Різне

Кріплення для телевізора – Яке кріплення для телевізора?

Телевізор може стати елегантним доповненням до вітальні та не повинен займати місце на наших меблях. Ми можемо легко прикріпити його до стіни або навіть до стелі. У цьому випадку кріплення для телевізора працюють ідеально .

Вибір даного виду обладнання досить великий. Перед покупкою варто дізнатися, на що звернути увагу. Це залежить, серед іншого, від діагоналі екрана телевізора. Яке кріплення вибрати для телевізора 55 дюймів, тобто для кімнати середнього розміру, і яке кріплення вибрати для телевізора 65 або 75 дюймів?

Давайте перевіримо, яке кріплення для телевізора найкраще відповідатиме нашим вимогам.

Чому варто кріпити телевізор на стіну?

Є багато причин вибрати настінний кронштейн для телевізора. Перше – це питання естетики. Такий спосіб монтажу дозволяє інтер’єру вітальні виглядати набагато сучасніше. Особливо, коли ми маємо або плануємо купити телевізор з дуже великою діагоналлю.

Інше питання – де поставити великий телевізор. Відмова від тумби під телевізор зробить кімнату набагато просторішою, або ми зможемо краще використовувати простір. Телевізори з кожним роком стають все більшими, і на наших меблях може просто не залишитися місця для дійсно великих.

Наступний аргумент – відсутність доступу для маленьких дітей. Під час гри вони можуть пошкодити телевізор на підставці. Якщо телевізор повісити трохи вище на стіну, то ймовірність такого нещасного випадку значно менше. Настінне кріплення (відповідь на питання, наприклад, яке кріплення для телевізора TCL) часто допомагає приховати кабелі в стіні або за спеціальними кришками.

Кріплення для телевізора - Яке кріплення для телевізора?

Види кріплень для телевізора

Вирішуючи, яке кріплення для телевізора вибрати, ми повинні вибирати між кількома типами:

 • Настінні кріплення – найпопулярнішим з них є класична настінна вішалка. Настінне кріплення телевізора кріпиться гвинтами. Ми міцно прикручуємо його до стіни, а потім прикріплюємо до нього телевізор. Пропозиція магазину включає кілька різновидів настінних кріплень. Найпростіші дозволяють розмістити телевізор лише в одному положенні. Кріплення для телевізора за трохи вищою ціною дозволить вручну регулювати його нахил. При більшому бюджеті можна купити тримачі, в яких кут нахилу регулюється за допомогою пульта.
 • Кріплення на стелю – цікаве рішення – підвісна підвіска для телевізора. Цей варіант добре підійде, наприклад, коли стіна зроблена з неміцного матеріалу – наприклад, гіпсокартону. Він навряд чи підтримає більш важкі моделі телевізорів, тому стельове кріплення в даному випадку є найкращим рішенням. Однак слід пам’ятати, що якщо ми думаємо, яке кріплення краще підійде для 55-дюймового телевізора (або для більших екранів), стельове кріплення не стане в нагоді – такий пристрій підійде лише для моніторів або маленьких телевізорів (до до 30 дюймів).
 • Настільні кріплення – в основному призначені для моніторів, але на них можна встановити і невеликий телевізор.

Яке кріплення для телевізора? Як вибрати?

Який кронштейн для телевізора найкраще підійде у вашому домі, залежить насамперед від трьох факторів: ваги телевізора, системи кріплення в його корпусі та матеріалу, з якого зроблена стіна.

 • максимальна вантажопідйомність
 • стандарт VESA
 • регулювання кута нахилу
 • відстані від стіни

розмір екрану телевізора

Це перший параметр, який варто врахувати, вибираючи, яке кріплення для 65-дюймового телевізора, яке кріплення для 75-дюймового телевізора або для пристрою з іншою діагоналлю екрану.

