Різне

Лубриканти: різновиди та призначення засобів

Лубрикант — це незамінний допоміжний засіб для інтимного життя. Пари знаходять йому застосування в різних випадках, однак у кожному з них він є безпечним, приємним і навіть корисним. Є лише одне маленьке завдання — вибрати ідеальний варіант із різноманітного асортименту, який відповідає вашим потребам. У цій статті детальніше розглянемо основні різновиди лубрикантів та їхні особливості.

Лубриканти: різновиди та призначення засобів

Різновиди лубрикантів та їх призначення

Усі змазки для інтиму можна розподілити на чотири основні категорії залежно від їхнього основного складу:

  1. Лубрикант на водній основі: дуже поширений тип, оскільки є досить доступним. Засоби підходять для різних видів сексу, можуть застосовуватися з інтимними іграшками. Перевагою їх використання є те, що вони не залишають слідів на постільній білизні або одязі. Однак вони швидко висихають, що може вимагати їх частого застосування.
  2. Силіконова змазка: ідеально підходить для використання у воді (наприклад, у душі або ванні). Хоча продукти дорожчі, все ж вважаються більш ексклюзивними. Однак варто пам’ятати, що вони не підходять для орального сексу, крім того, їх не можна використовувати з іграшками чи презервативами, які містять силікон.
  3. На олійній основі: добре підходять для еротичного масажу та інших інтимних пестощів. Однак засоби несумісні з більшістю презервативів (за винятком поліуретанових) і можуть залишати сліди на одязі.
  4. Водно-силіконові (гібридні): ця категорія поєднує переваги як водних, так і силіконових змазок. Вони не брудняться й довго не висихають, їх легко змивати, не викликають алергічних реакцій, хоча їхня вартість може бути вищою.

Виробники також пропонують різні види змазок, призначені для конкретних потреб. Наприклад, анальні містять місцеві анестетики для зменшення болю та розслаблення м’язів, а до складу продукції з серії для орального сексу входять смакові добавки та натуральні рослинні компоненти. Такий широкий вибір допомагає підібрати варіант, що відповідає конкретним вподобанням і потребам.

Навіщо потрібен лубрикант

Лубрикант, або гель-змазка, є продуктом, який сприяє зволоженню шкіри та слизової оболонки статевих органів, запобігає неприємним відчуттям внаслідок сухості, ушкодженням та мікротріщинам, стимулює кровообіг.

Вироблення природної змазки — це індивідуальний процес. Іноді її вдосталь, а іноді недостатньо, тому лубрикант може бути необхідним.

Нестача природної змазки можлива з декількох причин:

  1. Недостатнє сексуальне збудження.
  2. Фізіологічні особливості організму.
  3. Гормональний дисбаланс, такий як дефіцит естрогенів.
  4. Недостатній кровообіг у статевих органах.

Лубрикант необхідний не лише для компенсації нестачі природної змазки, а й для підвищення комфорту під час статевих актів, які вимагають додаткового зволоження.