Різне

Який обігрівач вибрати, щоб точно було тепло

Детальне керівництво для тих, хто хоче, щоб в квартирі, на дачі або навіть у дворі стало ще затишніше.

Популярні типи обігрівачів

У кожного типу обігрівачів є свої переваги і недоліки. Ознайомившись з ними, ви зрозумієте, який апарат краще всього підійде для ваших потреб.

1. Масляні обігрівачі

Який обігрівач вибрати, щоб точно було тепло

Усередині обігрівачів цього типу знаходиться мінеральне масло, яке нагрівається від електричної спіралі і віддає тепло корпусу. Такий апарат складається з рівномірних секцій і зовні нагадує класичну квартирну батарею.

З двох рівних по потужності масляних обігрівачів сильніше гріється той, у якого секцій менше. Тому практичніше брати модель з великою кількістю секцій, щоб знизити ймовірність випадкових опіків.

Плюси. Масляні обігрівачі працюють без шуму, довго зберігають тепло після виключення і вважаються екологічно чистими.

Мінуси. Через сильне нагрівання корпусу такі пристрої можуть бути небезпечними для домашніх тварин і маленьких дітей. Крім того, масляні апарати повільно прогрівають приміщення.

2. Конвектори

Який обігрівач вибрати, щоб точно було тепло

Конвектор виглядає як батарея без секцій. Обігрівачі цього типу впускають в себе холодне повітря через нижні отвори в корпусі і прогрівають його. В результаті воно стає легше і саме виходить назовні через верхню частину приладу. Таким чином відбувається природна циркуляція повітря.

Плюси. Конвектори безшумні. Вони несильно гріються, тому безпечні для тварин і дітей. Ці апарати часто використовують як основне джерело обігріву для дачі: їх можна легко об’єднати в єдину опалювальну мережу.

Мінуси. Нагрівання відбувається повільно, а ефективність роботи конвектора сильно залежить від його розташування: чим нижче, тим краще.

3. Тепловентилятори

Який обігрівач вибрати, щоб точно було тепло

Такі обігрівачі поширюють тепле повітря за допомогою обертання лопатей. Їх корпуси часто оснащують автоматичним поворотним механізмом, який забезпечує рівномірний нагрів площі.

Плюси. Тепловентилятори лідирують за швидкістю нагріву приміщень. Вони споживають відносно мало енергії, а завдяки різноманітності доступних розмірів і форм легко вписуються в будь-який інтер’єр.

Мінуси. Головним недоліком тепловентиляторів є шум. А якщо пил потрапляє на теплову спіраль, то до нього додається неприємний запах гару.

4. Інфрачервоні обігрівачі

Який обігрівач вибрати, щоб точно було тепло

Апарати цього типу використовують нешкідливе інфрачервоне випромінювання. Тому вони, подібно до сонця, гріють не повітря, а потрапляючи під промені об’єкти: меблі, стіни, підлогу, людей. Деякі інфрачервоні обігрівачі не потребують електрики і працюють на газі.

Плюси. Такі пристрою не видають шуму і підходять для обігріву не тільки приміщень, але і альтанок, дачних дворів та інших відкритих майданчиків. Крім того, інфрачервоні обігрівачі є найбільш економічними. Особливо газові моделі, що працюють не з балона, а від магістралі природного газу.

Мінуси. Ці пристрої не годяться для обігріву великих приміщень з великою кількістю кімнат. Зони, куди не потрапляють інфрачервоні промені, залишаються холодними.

5. Електрокаміни

Який обігрівач вибрати, щоб точно було тепло

Електрокамін – це окремий або ж вбудований в меблі блок, який повторює дизайн традиційного каміна. За рахунок спеціального підсвічування або інших технологій цей пристрій створює переконливу імітацію полум’я.

Плюси. Електрокамін – це в першу чергу стильний елемент декору. Ви отримуєте той самий затишок, за який всі люблять каміни, але при цьому позбавляєте себе від мороки з дровами, димом і вугіллям.

