Різне

Як збити пух після прання: поради по догляду за пуховиками

Куртки з натуральним наповнювачем з пуху і пір’я – одні з найпопулярніших на даний момент.

Вони універсальні, практичні і використовуються як для повсякденного носіння, так і для активного відпочинку. Однак з часом будь-яка річ мажеться, і зимовий одяг не є винятком. І тут вже виникає інше питання: як почистити куртку і як після прання розправити пух в пуховику? Насправді, не так все страшно і складно, як здається на перший погляд.

Як прати куртку, щоб пух не збили

Звичайно, можна віднести пуховик в хімчистку. Однак постійне використання цієї послуги буде досить накладним. Та й матеріал верхньої частині може виявитися чутливим до такого роду впливу. Тому простіше і дешевше почистити куртку самому. Однак потрібно дотримуватися деяких правил, щоб після прання пуховика пух не збився в грудки.Якщо забруднення несильні або на невеликій площі, то можна обмежитися місцевим чищенням. Наприклад, запрати тільки рукава або комір. При цьому не слід сильно мочити верхній одяг. Засіб також потрібно використовувати в невеликих кількостях, інакше потім залишаться розводи.

Підготовка

Якщо прийшов час генеральної чистки речі, то можна випрати пуховик в пральній машинці. Це найпростіший і зручний метод. Однак потрібно дотримуватися ряду рекомендацій, щоб не збився пух після прання і не з’явилися непривабливі розводи: правильний підбір миючого засобу – важлива умова успішної чистки. Найкраще використовувати спеціальний порошок (на етикетці може бути зазначено: «для верхнього одягу», «для пуховиків» і т.д.).

Також хороший результат дають рідкі засоби: гелі, концентрати: вони легко виполікуються і не залишають розводів.

Звичайний порошок залишається в наповнювачі, через це пух злипається, звалюється, з’являються грудки всередині, а зовні – розводи. Для пуховика використовують меншу кількість порошку або рідкого концентрату (норму потрібно скоротити на третину)Тепер потрібно правильно підготувати пуховик до прання: відстебнути всі хутряні елементи (коміри і т. д.), якщо це можливо, або просто закрити поліетиленовими пакетами; замки і кнопки бажано застебнути. Тендітні елементи фурнітури можна заклеїти скотчем.Якщо прання пуховика викликає тривогу, можна упакувати його в спеціальний мішок для прання: він вбереже тканину і фурнітуру від можливих пошкоджень.Підготовка знизить ризик того, що пухова куртка зіб’ється після прання.

Прання в машині-автомат

Коли пуховик підготовлений, можна переходити до прання. Куртки не можна прати в гарячій воді, через це утеплювач звалюється грудками, а матеріал зверху може сісти. Світлі речі рекомендується прати при температурі води 40-45 ° C, а кольорові і темні – при 30 ° C.Прати верхній одяг рекомендується на делікатному режимі.

Як збити пух після прання: поради по догляду за пуховикамиЩоб не думати, як розправити пух в куртці після прання, потрібно вжити превентивні заходи: покласти 3 м’ячі для тенісу в барабан. Вони будуть збивати пух прямо під час прання.Особливо ретельно потрібно полоскати пуховик. Якщо миючий засіб залишиться, то пух і пір’я злипнуться при сушінні, а на матеріалі з зовнішньої сторони і на підкладці з’являться розводи. При великій кількості порошку або сильному забрудненні речей, рекомендується прополоскати їх двічі.Віджимати потрібно дбайливо. При великій кількості оборотів (понад 800) наповнювач скочується в грубі грудки. Щоб потім не думати, як розподілити пух в пуховику після прання, потрібно заздалегідь виставити відповідне число обертів.

Сушка

Мабуть, це найвідповідальніший етап. Під час сушіння можна щось зробити, якщо пуховик збився після прання. Але якщо нічого не робити, наповнювач просто злипнеться і втратить свої теплозахисні властивості.Після прання пуховику дають обтекти, якщо вода після віджимання ще капає. Зимові речі потрібно сушити в розправленому вигляді. Найкраще розкласти куртку на сушарці і поставити біля радіатора опалення. Не варто розвішувати одяг прямо на трубах або обігрівачі. Такий метод сушіння може негативно позначитися на стані і якості матеріалу зверху.При сушінні потрібно забезпечити хорошу вентиляцію. Однак потрібно уникати потрапляння прямих сонячних променів. Вони можуть пошкодити виріб. Можна покласти куртку недалеко від дверей або кватирки або розмістити в тінистому місці. Протяг буде корисний: завдяки вітру утеплювач буде просихати рівномірно.Нерідко пуховики залишають у ванній кімнаті. Це велика помилка. Тут висока вологість, слабка вентиляція і малий об’єм повітря. До того ж часто немає можливості розташувати виріб горизонтально. Не можна сушити куртку на плечиках, так як потім розбити пух в пуховику після прання буде вкрай важко. Кожні кілька годин (від 2 до 4) потрібно струшувати і перевертати річ, намагатися перекласти її так, щоб наповнювач був повністю розправлений.Взимку можна використовувати різницю температур то виносити виріб на мороз, то заносити в тепле приміщення. При кожній зміні потрібно ретельно розбирати і розминати наповнювач. За рахунок цих перепадів утеплювач буде швидше сохнути, загальмується процес гниття, а сам пуховик придбає приємний морозний аромат.Процес сушіння повинен зайняти не більше 48 годин. Якщо пір’я і пух довше будуть вологими, це негативно позначиться на їхньому стані і якості.Після повного висихання знадобиться додатково збити наповнювач. Навіть якщо все було зроблено правильно, невеликі грудочки все одно можуть утворитися.Як розбити пух в куртці після прання? Для цього слід використовувати Вибивачка для килимів. Також досить ефективною виявиться проста гладка палиця, щось на зразок ручки від швабри. Перед обробкою куртку потрібно застебнути на всі блискавки і гудзики і повісити на плечики. Щоб розпрямити пух в пуховику після прання доведеться бити виріб палицею, як килим, коли з нього вибивають пил.

