Різне

Койєва кислота – Як койєва кислота вирішує проблеми пігментації шкіри?

Ви намагалися позбутися гіперпігментації? Якщо так, то вам слід знати про койєву кислоту, яка використовується як засіб для освітлення шкіри в більшості косметичних засобів.

Цікаво, що робить цей інгредієнт таким особливим? Що ж, від шрамів від прищів до темних плям, від мелазми до сонячних променів, койєва кислота може вирішити безліч проблем вашої шкіри.

У цій статті давайте детально обговоримо використання койєвої кислоти в догляді за шкірою, форми, переваги та можливі побічні ефекти. Прокрутіть вниз, щоб прочитати більше.

Що таке койєва кислота і чи безпечна вона?

Койєва кислота - Як койєва кислота вирішує проблеми пігментації шкіри?

Койєва кислота є природним метаболітом, що виробляється з різних видів грибів. Він освітлює шкіру, запобігаючи виробленню тирозину, амінокислоти, відповідальної за вироблення меланіну (пігменту шкіри). Він також працює як антиоксидант у ваших продуктах по догляду за шкірою.

При дослідженні в гострих, хронічних і репродуктивних дослідженнях койєва кислота не була виявлена ​​як токсикант. Він повільно вбирається в шкіру людини, але не досягає порогу ризику для здоров’я.

Джерела та форми койєвої кислоти

Aspergillus oryzae є одним із грибів, з яких отримують койєву кислоту. Він також утворюється під час бродіння японських харчових продуктів, таких як соєвий соус і рисове вино.

Особливо використовується в сироватках і кремах для депігментації. Ви також можете знайти койєву кислоту в різних формах, включаючи порошки, миючі засоби та шматки мила.

Переваги койєвої кислоти

  • Лікування мелазми: Мелазма — це поширене захворювання шкіри, яке виникає через гормональний дисбаланс. Утворює темні плями на шкірі. Койєва кислота допомагає лікувати мелазму, освітлюючи пігментовані ділянки.
  • Захист від старіння: койєва кислота захищає від УФ-випромінювання, відома тим, що лікує пошкодження від сонця. Це, у свою чергу, зменшує вікові плями, тонкі лінії та зморшки, завдяки чому ви виглядаєте молодо.
  • Освітлення шрамів:  койєва кислота може діяти на шрами вашої шкіри, спричинені акне або травмами. Однак це не покращить товщину рубцевої тканини.
  • Антибактеріальні властивості : койєва кислота також має антибактеріальні властивості. Це може допомогти вам боротися з широким спектром поширених бактеріальних інфекцій шкіри. Отже, койєва кислота може зникнути прищі, викликані бактеріями.
  • Протигрибковий ефект: койєва кислота вважається протигрибковим елементом. Він використовується в багатьох протигрибкових продуктах для подвоєння їх ефективності. Койєва кислота може допомогти вам запобігти певним грибковим інфекціям, таким як стригучий лишай, дріжджові інфекції, кандидоз. Ви можете використовувати мило з койєвою кислотою для лікування цих видів грибкових інфекцій.

Було проведено багато досліджень, щоб визначити безпечну концентрацію койєвої кислоти. Згідно з науковими дослідженнями, койєва кислота безпечна для використання в косметиці в межах 1-4% концентрації.

Два подвійних сліпих дослідження показали, що комбінація 2% койєвої кислоти з 2% гідрохінону та 4% койєвої кислоти з 5% гліколевої кислоти ефективно впливає на пігментацію.

Комбінації показали видимі результати в 52% випадків пігментації. Однак вам слід суворо уникати передозування койєвої кислоти (понад 4%), оскільки це може призвести до сильного подразнення шкіри та чутливості.

Поради щодо використання койєвої кислоти в догляді за шкірою

Оскільки койєва кислота випускається в багатьох формах, таких як порошок, лосьйони, сироватка тощо, вам потрібно пам’ятати про наступне:

1. Наприклад, під час використання пудри завжди змішуйте койєву кислоту з водою/лосьйоном і дотримуйтесь інструкцій щодо продукту.

2. Як правило, койєва кислота починає показувати результати протягом двох тижнів. Якщо ви хочете побачити швидші результати, ви можете додати до лікування гліколеву кислоту.

3. Коли ви наносите креми або сироватки з койєвою кислотою, дайте шкірі трохи часу, щоб вони повністю ввібралися.

4. Для таких продуктів, як мило з койєвою кислотою та миючі засоби, радимо змивати їх незабаром після нанесення.

5. Використовуйте продукти відповідно до інструкції. Наприклад, маски для обличчя призначені для використання лише час від часу. Хоча ви можете використовувати креми з койєвою кислотою щодня.

6. Хоча продукти койєвої кислоти в основному використовуються на обличчі та руках, ви можете використовувати її майже на будь-якій ділянці тіла, крім очей, носа, рота та інтимних частин.

Побічні ефекти та запобіжні заходи

Незважаючи на те, що койєва кислота була оголошена безпечним інгредієнтом для косметичного використання, мало хто може зіткнутися з легкими побічними ефектами. Найпоширенішим побічним ефектом койєвої кислоти є контактний дерматит.

Помітними симптомами контактного дерматиту є почервоніння, подразнення, висипання, набряк шкіри та дискомфорт. Люди з чутливою шкірою або особи, які використовують койєву кислоту в кількості, яка перевищує рекомендовану, можуть отримати контактний дерматит.

Якщо ви використовуєте койєву кислоту протягом тривалого часу, ваша шкіра може стати чутливою до сонця. Завжди рекомендується використовувати сонцезахисний крем і захисний одяг, щоб уникнути пошкодження сонцем.

Щоб уникнути будь-яких серйозних побічних ефектів, вам слід дотримуватися таких запобіжних заходів під час використання продуктів койєвої кислоти:

1. Не наносьте койєву кислоту на зламану або пошкоджену шкіру.

2. Якщо у вас алергія або будь-які інші захворювання шкіри, проконсультуйтеся з лікарем перед використанням будь-якого продукту, що містить койєву кислоту.

3. Завжди дотримуйтесь інструкцій, написаних на етикетці, коли використовуєте продукти з койєвою кислотою.

4. Якщо продукт призначений лікарем, обов’язково дотримуйтеся вказівок лікаря.

5. Якщо після використання продуктів з койєвою кислотою з’являються висипання або подразнення, негайно припиніть використання та поговоріть про це зі своїм лікарем.


Висновок

Койєва кислота є експертом у лікуванні гіперпігментації або рубців. Але ви не повинні використовувати його лише для освітлення пігментованої шкіри. Якщо ви використовуєте його для будь-яких особливих захворювань шкіри, вам слід проконсультуватися з дерматологом щодо найкращого та найбезпечнішого способу використання койєвої кислоти.