Різне

Молочна кислота – Що потрібно знати про молочну кислоту?

Якщо ви вже деякий час займаєтеся доглядом за шкірою, слово молочна кислота, безумовно, зазвучить вам у дзвоні. Навіть якщо ви ще не чули про це, ми тут, щоб розповісти вам усе про це.

Молочна кислота, яка вважається однією з найм’якших альфа-гідроксикислот (AHA), використовується в хімічних пілінгах та інших кабінетних процедурах для зменшення темних плям, рубців і появи ознак старіння. Наш головний дерматолог, доктор Харіш Каутам, пояснює, як він працює як м’який пілінг для вашої шкіри та правильні способи його використання.

Переваги молочної кислоти для шкіри

Молочна кислота - Що потрібно знати про молочну кислоту?

1. Діє як ексфоліант

Молочна кислота діє шляхом проникнення через поверхню шкіри. Він розщеплює та поглинає мертві клітини шкіри, відкриваючи нові, здорові на вигляд клітини шкіри. Це робить вашу шкіру яскравішою та молодшою.

Він також прискорює обмін клітин, таким чином замінюючи мертві клітини шкіри більш здоровими.

2. Зменшує появу тонких ліній і зморшок

Молочна кислота є популярним інгредієнтом косметичних засобів проти старіння. Це пов’язано з його якістю зменшувати появу передчасних ознак старіння. Його зволожуючі властивості можуть зробити вашу шкіру більш пухкою та без зморшок.

Цей AHA також відомий своїми властивостями стимулювати колаген. Колаген – це волокнистий білок, присутній в епідермісі та дермі. Протеїн відповідає за збереження пружності шкіри та запобігає в’ялості. Але з віком і перебуванням на сонці вироблення колагену в організмі погіршується. Ось чому вам потрібен засіб для догляду за шкірою, що може посилити вироблення колагену.

3. Має зволожуючі властивості

Як би суперечливо це не звучало, молочна кислота сприяє зволоженню шкіри. У той час як більшість гідроксикислот, як правило, сушить вашу шкіру, молочна кислота виділяється серед багатьох. Володіє зволожуючими властивостями, завдяки яким ваша шкіра стає більш гладкою та пухкою. Якість також може допомогти зменшити появу ознак старіння та вялості шкіри .

4. Зменшує темні плями та плями

Молочна кислота - Що потрібно знати про молочну кислоту?

Темні плями, сонячні плями та мелазма можна зменшити за допомогою молочної кислоти на шкірі. Дослідження перевіряло молочну кислоту на 12 пацієнтах. Усі 12 пацієнтів помітили зменшення плям мелазми після використання пілінгу молочною кислотою протягом приблизно 6 місяців.

Дослідження показують, що молочна кислота пригнічує активність тирозинази. Тирозиназа – це фермент, присутній у вашій шкірі, який відповідає за виробництво меланіну, який надає вашій шкірі колір. Вплив прямого сонця може призвести до збільшення вироблення меланіну, через що ваша шкіра виглядає темнішою (засмаглою). Це також сприяє появі темних плям.

Кому можна використовувати молочну кислоту?

Відомо, що молочна кислота є найм’якшою з сімейства гідроксикислот. Він добре переноситься всіма типами шкіри, включаючи чутливу. Однак, якщо у вас чутлива шкіра, завжди проконсультуйтеся з дерматологом і проведіть патч-тест, перш ніж наносити щось на обличчя.

Як включити молочну кислоту у свій щоденний режим догляду за шкірою?

Доктор Гаріш каже: «Молочна кислота використовується в різних концентраціях для вирішення різних проблем. У менших концентраціях він діє як зволожувач, щоб притягнути вологу на поверхню шкіри. Його відлущувальні властивості діють у вищих концентраціях. Щоденне використання молочної кислоти сильно залежить від концентрації, в якій ви її використовуєте».

Молочна кислота продається в безрецептурних продуктах у концентраціях від 0,5 до 30%. Почніть з нижчих концентрацій, а потім переходьте до вищих. Доктор Харіш рекомендує використовувати його 2-3 рази на тиждень і поступово включати його у свій щоденний режим догляду за шкірою.

Однак завжди краще проконсультуватися з дерматологом, перш ніж додавати будь-яку кислоту для обличчя в режим догляду за шкірою.

Застереження для чутливої ​​шкіри:

Якщо у вас чутлива шкіра, спробуйте використовувати продукти з 5% молочної кислоти. Завжди пам’ятайте про проведення патч-тесту перед використанням. Якщо ваша шкіра не реагує на продукт, який ви використовуєте, після 24 годин тестування, використовуйте його 2-3 рази на тиждень. Ви можете збільшити або зменшити частоту використання цього AHA залежно від того, як на нього реагує ваша шкіра.

Можливі побічні ефекти молочної кислоти

Незважаючи на те, що ця гідроксикислота є м’якшою за інші, вона має певні побічні ефекти. До них належать:

  • Чутливість до сонця
  • Сухість
  • Почервоніння
  • горіння
  • Пілінг
  • свербіж
  • Набряк

Тому перед місцевим використанням молочної кислоти на шкірі поговоріть зі своїм дерматологом. Якщо ви регулярно використовуєте місцеву молочну кислоту, обов’язково нанесіть сонцезахисний крем із СПФ 30 за 30 хвилин до того, як вийти на вулицю. Повторно наносьте кожні дві години, щоб захистити шкіру від опіків.Примітка:


Занадто часте використання сонцезахисного крему може погіршити стан шкіри, наприклад темні плями та зморшки. 


Завжди пам’ятайте, що молочна кислота є ексфоліантом, який наражає ваші нові клітини шкіри, що виглядають молодшими, на зовнішні агресори.


Що не можна змішувати з молочною кислотою?

Молочну кислоту ні в якому разі не можна змішувати з вітаміном С. Ця комбінація ще більше підштовхне рН продукту до кислого боку, що може викликати подразнення вашої шкіри. Крім того, молочна кислота є більш м’якою, може постраждати при змішуванні з вітаміном С, оскільки це занадто сильна альфа – гідрокислота, щоб працювати разом з молочною кислотою. Поговоріть зі своїм дерматологом про те, що ви можете використовувати з молочною кислотою.Ти знав?


Молочну кислоту часто рекомендують у її місцевій формі для лікування та зменшення симптомів екземи, псоріазу та інших захворювань сухої шкіри.

Висновок

Завдяки своїй м’якій природі молочна кислота є однією з найкращих альфа-гідроксикислот для включення в режим догляду за шкірою. Однак він має свою частку побічних ефектів. Тож, як і будь-який новий засіб для догляду за шкірою, тест sa patch є обов’язковим.