Різне

Жорстка вода – Як жорстка вода шкодить шкірі?

Вода у вашому домі забиває водопровідні труби? Це означає, що ви, ймовірно, використовували жорстку воду.

Жорстка вода містить більше 50 мг/л кальцію, магнію та інших мінеральних відкладень. Якщо він може закупорити труби, уявіть, що він може зробити з вашою шкірою. Тож ми тут, щоб розповісти вам, як визначити жорсткість води, як це впливає на вашу шкіру та що ви можете зробити, щоб цьому запобігти.

Що таке жорстка вода?

Жорстка вода - Як жорстка вода шкодить шкірі?

Вода з високим вмістом розчинених мінералів, таких як кальцій і магній, називається жорсткою. Це не становить серйозної небезпеки для здоров’я, але може залишити сліди на посуді та одязі після прання. Це також може вплинути на вашу шкіру та волосся протягом певного періоду часу.

Як жорстка вода впливає на вашу шкіру?

Оскільки жорстка вода містить мінерали, у ній можуть залишатися залишки мила. Це, у свою чергу, закупорює пори, через які тіло виділяє свої природні олії. Забиті пори можуть призвести до появи прищів або навіть екземи.

Жорстка вода також може викликати відчуття сухості шкіри, оскільки вона позбавляє шкіру природної вологи. Це може змусити вас виглядати старше, оскільки суха шкіра призводить до появи тонких ліній і зморшок.

Які наслідки використання жорсткої води для шкіри?

1. Довгострокові наслідки

Жорстка вода, яка містить сліди заліза, магнію та кальцію, може утворювати вільні радикали. Відомо, що вони розщеплюють колаген, який підтримує шкіру пружною.

Це призводить до передчасного старіння, оскільки шкіра обвисає і утворюються тонкі лінії та зморшки. Тривалий вплив жорсткої води може навіть погіршити захворювання шкіри, такі як екзема, і викликати загострення.

2. Короткострокові ефекти

Короткочасними наслідками регулярного використання жорсткої води є сухість, лущення та свербіж шкіри, а також іноді висипання. Жорстка вода також впливає на волосся, надаючи йому тьмяний вигляд і може призвести до свербіння шкіри голови.

Жорстка вода - Як жорстка вода шкодить шкірі?

Як захистити шкіру від жорсткої води?

  • Найпростішим рішенням є використання пом’якшувача води, який полегшить змивання мила. Таким чином, на вашій шкірі не буде накопичуватися залишків мила.
  • Використовуйте миючі засоби без мила, які дбайливо впливають на шкіру.
  • Ви також можете скоротити час прийняття душу та уникати дуже холодної та гарячої води.
  • Використовуйте теплу воду і уникайте частого миття обличчя.
  • Акуратно промокніть себе рушником після прання, а не швидко терте.
  • Застосування зволожуючого лосьйону для тіла, особливо коли шкіра ще волога, затримає природну вологу та запобіжить висиханню шкіри.
  • Людям з чутливою або сухою шкірою слід використовувати засоби для миття тіла та зволожуючі засоби без ароматизаторів.

Як перевірити жорсткість води за допомогою мила?

Візьміть чисту та прозору пляшку з не менше 350 мл води. Наповніть його водою і додайте 10-12 крапель рідкого мила (найкраще мило для ручного прання). Закрийте пляшку та енергійно струсіть її. Якщо бульбашок дуже мало, це означає, що вода жорстка.

Ви можете повторити процес, додавши ще кілька крапель мила (до 50) і струснувши пляшку. Якщо бульбашки не збільшуються, це означає, що у вас жорстка вода. Крім того, якщо вода каламутна, швидше за все, у вас жорстка вода.

Висновок

Жорстка вода може бути проблемою та впливати на вашу шкіру, волосся, одяг та сантехніку. Щоб запобігти його пошкодженню в довгостроковій перспективі, особливо для шкіри, ми рекомендуємо використовувати пом’якшувач води та м’які миючі засоби без мила, щоб запобігти подальшому пошкодженню.