Цікаво

Трекінговий етикет: правила походу в гору

  • Домашня сторінка
  • Світ пригод
  • Трекінговий етикет: правила походу в гору

Трекінговий етикет: правила походу в гору

pexels-photo-1246955< /span>Поділитися

Спекотні джунглі з вируючими водоспадами, різноманітні місцевості, покинуті хатинки, відновлені природою, стародавні цивілізації, невловима дика природа та гірські ландшафти… на нашій Землі є що відкрити для себе, коли ви вирішите вибратися та піти на прогулянку! І оскільки трекінг у 2018 році був найпопулярнішою пригодою, ми вирішили поділитися основними правилами етикету походу в гори. Намагайтеся дотримуватися правил екологічно чистих походів, оскільки це допоможе зберегти наше довкілля чистим і зеленим.

Надавайте перевагу тим, хто йде в гору

pexels-photo-532803< /p>

Поступіться дорогою трекерам, які піднімаються в гору, якщо спускаєтесь. Трекінг, який йде в гору, піднімається проти сили тяжіння, тому він має вузьке поле зору порівняно з трекінгом, який спускається з гори, і має ширшу перспективу, що дозволяє їм легко бачити, що попереду. Тому, якщо ви спускаєтесь, поступіться дорогою тим, хто йде вгору.

Не залишати слідів

Дотримуйтеся політики «НЕ ЗАЛИШАТИ СЛІДІВ», щоб вивозити звалище в гори. Щоразу, коли вам хочеться покакати, знайдіть місце подалі від кемпінгу. Запах фекалій приваблює до кемпінгу диких тварин. Крім того, місце повинно бути далеко від водотоків, оскільки бактерії в ньому забруднюють воду. Нарешті, візьміть з собою маленьку лопату, щоб викопати яму на 6 см і засипати її після того, як закінчите. Покладіть важкий камінь, щоб жоден інший мандрівник не міг його викопати.

Використовуйте вологі серветки для чищення та візьміть їх із собою через сумку на блискавці. Не викидайте цигарковий папір або вологі серветки, оскільки вони розкладаються довше через низькі температури. Професійна порада: знайдіть місце, на яке потрапляють прямі сонячні промені, оскільки сонячні промені пришвидшують процес розкладання калу.

Без сміття за будь-яку ціну

Основне правило – не смітити на гірській місцевості, тому що на такій висоті прибирати дуже важко. Тому переконайтеся, що ви не завдаєте йому шкоди в першу чергу. Під час походу візьміть із собою портативний смітник. Обгортки від ваших швидких закусок, пластикові пляшки з водою, вологі серветки тощо, будь ласка, викидайте все це у смітник.

Курці не повинні засмічувати мальовничі гірські місцевості, повсюди закурені сигарети. А жінкам, які мають місячні, будь ласка, використовуйте під час походу біорозкладні прокладки/менструальні чаші, оскільки ви можете не отримати сміттєвий ящик, щоб викинути гігієнічні прокладки/тампони, якщо ви не можете їх носити з собою.

Поважайте інших трекерів< /h3>

pexels-photo-378153

Незалежно від того, чи ви досвідчений мандрівник, чи новачок, важливо поважати своїх товаришів по команді та піклуватися про них. Поважайте їх, якщо вони ходять повільно, якщо вони легко втомлюються, якщо їм стає страшно, якщо вони не знають передач або якщо вони хворіють. Не будьте дурнем, тому що ви, можливо, кілька разів ходили в похід, але інша людина може відчувати це вперше. Просто дотримуйтесь HYOH (Hike your own hike). Якщо ви хочете їм допомогти, спробуйте зробити їхню подорож успішною, щоб вони поверталися за новими.

Прогулянка та розмова

Під цією фразою «гуляти і говорити» я не маю на увазі, що ви повинні розмовляти з туристами під час походу. Я мав на увазі те, що ви повинні представитися принаймні один раз, тому що в надзвичайних ситуаціях мандрівники стануть вашим безпосереднім рятівником. Будьте доброзичливими, розповідайте про красу гір, діліться своїми історіями подорожей або, якщо ви не можете цього зробити, будьте ввічливими, доброзичливими та ввічливими один до одного. Хто знає, можливо, ви знайдете друга для походів!

Дотримуйтеся правил розміщення наметів

pexels-photo-1840421

Спільне використання наметів з іншою людиною має свої власні правила. Тримайте взуття та шкарпетки за межами намету, оскільки від них весь намет смердить. Якщо надворі сиро, зберігайте взуття в поліетиленовому пакеті та тримайте на вулиці. Не сушіть одяг над наметом, виглядає жахливо. Носіть тонку мотузку, зв’яжіть її жердинами, а потім висушіть одяг. Зберігайте свої речі в організованому безладді, не просто діставайте всі речі щоразу, коли вам щось потрібно, тому пакуйте відповідно (тримайте речі, необхідні на наступний день, угорі).

Міняйте шкарпетки кожні два дні, якщо це довгий шлях. Уночі, коли ви спите, бактерії на ваших шкарпетках прикріплюються до спальних мішків, що робить його смердючим для інших туристів, які можуть використовувати його після того, як ви підете. Завжди тримайте себе та намет у чистоті та гігієні.

Не їжте їжу інших трекерів

Будь ласка! Будь ласка! Будь ласка! НЕ їжте закуски інших туристів, не запитуючи їх. Це дійсно аморально, тому що туристи, як правило, постійно голодні. Закуски, як-от шоколадні цукерки, протеїнові батончики, чіпси тощо, можуть стати їхньою рушійною силою подорожувати вгору. Їжте лише тоді, коли людина пропонує вам, або запитайте, чи можу я перекусити? Це так просто!

Де б ви не були в будь-якій частині світу, переконайтеся, що ви дотримуєтесь цих правил етикету, якщо плануєте мандрівку в гори. Дотримання цих основних правил не тільки збереже навколишнє середовище безпечним, але й стане прикладом для інших трекінгів, які можуть не дотримуватися їх. Нарешті, продовжуйте сходження, і нехай ви досягнете вершини кожної гори, на яку ви йдете!

Поділитися Теги: етикет похід гори гори правила сходження правила походу трекінг

Про автора

client-photo-1 Решам Бхатія Решам любить називати себе гуманістом і громадянином світу. Вона затятий гурман, обожнює подорожі та любитель гір. У вільний час вона готує десерти, читає туристичні журнали та танцює під власні мелодії. Попередня публікаціяВелотур Бутаном | Що потрібно знати перед поїздкоюНаступна публікаціяПохід до базового табору Аннапурни – Посібник туриста