Різне

Контактні лінзи: кольорові та відтінкові

М’які контактні лінзи надзвичайно популярні для корекції зору, однак серед них є й ті, що не мають медичного призначення. Мова про кольорові контактні лінзи. Авжеж, їх декоративна функція може поєднуватися з коригуючою, проте найчастіше кольорові лінзи не мають діоптрій і використовуються суто для естетики.

Контактні лінзи: кольорові та відтінкові

Якими бувають декоративні лінзи?

До категорії декоративних лінз відносять такі, які мають косметичний, а не коригуючий ефект. На перший погляд, є очевидним, що декоративні лінзи змінюють колір очей і ваш образ, відповідно, однак це не єдине їх призначення. До інших функцій кольорових лінз відносяться:

  • маскування недоліків ока, наприклад, шрамів, плям на рогівці чи нерівностей райдужної оболонки;
  • створення глибшого і насиченішого кольору, наприклад, для альбіносів;
  • додавання не лише нового кольору, а й візерунка, наприклад, це доречно для маскарадних образів.

Контактні лінзи з декоративним ефектом бувають і з фантазійними орнаментами, і карнавальними, і театральними, і навіть такими, малюнок яких створюється і наноситься вручну. Декоративні лінзи особливо популярні в художньому мистецтві — у кіно, театрі, а також у косплеї. Проте звичайного споживача найчастіше цікавлять кольорові лінзи та схожі на них відтінкові моделі.

Кольорові та відтінкові лінзи: в чому різниця?

Основна відмінність полягає у кількості пігменту. Прошарок пігменту у кольорових лінзах більш концентрований, тож вони здатні повністю змінити колір райдужної оболонки. Примітно, що ефект лінз буде помітним для очей і темного, і світлого кольору. До того ж, серед кольорових лінз можна виділити такі різновиди:

  • з малюнком, який імітує природній рельєф райдужки;
  • з затемненим обідком навколо райдужки, так створюється ефект великих очей;
  • з рівномірним забарвленням усієї лінзи, крім зіниці.

Відтінкові контактні лінзи, на відміну від кольорових, природний колір не змінюють, а лише посилюють, увиразнюють. Власники темних очей їх ефекту не помітять, а ось для світлих кольорів ці лінзи додають глибини та яскравості.

Лінзи кольорові чи відтінкові: які вибрати?

Перш за все, орієнтуйтеся на ефект, який плануєте отримати. Якщо очікуєте кардинальної зміни кольору очей, то вам потрібні кольорові лінзи. А якщо потрібно лише поглибити свій натуральний відтінок, то з цим чудово впораються лінзи відтінкові.

Однак, у кольорових лінзах міститься більше пігменту. Авжеж, на гостроту зору це аж ніяк не впливає, проте що більше пігменту в матеріалі, то гірше він пропускає кисень до рогівки. Це досить безпечно, проте важливо враховувати кілька нюансів:

  • Слідкуйте за тривалістю носіння кольорових лінз: у перші рази не довше 1-2 годин, а якщо очі сприймають їх добре, то не довше 4-6 годин на день.
  • В темний час доби зіниця розширюється, а відповідна «непофарбована» ділянка лінзи — ні. Тож, це трохи обмежує поле зору.
  • Кольорові лінзи не рекомендовано використовувати під час тривалої роботи за комп’ютером, бо це призводить до більшої втоми очей.
  • Так само, не рекомендовані кольорові контактні лінзи і людям за кермом.

Відтінкові контактні лінзи містять зовсім небагато пігменту і є напівпрозорими, тож з ними названі вище нюанси можна до уваги не брати.

І кольорові, і відтінкові контактні лінзи бувають одноденними, а бувають місячної заміни. Останні потребують ретельного догляду. Вибираючи декоративні контактні лінзи, зважайте на їх вологомісткість і киснепроникність, а перевагу надавайте виробам від відомих виробників.