Різне

Волосся – Як правильно мити волосся?

З самого раннього дитинства всі ми звикли вважати, що для миття голови потрібні два основних засоби – шампунь і кондиціонер. Однак чи правильно ви мили голову? Або з потрібними продуктами?

Під час миття голови необхідно враховувати низку факторів, якщо ви хочете зберегти здорову, чисту шкіру голови та м’яке волосся. Давайте розберемося в деталях.

Як зберегти здоров’я шкіри голови/волосся?

Волосся - Як правильно мити волосся?

1. Уникайте щоденного прання

Масла непогані. Ваша шкіра голови містить ефірні олії, необхідні їй для збереження здоров’я. Занадто часте миття голови може призвести до втрати цих необхідних олій.

Ваш шампунь призначений для очищення шкіри голови та видалення зайвого жиру, що накопичився на ній. Але щоденне миття волосся шампунем може пошкодити шкіру голови та волосся. Обмежте його до 2-3 разів на тиждень.

2. Використовуйте теплу воду для миття волосся

Використання теплої води для полоскання волосся важливо, щоб ваші кутикули розкрилися. Це дозволяє вашому шампуню та кондиціонеру глибше проникати у волосся та ефективно виконувати свою роботу.Примітка:


Використання гарячої води для миття волосся може видалити ефірні масла. 


Уникайте використання гарячої води під час миття голови.

3. Регулярно масажуйте шкіру голови

Виберіть свою улюблену олію та помасажуйте шкіру голови за годину до миття. Ефірні олії спрямовані на певні проблеми з волоссям, а масаж стимулює приплив крові до шкіри голови. Це зміцнює ваші волосяні фолікули та сприяє росту волосся та здоровій шкірі голови.

4. Завжди використовуйте правильний шампунь для вашого типу волосся

Це не так заплутано, як може здатися. Різні шампуні підходять для різних типів шкіри голови – волосся. Якщо у вас чутлива шкіра голови, використовуйте м’який шампунь. Якщо у вас є лупа, ви можете використовувати лікувальні шампуні, щоб допомогти подбати про стан. Якщо ваша шкіра голови жирна, використовуйте шампунь, який регулює вироблення шкірного сала.

5. Будьте ніжними (уникайте брудних нігтів і скрабування)

Завжди переконайтеся, що ваші нігті чисті (щоб уникнути перенесення бруду на шкіру голови). І не тріть під час миття. Скрабування може призвести до ламкості та пошкодження волосся.

В ідеалі ви повинні обережно розчесати волосся перед миттям, щоб уникнути їх сплутування. Якщо у вас тугі локони, подумайте про те, щоб волосся було легше мити.

Як правильно мити волосся – 5 кроків

Щоб підтримувати здоров’я шкіри голови та волосся, важливо регулярно мити волосся шампунем, кондиціонувати та доглядати за ними. Ось покроковий процес, якого ви повинні дотримуватися, щоб зберегти ваше волосся здоровим і без бруду та мікробів. Перш ніж почати, зауважте, що частота миття голови залежить від вашого способу життя та типу волосся. Американська академія дерматології рекомендує мити голову раз на тиждень.

Що тобі потрібно

1. Шампунь

2. Кондиціонер

3. Холодний вентилятор

Ви можете виконати весь процес протягом 25-30 хвилин.

Крок 1: використовуйте теплу воду

Волосся - Як правильно мити волосся?

Замість використання гарячої води, використовуйте для миття волосся теплу воду. Це відкриє кутикули та дозволить продуктам для волосся увійти. Перш ніж переходити до наступного кроку, переконайтеся, що ваше волосся повністю просякнуте водою.Примітка:


Не використовуйте занадто гарячу або холодну воду. 


Гаряча вода шкодить волоссю, а холодна вода неефективна для видалення бруду чи жиру.

Крок 2. Правильно нанесіть шампунь

Волосся - Як правильно мити волосся?

Візьміть кілька крапель шампуню, який підходить вашому типу волосся. Обережно нанесіть засіб на шкіру голови. Уникайте безпосереднього нанесення на коріння, оскільки продукт самостійно проникне вниз по волоссю. Зосередьтеся на шкірі голови та обережно помасажуйте її, оскільки в цій області присутня максимальна кількість жиру та бруду.

Крок 3: Ретельно промийте

Після того, як ви закінчили втирати шампунь у волосся, повністю змийте його. Ви також можете двічі очистити волосся шампунем, якщо ви відчуваєте, що бруд не повністю позбувся.

Крок 4. Кондиціонуйте волосся

Як і шкіра, волосся потребує зволоження. Виберіть кондиціонер, який підходить вашому типу волосся та вирішує проблеми з ним. Візьміть кілька крапель засобу і нанесіть його по всій довжині, починаючи від стрижня волосся. Уникайте нанесення його на шкіру голови. Залиште на 1-2 хвилини.

Крок 5: Змийте холодною водою

Тепер використовуйте прохолодну воду і ретельно промийте волосся. Це допоможе закрити відкриті кутикули волосся. Дайте волоссю висохнути природним шляхом або скористайтеся феном, якщо у вас мало часу.


Як часто потрібно мити волосся?

Волосся - Як правильно мити волосся?

Частота, з якою ви миєте волосся, залежить від його структури та способу життя. Американська академія дерматології рекомендує мити голову раз на тиждень, якщо у вас тугі локони або текстуроване волосся.

Для інших прання 3 рази на тиждень є загальним правилом. Однак, залежно від типу вашої шкіри голови та проблем, ви повинні поговорити зі своїм дерматологом про те, як часто ви можете мити волосся.

Для тих із вас, хто регулярно займається спортом, миття голови може здаватися таким же важливим, як щоденний догляд за шкірою. Однак, навіть якщо ви регулярно займаєтесь спортом, важливо не мити голову щодня.

Ви можете проконсультуватися зі своїм дерматологом або перукарем щодо різноманітних інших методів, як зробити волосся менш жирним після тренування.

Чи можна мити волосся без шампуню?

Інгредієнти вашого шампуню видаляють небажане сміття зі шкіри голови. Крім того, вони також спрямовані на вирішення багатьох проблем, пов’язаних із волоссям, і інших проблем, пов’язаних зі шкірою голови. Рекомендується використовувати шампунь під час кожного миття голови.

Висновок

Важливо правильно мити волосся, щоб позбутися небажаного бруду та бруду. Обов’язково мийте волосся теплою водою, використовуйте правильні засоби та не надто сильно скрабуйте під час миття. Головне, не мийте голову щодня. Це може видалити ефірні олії зі шкіри голови.