Цікаво

Поради рятувальників: планування походу до базового табору Евересту (EBC).

 • Домашня сторінка
 • Світ пригод
 • Поради для рятувальників: планування походу до базового табору Евересту (EBC)

< h2 class="blog__item__title">Поради для рятувальників: планування походу до базового табору Евересту (EBC)

 • Про нас
 • Останні публікації

Ваніка

Ваніка Сумблі закінчила Делійський університет за спеціальністю англійська література. Вона вважає, що подорожі – це справді найкращий спосіб пасивного дослідження себе. І писати про це — активне дослідження.

Останні публікації автор: vanika (переглянути все)

 • Фотоблог: Chadar Trek (3328 м) – це зачаровує подвиг! – 29 червня 2018 р.
 • Поради рятувальників: планування походу до базового табору Евересту (EBC) – 27 червня 2018 р.
 • Багато пригод у прекрасному Бір Біллінгу – 24 травня 2018 р.

< span class="mr_social_sharing">Поділитися

Останнє оновлення: 16 квітня 2020 р.

Майже всі альпіністи хочуть піднятися на могутній Еверест у якийсь щасливий день своєї туристичної кар’єри. А чому ні? Відчуття торкання даху світу, найвищої гори світу – чудової гори Mt. Еверест (8848 м)величезна величина якого змушує все інше відчувати себе нікчемним і несуттєвим: відчуття досягнення такого подвигу є найвищою життєвою метою для трекерів у всьому світі. Багато альпіністів готуються до цього все життя, але невеликий відсоток справді це досягає. Хіба це не так страшно усвідомлювати? EBC або похід до базового табору Евересту — це сходинка для багатьох мандрівників, які хочуть одного дня підкорити цю гігантську гору.

everest-base- camp

Для деяких мандрівників лише EBC-мандрівка є великою метою подорожі! Ретельна підготовка, відточування рівня терпіння, розробка стійкої стратегії трекінгу, інвестиції в надійне трекінгове спорядження – ось багато завдань у списку справ, коли ви плануєте похід EBC. Додайте до цього проект пошуку кваліфікованих майстрів для трекінгу та довіру до невизначеної погоди. Обговорення з професіоналами та раннє бронювання усунуть половину цих проблем, але все ж залишиться кілька лазівок.

Обов’язково прочитайте: 15 порад і хитрощів, щоб досягти базового табору Евересту

< p>Звичайно, коли досягнення такі величезні, ставки вищі. Іноді навіть небезпечно для життя. Ви можете зробити найкраще, якщо трохи повірите у свою удачу, або ви можете знати, що робити, якщо ви зіткнетеся з серйозною проблемою на своєму маршруті EBC, ймовірність якої залишається значною. Ось повний посібник, щоб знати, що робити, якщо під час вашого EBC-походу все йде не за планом: 

mount-everest-climbing

Гора Еверест знаходиться у дуже віддаленому регіоні та на дуже великій висоті подвоює фактор ризику. Однак шансів отримати медичну допомогу стає все менше, ніж ми йдемо вгору. Нещасний випадок, наприклад проста травма ноги; небезпечна для життя висотна хвороба, наприклад AMS (гостра заколисувальна хвороба), HAPE (висотний набряк легенів) або HACE (Висотний набряк головного мозку); стихійні лихаяк землетруси, лавини та каменепади можуть бути фатальними. На такій висоті людину потрібно рятувати за допомогою вертольота та супроводжувати до найближчого медичного закладу. Екстрена евакуація за допомогою вертольота може коштувати понад 10 000 доларів США!

Далі, ніколи не ставте собі діагноз!

 • Симптоми висотної хвороби залежать від типу статури. Ніколи не слід ставити собі діагноз, є ймовірність, що ви помилитесь і ще більше погіршите свій стан. Відкладене лікування означає відмову в лікуванні.
 • Регулярно оновлюйте свій посібник. Повірте, вони це роблять роками і знають це як свої п'ять пальців. Довіряти їхнім порадам не тільки рекомендується, але й необхідно.
 • Вживайте часник, пийте багато води, і достатній відпочинок може зменшити симптоми, але в кінцевому підсумку спуск — єдине лікування.

Досягнення Лукли

Лукла — це невеликий аеродром із дуже короткою злітно-посадковою смугою. Вважається одним із найнебезпечніших аеродромів у світі. Будучи невеликим аеродромом, експлуатуються лише малі літаки, такі як Dornier 228, які мають короткі зльоти та посадки. Ці літаки не можуть виконувати польоти за поганої погоди та дуже низької видимості. Це означає, що його можна скасувати або затримати з міркувань безпеки, якщо є погані погодні умови. Завжди приділяйте кілька пільгових днів після повернення до Катманду, щоб це не вплинуло на ваш рейс додому. Якщо ви приїдете в Катманду вчасно відповідно до свого розкладу, ви можете витратити вільні дні, щоб дослідити це колоритне місто Катманду з його багатою культурою.

З вересня 2019 року всі рейси до Лукли відправляються з аеропорту Рамечхап, який знаходиться приблизно за 140 кілометрів кілометрів і за 4 з половиною години їзди від Катманду. У певному сенсі це краще, оскільки в аеропорту Катманду був перевантажений повітряний рух, що спричиняло затримки рейсів, справді не дуже добре річ для гірських польотів, які повинні відправлятися рано вранці, щоб мати хорошу погоду.

