Різне

Мікронідлінг – Які переваги та процедури мікронідлінга?

Якщо ви перебуваєте в соціальних мережах, ви, напевно, зустрічали термін мікронідлінг і всі переваги, які він може принести вашій шкірі та волоссю. Це викликало у вас цікавість щодо цієї модної процедури краси?

Незалежно від того, чи плануєте ви піти на сеанс мікронідлінгу в професійний салон чи хочете спробувати прості інструменти мікронідлінгу вдома, ви повинні мати базове уявлення про цю процедуру. Прочитайте цю статтю, щоб дізнатися, що таке мікронідлінг, його переваги, побічні ефекти та чи є він найкращим вибором для вашої шкіри.

Що таке “мікронідлінг і що він робить?”

Мікронідлінг - Які переваги та процедури мікронідлінга?

Мікронідлінг спочатку був розроблений як колагеніндукційна терапія, спрямована на омолодження старіючої шкіри. Ця процедура передбачає використання інструменту під назвою дермароллер.

Дермаролер має численні маленькі стерильні голки, зазвичай розміром кілька міліметрів, розташовані рядами вздовж його головки. За допомогою дермароллера на шкірі робляться численні мікропроколи. Це стимулює вироблення нового колагену у вашій шкірі.

Природна здатність шкіри виробляти колаген зменшується з віком і через інші фактори. Колаген є найбільш поширеним серед білків, які надають вашій шкірі пружність і еластичність. Важливо не тільки утримувати лінії та зморшки, але й загоювати рани та шрами.

Мікронідлінг є мінімально інвазивним, з швидшим часом відновлення та менш дорогим, ніж інші процедури, такі як лазерне лікування.

Процес лікування мікроголками

Для досягнення найкращих результатів вам слід отримати процедуру мікронідлінгу у дерматолога. Для домашнього використання також доступні більш м’які мікроголки, але ефективність і безпека цих інструментів залишаються під питанням. Якщо ви робите професійний мікронідлінг, зазвичай виконайте ці кроки.

 • Ваш лікар перевірить ваші проблеми зі шкірою та обговорить з вами можливі результати та кількість сеансів, які можуть знадобитися для досягнення видимих ​​результатів. Ваш лікар також може призначити добавки вітамінів А і С за місяць до процедури. Це прискорює обмін клітин і вироблення колагену у вашій шкірі, що допомагає отримати бажані переваги мікронідлінгу.
 • Перед початком процедури на поверхню шкіри наносять м’який знеболюючий крем. Це зменшить біль або дискомфорт, якщо такі є, під час процесу.
 • Лікар використає або дермаролер, або інструмент, схожий на ручку, з мікроголками, і рівномірно проведе ним по поверхні вашої шкіри. Це може зайняти від 20 до 30 хвилин залежно від ділянки, що обробляється.
 • На закінчення нанесіть заспокійливий зволожуючий крем або сироватку, щоб заспокоїти оброблену ділянку. Мікронідлінг можна робити практично будь-де на вашому тілі залежно від ваших цілей лікування.

Мікронідлінг - Які переваги та процедури мікронідлінга?

Переваги Microneedling

1. Бореться з ознаками старіння

Мікронідлінг регулює вироблення колагену та еластину. Це не тільки зменшує лінії та зморшки, але й допомагає підтягнути шкіру, таким чином усуваючи ознаки старіння.

2. Зменшення шрамів

Microneedling успішно використовується для значного лікування шрамів від вугрової висипки. Він також ефективний у зменшенні інших шрамів, таких як шрами від операцій, опіків або таких захворювань, як вітряна віспа. Найкраща частина полягає в тому, що мікронідлінг можна націлити лише на уражену ділянку та не призводить до зміни кольору обробленої ділянки шкіри.

3. Лікування акне

Мікронідлінг ефективний у зменшенні певних типів вугрів, наприклад вульгарних вугрів. Він безпосередньо впливає на сальні залози, присутні в шкірі, регулюючи вироблення жиру, а також надмірне розмноження клітин шкіри.

4. Проникнення активних речовин

Мікронідлінг полегшує доставку різноманітних препаратів або активних інгредієнтів, які використовуються для догляду за шкірою, до глибоких шарів шкіри.

5. Зменшення пігментації шкіри

Мікронідлінг у поєднанні з продуктами для освітлення шкіри та хімічними пілінгами ефективний у зменшенні гіперпігментації, особливо в зонах навколо очей.

6. Лікування алопеції

Мікронідлінг у поєднанні з міноксидилом або терапією збагаченої тромбоцитами плазми (PRP) дає кращі результати в усуненні втрати волосся внаслідок гніздової алопеції та андрогенної алопеції.

У якому віці слід починати мікронідлінг?

Якщо ви хочете пройти процедуру мікронідлінгу, щоб усунути ознаки старіння, краще почати до того, як зморшки стануть надто глибокими. Мікронідлінг найбільш ефективний, коли симптоми не надто серйозні. Лікарі, як правило, пропонують вам почати мікронідлінг, коли вам буде близько 20-30 років.

Крім того, якщо ви плануєте пройти мікронідлінг для лікування прищів або інших рубців, найкраще почати якомога раніше. Чим молодша ваша шкіра, тим вище її здатність до омолодження, що зробить процедуру мікронідлінгу більш успішною.

