другу «доступ до всіх зон», коли він навчиться ходити в лоток.

Винагороджуйте хорошу поведінку

Коли ваш кіт успішно використовує лоток для туалету, ви повинні винагородити його щедрою, але спокійною похвалою та частуванням. Це дає їм повідомлення, що поведінку варто повторити!

Чому покарання – погана ідея

Навпаки, карати або лаяти кота не рекомендується. Це не тільки не спрацює, але навіть може змусити вашого кота боятися свого лотка або, ще гірше, вас.

Робота з прикрими випадками

Натомість спокійно ставтеся до неминучих прикрих випадків, використовуючи ензимний очищувач, щоб позбутися запаху. Це не лише питання домашнього догляду, тому що якщо ваша кішка все ще відчуває запах власної сечі в певній зоні, це спонукає її знову попісати туди.

Скільки часу потрібно, щоб привчити кота до лотка?

Ваш кіт є унікальною особиною, тому неможливо точно сказати, скільки часу йому знадобиться, щоб освоїтися з лотком. Однак, якщо ви правильно зрозумієте основи (правильний лоток і лоток у правильному місці) і терпляче й послідовно використовуєте тренування, ваш кіт цілком може стати професіоналом лотка протягом 4-6 тижнів.

Що робити, якщо кіт не хоче користуватися лотком

Кішка в квартирі - Як комфортно жити з кішкою в квартирі?

Є багато причин, чому кіт може уникати лотка для туалету. Це може бути тому, що він не схвалює, де ви розмістили його лоток, а іноді це через хворе здоров’я. Але якщо ви хвилюєтеся, поговоріть зі своїм ветеринаром.

Як зробити свого кота щасливим

Кішка в квартирі - Як комфортно жити з кішкою в квартирі?

Одне з найбільших сумнівів, яке ви можете мати, це дізнатися, чи щаслива ваша кішка, живучи у вашій квартирі.

Не маючи доступу на вулицю, кімнатним котам може знадобитися додаткова стимуляція у вигляді ігор і вправ.

Розчарований кіт, швидше за все, вивільнить накопичену енергію, дряпаючи або жуючи меблі, одяг чи штори.

Це може бути особливо проблематично, якщо ви живете в орендованому житлі.

Є кілька простих речей, які ви можете зробити, щоб стимулювати грайливість і цікавість вашої кішки. Допоможе вам перестати нервувати через те, що ваш улюблений вихованець руйнує ваше орендоване майно. 

Переконайтеся, що ваша кішка має доступ до великої кількості іграшок. Від наповнених котячою м’ятою плюшів і писклявих мишей до висячих іграшок на палиці. Ви не знайдете дефіциту іграшок для котів у зоомагазинах та в Інтернеті.

Ви також повинні придбати дряпку і направити кігті свого кота на нього, а не на меблі!

Для довгошерстих котів розчісування забезпечує терапевтичний ефект, покращує настрій і усуває ймовірність того, що ви знайдете кульки шерсті.

Крім гри, настрій вашої кішки може легко змінитися її туалетом. Найкраще, щоб у вашій квартирі була чітко виділена «туалетна зона», щоб уникнути неприємностей.

Кішки цінують приватність, тому, якщо можете, помістіть лоток подалі від прямої видимості, щоб ваша кішка могла спокійно займатися своїми справами. Для цього чудово підходять закриті лотки для сміття.

Підтримуйте лоток для сміття в чистоті та регулярно доповнюйте його, щоб запобігти виникненню неприємних запахів.

Як зберегти кота здоровим

Кішка в квартирі - Як комфортно жити з кішкою в квартирі?

Кішки – створіння звички. Пам’ятаючи про це, ви можете зберегти здоров’я свого кота, ввівши розпорядок дня.

Хоча коти є більш самотніми домашніми тваринами, ніж собаки коти все одно потребують соціального контакту.

Там, де це можливо, ви повинні намагатися врегулювати свої приходи та відходи. Коти не потребують постійної уваги. Однак вони звикнуть до того, що ви поряд або повертаєтесь у певний час.

Слід уникати залишати кішку одну в квартирі на тривалий час. Це не тільки призведе до того, що ваша кішка почуватиметься покинутою, але й, ймовірно, у неї виникне стрес.

Стресовий кіт більш схильний спричиняти неприємні випадки у квартирі – те, з чим жоден власник домашньої тварини не хоче мати справу регулярно.

Також, як і будь-яка тварина, коти з нетерпінням чекають часу годування.

Утримуючи кішку в квартирі, ви можете помітити, що ваш вихованець має тенденцію до набору ваги. Це може бути наслідком надмірного перекусу та відсутності фізичних вправ.

Більшість котів потребують принаймні двох прийомів їжі на день, тому найкраще годувати їх регулярно вранці та ввечері.

Коли вас немає вдома, важливо завжди залишати свіжу миску з водою, щоб спостерігати за своїм котом протягом дня.

Як убезпечити свого кота

Кішка в квартирі - Як комфортно жити з кішкою в квартирі?

Коли ви живете в квартирі, є кілька речей, про які слід пам’ятати, щоб убезпечити вашу кішку.

Одна з переваг утримання кота в квартирі полягає в тому, що ви не будете ризикувати, що він загубиться на вулиці або наткнеться на головну дорогу.

Тим не менш, якщо у вас є балкон, переконайтеся, що для вашого улюбленця немає легкого виходу. Подібним чином переконайтеся, що вікна у вашій квартирі ніколи не відкриті настільки широко, щоб ваша кішка могла протиснутися. Зрештою, котам цікаво.

Багато людей вважають, що в квартирах недостатньо місця для котів. Однак, грамотно розташувавши меблі та приділивши належну увагу, ви можете забезпечити вашому коту щастя та безпеку у своїй квартирі.

По можливості розставляйте меблі біля стін, залишаючи достатньо місця на підлозі, щоб ваша кішка могла блукати, гратися та дрімати. Ви також захочете стежити за будь-якими тяговими кабелями або низько звисаючими предметами.

Крім небезпеки спотикання кабелів і ризику пошкодження ненадійно розміщених скарбів, власникам котів слід стежити за кімнатними рослинами.

Додавання рослин у ваш дім  може допомогти підняти настрій, покращити якість повітря та додати трохи фарб. Однак для кімнатних котів кімнатні рослини можуть бути привабливою альтернативою траві чи кущам.

Усуньте спокусу вашої кішки гризти чи чистити ваші рослини, тримаючи їх подалі від досяжності.

Також ні для кого не секрет, що деякі популярні кімнатні рослини є отруйними для котів, тому завжди перевіряйте їх перед покупкою. 

Утримання кота в квартирі

З правильними міркуваннями та доглядом легко зберегти вашу кішку щасливою, здоровою та безпечною, коли ви живете в квартирі.

Ви і ваша кішка можете жити щасливо, починаючи від звичайного розпорядку дня і закінчуючи багаточасовими іграми разом.