Аеропорт Тенцінг-Хілларі або Аеропорт Лукла Аеропорт Тенцінга-Хілларі або аеропорт Лукла

На випадок, якщо ваші рейси Лукла буде скасовано, ви можете обрати різні варіанти:

1 . Зачекайте та повторіть спробу наступного дня
Коли ми чекаємо, нам надається останній пріоритет, оскільки інші вже забронювали номер на заплановану дату. Тому, коли рейс скасовується, ми переносимо його на наступний день. А це означає, що іноді ми не отримуємо їх якнайшвидше. Однак ми докладаємо всіх зусиль.

2. Заплатіть за дорогий гелікоптер, щоб дістатися або вилетіти
На цей самий випадок доступні вертольоти. Але заковика в тому, що вони пропонують дорогі поїздки, щоб дістатися до Лукли або повернутися назад до Катманду. Це абсолютно не в наших руках. Іноді вони пропонують менше, а іноді ціна, яку вони пропонують, дійсно висока. Наразі немає фіксованих цін на вертольоти, вони повністю залежать від ситуації. Варіантом є вертоліт до Катманду. Іншим варіантом є вертоліт до Фаплу з Лукли, який може коштувати 800 доларів США (за вертоліт). Примітка: чоппер може перевозити 6 осіб. Додайте до цього 12 годин спільної поїздки на джипі до Катманду.

вертоліт, який переглядається на шлях до гелікоптера

3. Похід до Пхаплу + Поїздка до Катманду (дешевша альтернатива)
Це 2 днів походу, щоб дістатися Пхаплу з Лукли, а потім потрібно 12 годин на джипі до Катманду. Це дешевший варіант для того, щоб дістатися до Катманду в найгіршому випадку. Призначений для тих, хто не хоче платити за дорогий гелікоптер або не може дочекатися регулярних рейсів наступного дня.

Необхідно прочитати – Регіон Еверест: це більше, ніж Еверест!

ВОДНІ РЕСУРСИ – Залишатися зволоженим важливо!
< span style="font-weight: 400;">Уздовж стежки є багато природних джерел води. Рекомендується мати при собі декілька таблеток для очищення води та хорошу багаторазову пляшку води з широким горлом. Ви можете отримати бутильовану воду на всьому шляху до EBC, але вона стає все дорожчою в міру наближення до EBC. Крім того, вода в пляшках НЕ є гарною ідеєю, оскільки кожна друга пляшка створює все більше і більше сміття.

Відповідальний екотуризм означає, що людину не заохочують залишати після себе нічого, крім своїх слідів. 

похід до EBC

ПАМ’ЯТАЙТЕ, ПАМ’ЯТАЙТЕ

 • На стежці EBC немає банкоматів. Не забудьте взяти з собою готівку з самого Катманду. Обмін валют на дорозі пропонує особливо завищені курси, тому радимо мати при собі достатньо місцевої валюти, наприклад непальських рупій.
 • Не турбуйтеся про їжузовсім. Багато чайних будиночків вишикуються вздовж стежки, і, як правило, усі види поживної та солодкої їжі доступні аж до вершини. Dal-Bhat (дал і рис), чаумейн і спагетті легко знайти.
 • Ви отримаєте достатню кількість даних, якщо у вас є місцевий симулятор. Більшість лоджів пропонують Everest Link, і ви можете придбати пакет даних Wi-Fi, щоб піти з ним. Wi-Fi, як правило, повільний. Ймовірно, ви залишитеся недоступними для своїх друзів і родини.
 • Незважаючи на те, що гелікоптери постійно поспішають вгору та вниз по цій величезній мережі гір, використовувати їх для постачання матеріалів надзвичайно дорого. Саме тому ви побачите, що все коштує досить високо, чим далі ви подорожуєте.

Потрібно прочитати – Чому «одного недостатньо» для базового табору гори Еверест: докладний звіт про EBC Trek

СТРАХОВКАє необхідний у такому поході, як базовий табір Евересту. Будь-яке страхування, яке ви купуєте, має охоплювати принаймні таке:

 1. Максимальна висота має становити не менше 5700 м
 2. Евакуація повітрям у разі нещасний випадок, хвороба чи стихійне лихо.
 3. Скасування та затримки поїздки< /li>
 4. Скасування та затримки рейсів, включаючи внутрішні рейси до Лукли
 5. Втрата багажу
 6. Усі країни, які ви збираєтеся відвідати під час подорожі
 7. Усі пригодницькі дії, які ви збираєтеся робити під час подорожі

Share Теги:Пригоди Пригоди в Гімалаях Еверест Базовий табір Евересту Гімалаї трекінг у Гімалаях

Про автора

client-photo-1 vanika Vanika Sumbly закінчила Делійський університет за спеціальністю англійська література. Вона вважає, що подорожі – це справді найкращий спосіб пасивного дослідження себе. І писати про це — активне дослідження. Попередній дописКасол – це місце для походів Ваші мрії, ось чомуНаступна публікаціяTravel Goal 2019: Смертельні випробування Чадар Треку

Коментарі

Залишити відповідь