Кому варто, а кому не слід використовувати мікроголки?

На мікронідлінг може піти будь-хто, якщо на момент процедури у нього немає ран, травм чи активних прищів. Вам слід уникати мікронідлінгу, якщо у вас:-

 • Запальні захворювання шкіри, такі як псоріаз, екзема;
 • Інфекції, що вражають шкіру, такі як герпес;
 • Порушення загоєння ран, наприклад, при цукровому діабеті;
 • Схильність до утворення колеїдних рубців
 • Якщо ви приймаєте антикоагулянти, хіміотерапію, променеву терапію тощо.

Поради щодо догляду за мікроголками

Щоб уникнути ускладнень після сеансу мікронідлінгу, дотримуйтеся наведених нижче запобіжних заходів.

 • По можливості краще уникати виходу на сонце. Ваша шкіра більш схильна до фотопошкоджень, особливо в перші дні після мікронідлінгу. Використовуйте сонцезахисний крем, капелюх і парасольку, щоб захистити оброблену шкіру.
 • Ваша шкіра може зневоднитися, і через кілька днів на обробленій ділянці можуть з’явитися лусочки шкіри. Тримайте оброблену ділянку достатньо зволоженою, але не перестарайтеся. Ви ніколи не повинні тягнути шкіру, яка відшаровується, оскільки це погіршить загоєння та навіть може спричинити інфекції.
 • Протягом кількох днів уникайте таких видів діяльності, як важкі фізичні вправи, гарячі ванни, сауни тощо, які викликають пітливість.
 • Найкраще взагалі уникати макіяжу протягом першого тижня після того, як ви пройшли сеанс мікронідлінгу. Не використовуйте хімічний пілінг, щоб уникнути роздратування.
 • Уникайте НПЗП (нестероїдних протизапальних препаратів), оскільки вони можуть уповільнити процес відновлення шкіри.

Скільки часу потрібно, щоб побачити результати мікронідлінгу?

Мікронідлінг - Які переваги та процедури мікронідлінга?

Ефективність мікронідлінгу залежить від швидкості регенерації нових клітин і вироблення колагену. Зазвичай вам знадобиться кілька сеансів, щоб отримати максимальну користь від лікування.

Більшість експертів стверджують, що ваша шкіра має деякі ознаки змін після 7 днів лікування. Однак для помітних видимих ​​результатів знадобиться десь півтора місяці.

Побічні ефекти мікронідлінгу

Мікронідлінг передбачає порушення природного бар’єру вашої шкіри, що може спричинити певні побічні ефекти, про які йдеться нижче.

1. Травма шкіри та кровотеча

Ділянка, оброблена мікронідлінгом, стає надзвичайно делікатною та може бути схильною до синців і кровотеч.

2. Запалення

Запалення, викликане цією процедурою, може викликати біль і почервоніння. Ваш лікар може порадити знеболююче, якщо це занадто нестерпно.

3. Інфекції

Якщо обладнання, що використовується для мікроголок, не стерилізовано належним чином, існує висока ймовірність інфікування через порушення шкірного бар’єру.

4. Підвищена чутливість

У деяких людей шкіра може стати надзвичайно чутливою після мікронідлінгу. У вас навіть може розвинутися алергія на певні засоби по догляду за шкірою. Виберіть ніжний, заспокійливий зволожуючий крем, щоб підтримувати шкіру зволоженою та сприяти її загоєнню.

5. Рубцювання

У рідкісних випадках лікування мікроголками може спричинити зморшки та шрами, які відмовляються зникати.

Безболісні альтернативи мікронідлінгу

Здатність терпіти біль залежить від людини. Якщо ваш рівень толерантності до болю низький і мікроголки занадто болючі для вас, ви можете спробувати інші безболісні рішення для вашої шкіри.

1. Для боротьби зі старінням

Встановлено, що сполуки, що містять мідь, збільшують виробництво білків, таких як колаген і еластин, у шкірі. Таким чином, гелі, що містять пептиди міді, можуть бути ефективним рішенням проти старіння для зменшення ліній і зморшок.

2. Для кращого проникнення

Ультразвукова кавітація разом із покращуючим інгредієнтом може збільшити проникнення потрібного продукту в шкіру. Під час цього процесу ультразвук створює бульбашки рідини, які лопаються під високим тиском, проштовхуючи бажаний продукт у шкіру.

3. Для більш гладкої, бездоганної шкіри

Використовуйте хімічні відлущувачі, такі як AHA (альфа-гідроксикислоти), щоб отримати гладку та підтягнуту шкіру. Ці відлущувачі також ефективні для зменшення гіперпігментації та створення рівного кольору обличчя.

Висновок

Мікронідлінг – це безпроблемний спосіб позбутися багатьох проблем шкіри. Однак дуже важливо проконсультуватися зі своїм дерматологом щодо цілей лікування та можливих результатів. Ви також повинні знати про час, необхідний для загоєння, і яких запобіжних заходів слід дотримуватися. На ринку є кілька валиків з мікроголками, якими можна користуватися вдома. Але найкращим варіантом є проведення процедури у фахівця.