Мінуси. Гріють такі пристрої погано. Тому сподіватися на них в холодну погоду не варто.

6. Теплові завіси

Який обігрівач вибрати, щоб точно було тепло

Теплові завіси не стільки нагрівають приміщення, скільки підтримують його температуру. Будучи прикріпленими над дверима і вікнами, вони створюють спрямовані вниз повітряні потоки. Такі невидимі бар’єри перешкоджають теплообміну між приміщенням і вулицею.

Вибираючи теплові завіси, приділяйте особливу увагу їх габаритам. Ширина пристроїв не повинна поступатися ширині дверних або віконних прорізів. Інакше площа повітряного бар’єру може виявитися замалою.

Плюси. Теплові завіси зберігають температуру приміщення в будь-яку пору року і навіть перешкоджають попаданню всередину комах.

Мінуси. Ці пристрої майже не гріють приміщення, тільки зберігають поточну температуру.

Площа обігріву

Перед покупкою переконаєтеся, що потужності обігрівача вистачає для розмірів вашого приміщення. Для цього дивіться на сайті магазина або виробника площу обігріву, яку забезпечує апарат. Краще купити модель з надмірним покриттям, ніж із занадто обмеженим. Підвищена потужність обійдеться вам дорожче.

Ви також можете самі визначити, яке значення цього показника буде для вас оптимальним.

Вважається, що для обігріву одного квадратного метра неопалюваного приміщення потрібно не менше 100 Вт потужності приладу.

Якщо обігрівач служить додатковим джерелом тепла, то для одного квадратного метра буде досить 60-80 Вт.

Типи управління

Обігрівачі з механічним управлінням зазвичай дозволяють вибирати тільки рівні потужності і температури. Моделі з електронним управлінням дорожче, але часто пропонують більше налаштувань і різних режимів роботи. Крім того, у них є дисплей, який виводить температуру та інші показники, і з ними зручно взаємодіяти на відстані за допомогою пульта.

Додаткові можливості

Вибираючи обігрівач, варто пам’ятати про додаткові функції і характеристики. Деякі з них можуть зіграти для вас вирішальну роль при виборі пристрою.

Наприклад, якщо хочете купити апарат для ванної або сауни, переконайтеся, що він захищений від вологи. А щоб обігрівач підтримував задану вами температуру, вибирайте модель з термостатом. Серед інших корисних можливостей, які можуть вас зацікавити, – таймер, автовимикання при падінні і перегріві, зволожувач повітря і так далі.

Габарити і кріплення

Щоб обігрівач був зручний і оптимально підходив для умов приміщення, звертайте увагу на габарити і доступні способи монтажу. Так, одні апарати продаються з кріпленнями для стін або стелі, інші досить компактні для роботи на столі, треті і зовсім мають колеса для зручного транспортування по підлозі. Є й такі, які придатні для різних умов використання.

Чек-лист покупця

  1. Для повноцінного обігріву приміщень вибирайте тепловентилятори, масляні обігрівачі або конвертери. Перші – кращий варіант для тих, хто не боїться шуму. Якщо шум неприйнятний і в приміщенні не буває дітей, вибирайте масляні апарати. Якщо боїтеся опіків або бажаєте організувати опалення дачі, купуйте конвектори.
  2. Для економічного локального обігріву, наприклад, робочого місця, ванни, гаража або альтанки вибирайте інфрачервоні обігрівачі. Самою мобільного буде модель з газовим балоном.
  3. Якщо естетика для вас важливіше тепла, придивіться до електрокаміни.
  4. Купіть теплові завіси, якщо бажаєте зберегти тепло, забезпечене вашою основною опалювальною системою.
  5. Обов’язково перевіряйте, щоб площа обігріву відповідала розмірам вашого приміщення.
  6. Якщо ви цінуєте зручність, вибирайте апарат з електронним управлінням.
  7. Звертайте увагу на список додаткових функцій, габарити і способи кріплення обігрівача.