Як збити пух після прання: поради по догляду за пуховикамиОсобливо часто утеплювач звалюється в нижній частині виробу і біля кишень і манжет. Удари потрібно наносити в різних напрямках, щоб збивання було максимально ефективним. Але потрібно не перестаратися, щоб не пошкодити виріб.Якщо будь-якого інструменту немає, то можна спробувати обійтися руками. Звичайно, сил буде потрібно більше, але, з іншого боку, пуховик буде постійно відчуватися.Якщо все буде зроблено правильно, то виріб стане ще більш легким і пухнастим, ніж було до прання, а, отже, і більш теплим.

Що робити, якщо пух збився в пуховику після прання

Не завжди все йде гладко. І може статися так, що наповнювач не розподілиться рівномірно. Тому бажано заздалегідь дізнатися, що робити, якщо пуховик після прання збився грудками. Якщо це сталося, то виріб потрібно розкласти на горизонтальній поверхні, розправляючи при цьому пух. Особливо в тих місцях, де він збився. Потім потрібно трохи мовби пощипати куртку. Пощипування потрібно періодично повторювати. Можна поєднати їх з перевертанням. Річ перекладають по-іншому і тут же пощипують. Так роблять до тих пір, поки куртка не набуде вигляду, близького до первісного.

Що ще можна зробити з пуховиків після прання?

Можна збити наповнювач і за допомогою пральної машини. Для цього потрібно вже висохлу куртку і тенісні м’ячики покласти в пральну машину і включити віджимання.

Як збити пух після прання: поради по догляду за пуховиками

У барабані буде крутитися сухий пуховик, а кульки будуть розбивати грудки наповнювача. Після віджимання зимову річ потрібно буде трохи струснути і ще трохи збити руками. Кількість оборотів потрібно скоротити.Нерідко пух збивається грудками при віджиманні. Це відбувається через те, що він ще вологий. Щоб наповнювач досить просох і став більш пухнастим, потрібно повторити процедуру віджиму ще раз або два. Якщо пір’я досить просушать, то вони самі випростовується і розподіляться більш рівномірно. Однак повністю сушити виріб в машинці-автомат не варто. Наповнювач потрібно періодично вручну перерозподіляти.Є спосіб, як збити пуховик після прання пилососом. Якщо тканина верху досить щільна, то можна просто пройтися по речі пилососом без насадок. Тільки діяти потрібно акуратно: невеликими, уривчастими рухами, особливо в області грудок.Якщо виникають будь-які сумніви, то можна використовувати пилосос по-іншому: помістити куртку в щільний пакет, відкачати або вичавити з нього повітря. Зробити або залишити невеликий отвір, поставити пилосос на видув. Від напору повітря пух рівномірно розподілиться по всій площі виробу і випрямиться.Після застосування будь-якого з перерахованих способів, як розбити грудки в пуховику після прання, рекомендується пройтися вручну по всьому виробу, щоб перевірити якість розпрямлення наповнювача.

Основні помилки

Є кілька помилок, через які річ може бути безнадійно зіпсована. Їх потрібно уникати:

 • не можна замочувати пуховик, інакше наповнювач швидко і якісно злипнеться;
 • заборонено використання відбілювачів: вони згубні для пуху;
 • прати речі можна тільки в теплій воді, кімнатної температури;
 • сушка повинна займати не більше 48 годин, інакше утеплювач почне загнивати;
 • щоб прискорити процес висихання, можна розмістити речі близько опалювальних приладів, але не на них! Так створюється пожежонебезпечна ситуація, та й пух від сильного жару злипається і втрачає форму;
 • куртку треба розстеляти, сушити в горизонтальному положенні, але не на рушник, воно перешкоджає вільній циркуляції повітря;
 • не можна залишати річ у вологих приміщеннях, наприклад, у ванні, тут вони задихаються;
 • сушка на плечеках заборонена, наповнювач скочується вниз;
 • не можна сушити одяг в стислому вигляді.

При правильній підготовці і пранні, не повинно виникнути проблем з тим, як прибрати грудки в пуховику після прання: наповнювач сам більш-менш рівно розподілиться всередині вироба. Куртку потрібно буде тільки підбивати, щоб пух і пір’я не злежалися під час сушіння. Способів, як повернути колишній вигляд пуховику після прання, чимало, всі вони досить ефективні. Тому кожен зможе вибрати щось підходяще для себе і для своїх речей.

 • Як збити пух після прання: поради по догляду за пуховиками

  Пишу про речі, які допомагають жити простіше, краще і веселіше, мотивації, відносини, соціальні проблеми і пастки мислення. І, звичайно, перевіряю поради на собі. Вибираю для статей перевірені джерела інформації.

  View all posts