Різне

Антибіотики – Чи послаблюють антибіотики імунну систему?

Чи призначали вам коли-небудь таблетки від запалення горла, інфекції сечовивідних шляхів або важких нападів діареї? Якщо так, то, ймовірно, ви вже знайомилися з антибіотиками.

Лікарі зазвичай призначають антибіотики для лікування бактеріальних інфекцій. Але чи можуть антибіотики послабити вашу імунну систему? Що ви можете зробити, щоб захистити свою імунну систему після прийому антибіотиків? Ця стаття відповідає на всі ці питання та багато іншого.

Що роблять антибіотики?

Антибіотики - Чи послаблюють антибіотики імунну систему?

Імунна система – це захисний механізм організму, який захищає організм від інвазивних бактерій, вірусів і патогенів. Поки лейкоцити борються з інфекцією, Т-клітини руйнують інфіковані клітини, а В-клітини виробляють антиген-специфічні імуноглобуліни. Але інколи природна захисна система організму не може самостійно боротися з інфекцією.

Потім в організм вводяться антибіотики. Вони підтримують імунну систему для боротьби з інфекцією двома способами. Вони або безпосередньо вбивають бактерії, або перешкоджають їх розмноженню. Існують різні види антибіотиків. Антибіотики широкого спектру дії діють на широкий спектр бактерій, тоді як деякі інші антибіотики призначені для дії лише на певні бактерії.Антибіотики не ефективні проти вірусних інфекцій, таких як застуда чи грип.

Чи справді антибіотики впливають на імунну систему? – Міфи Vs. Факти

Антибіотики є потужними ліками, які більшу частину часу ефективні для знищення інфекції. Хоча як антибіотики, так і ваша імунна система підтримують ваше здоров’я, антибіотики можуть послабити вашу імунну систему. Ось кілька поширених міфів про антибіотики та функціонування імунної системи.

Міф: антибіотики не шкодять імунній системі.

Факт: хоча антибіотики безпосередньо не впливають на імунну систему, непотрібне використання антибіотиків може перешкодити імунній системі працювати на повну силу. Фактично, антибіотики також можуть поставити під загрозу імунну систему організму.

Дослідження, проведене на мишах, показало, що коли мишам вводили антибіотики, біохімічне середовище клітин змінювалося. Часто вплив антибіотиків знижує здатність клітин макрофагів поглинати бактерії.

Міф: антибіотики не мають побічних ефектів.

Факт: антибіотики можуть мати багато побічних ефектів. Наприклад, тривале застосування антибіотиків може пошкодити функцію печінки. Антибіотики також можуть знищити корисні бактерії, які мешкають у вашому кишечнику. Це тому, що антибіотики не здатні відрізнити корисні кишкові бактерії від шкідливих.

Міф: Ви можете використовувати старі антибіотики, коли у вас є симптоми, і припинити їх, коли симптоми зникнуть.

Факт: надмірне використання антибіотиків може зробити антибіотики менш ефективними. Тому використовуйте антибіотики лише за потреби та в дозі, призначеній лікарем. Нехай ваша імунна система виконує свою роботу в інший час. Використовувати старі антибіотики не рекомендується, оскільки антибіотики з часом втрачають свою дію.

Міф: приймати антибіотики, призначені іншим, можна.

Факт: не використовуйте антибіотики, призначені іншим. Це може призвести до алергічних реакцій або погіршення симптомів. Завжди консультуйтеся з лікарем перед початком прийому антибіотиків.

Як зміцнити імунну систему після прийому антибіотиків?

Антибіотики - Чи послаблюють антибіотики імунну систему?

1. Пробіотики

Одним із найбільш значущих побічних ефектів антибіотиків є дисбаланс кишкових бактерій. Прийом пробіотиків під час і після курсу антибіотиків може допомогти відновити популяцію кишкових бактерій, таким чином уникаючи кишкової діареї, особливо у дітей. Дослідження, проведене у дорослих, виявило позитивний вплив пробіотиків після курсу антибіотиків. Проконсультуйтеся зі своїм лікарем, щоб визначити правильну дозу пробіотиків для вас.Пробіотики, що містять Lactobacilli та Saccharomyces, особливо корисні для підтримки балансу кишкових бактерій. 


Однак антибіотики також можуть вбивати бактерії пробіотиків. 


Тому замість того, щоб приймати пробіотики разом з антибіотиками, приймайте їх з інтервалом у кілька годин.

2. Їжа для відновлення кишкових бактерій

Певна їжа може допомогти відновити кишкові бактерії, особливо після тривалого курсу антибіотиків. Ферментована їжа, така як сир, кімчі, сир і чайний гриб, багата корисними бактеріями, такими як лактобактерії та біфідобактерії, які допомагають відновити баланс у кишечнику.

Вживання їжі, багатої клітковиною, також допомагає кишковим бактеріям відновити баланс. Під час прийому антибіотиків вам слід їсти продукти з високим вмістом клітковини, такі як банани, сочевиця, горіхи, цільні зерна, квасоля, брокколі, горох, ягоди тощо.

Антибіотики - Чи послаблюють антибіотики імунну систему?

3. Пребіотики

Пребіотична їжа сприяє розвитку корисних бактерій у вашому кишечнику. Крім багатьох продуктів з високим вмістом клітковини, певна їжа, яка не містить багато клітковини, також працює як пребіотик. Наприклад, какао і червоне вино працюють як пребіотики, хоча вони не містять багато клітковини.

4. Режим здорового сну

Крім дотримання правильної дієти, для зміцнення імунітету важливо підтримувати здоровий режим сну. Дотримуйтесь режиму сну, який дає вам принаймні 7-9 годин сну в дні після одужання.

5. Включайте антиоксиданти

Продукти, багаті антиоксидантами, допомагають зміцнити імунітет після прийому антибіотиків. Включіть у свій раціон такі продукти, як ягоди, горіхи, морква, шпинат, петрушка, чай тощо.

Скільки часу потрібно для відновлення імунної системи після антибіотиків?

Організму потрібен час, щоб відновити здорову, різноманітну популяцію мікробіомів у кишечнику. Залежно від природи антибіотиків і тривалості курсу антибіотиків може знадобитися до 6 місяців або більше, щоб організм відновив свою природну імунну систему.

Висновок

Антибіотики є важливими ліками, які допомагають боротися з деякими серйозними бактеріальними інфекціями. Ваш лікар уважно вивчить ваш стан перед тим, як призначити курс антибіотиків на найкоротший термін. Це гарантує, що ймовірність побічних ефектів буде мінімальною.

Однак для підтримки імунітету важливо дотримуватися дозування та дотримуватися інших заходів, розглянутих у цій статті.