Максимальна вантажопідйомність

ТВ-кріплення адаптовані до телевізорів різних розмірів і мають максимальне навантаження, наприклад, до 20 кг, до 30 кг, до 35 кг або до 50 кг. Давайте перевіримо, скільки важить наш телевізор, і відповідно звузимо коло пошуку відповідного кріплення.

Якщо ви плануєте прикріпити звукову панель до телевізора, не забудьте також додати її вагу. Маленькі саундбари важать від 2 до 5 кг.

стандарт VESA

Давайте перевіримо в посібнику користувача телевізора, чи використовує його виробник стандарт VESA (Video Electronics Standards Association). Цей стандарт визначає відстань між монтажними отворами. Ми можемо зустріти такі терміни, як 200×200, 300×300, 400×300, 400×400, 600×400 мм. Перше з цих чисел – це просто відстань між верхнім і нижнім монтажними отворами. Другий визначає відстань між першим і останнім отворами в одному ряду.

Якщо виробник не використав стандарт VESA, доводиться купувати універсальний тримач. Вони підходять до більшості телевізорів. Тільки не забудьте налаштувати його параметри на вагу та розмір телевізора.

Регулювання кута нахилу

Наступне питання – регулювання кута нахилу. Вішалка для телевізора з таким варіантом особливо рекомендована для великих кімнат, де дивани і крісла розставлені широкою дугою перед телевізором. Потім ми можемо вибрати будь-яке місце і відповідно повернути телевізор.

Кріплення телевізора також можна регулювати вгору-вниз. Ця функція корисна, коли пристрій висить над лінією нашої видимості. Потім для зручності їх можна направити трохи вниз. Досить екзотичний варіант у випадку з ручками – стержень. Це можливість повернути телевізор на 90 градусів у портретну орієнтацію.

Відстань від стіни

Вирішуючи, яке кріплення для телевізора краще підійде для тієї чи іншої кімнати, слід також звернути увагу на відстань телевізора від стіни. Більшість людей, ймовірно, виявить, що чим коротша відстань, тим краще. На ринку є ручки, які дозволяють досягати відстані менше 5 см. Однак чим більше можливостей регулювання має наша вішалка для телевізора, тим більша відстань буде потрібна.

Якщо ви думаєте, яке кріплення вибрати для 75-дюймового телевізора, альтернативою може стати підлогова підставка. Цей аксесуар підходить для великих і тому важких телевізорів.

Кріплення для телевізора - Яке кріплення для телевізора?

Додаткові аксесуари для ручок

 • кріпильні гвинти – виробники ручок часто входять в комплект. Це дозволяє заощадити час, необхідний для пошуку відповідних гвинтів у магазинах
 • ватерпас – установка вимагає дуже точного рівня ручки. Ватерпас значно полегшить це завдання
 • шаблон для свердління отворів – разом із рівнем дозволяє дуже легко точно позначити місця для свердління отворів
 • Намотувач кабелю – дозволить розташувати кабелі позаду телевізора.

Кріплення телевізора на стіну

Що потрібно пам’ятати при установці кріплення для телевізора:

 • Ми повинні бути дуже точними при складанні ручки . Навіть незначні відхилення від вертикалі і горизонталі можуть стати причиною того, що телевізор повіситься криво.
 • Спочатку давайте оцінимо міцність стіни, на яку його буде вішати. Якщо це перегородка з неміцного матеріалу, то слід або звернутися за порадою до фахівця, або придбати ручку, призначену спеціально для такого монтажу.
 • Перед початком роботи ретельно розмітьте місця, де будуть просвердлені отвори . Переконаємося, що в цих місцях не пролягають електричні кабелі.
 • Розглянемо також питання підключення кабелів від зовнішніх пристроїв , таких як ігрова приставка, саундбар, Blu-ray плеєр, тюнер або декодер.

Під час капітального ремонту їх можна заховати в стіну. Якщо такі роботи не плануються, то варто використовувати спеціальні кришки для кабелів.