Різне

Навіщо та кому потрібний стоматолог-ортодонт?

Ми впевнені, що немає такої людини, яка б не хотіла мати гарні рівні зуби. Чи підтримуєте ви думку, що здоров’я ротової порожнини починається саме з правильного прикусу? І це не тільки естетична складова, яка робить нашу усмішку привабливою. Наявність правильного прикусу запобігає виникненню та розвитку низки захворювань. Який спеціаліст займається вирівнюванням зубного ряду? Ортодонт в Ірпені – це лікар-стоматолог, який займається усуненням проблем, до яких приводять неправильний прикус та нерівномірне розташування зубів.

Навіщо та кому потрібний стоматолог-ортодонт?

Які задачі виконує лікар-ортодонт?

Основна задача ортодонта полягає в усуненні спадкових, вроджених та набутих патологій. Це може бути:

  • дефекти прикусу;
  • неправильне прорізування зубів;
  • неправильне розташування окремого зубу або декількох;
  • порушення функцій: жувальної або мовної;
  • порушення у роботі скронево-нижньощелепного суглоба;
  • асиметрія обличчя.

Перед лікуванням ортодонт проводить повну діагностику, яка включає рентген зубного ряду, телерентгенографія (боковий знімок голови), знімає зліпки зубного ряду, фотографування лиця та зубів та інші. Послугами стоматолога – ортодонта користуються як маленькі пацієнти, так і дорослі.

Хто звертається до ортодонта за лікуванням?

Бажано вперше показати дитину дитячому ортодонту у віці 3-4 років. Це той період, коли у дитини повністю прорізались молочні зуби й прикус сформований. На цьому етапі лікар може визначити, чи є патологія щелепи й надати чіткі рекомендації.

У підлітковому віці найчастіше звертаються до ортодонта з проблемою надмірної скупченості зубів. По-перше, це виглядає неестетично. По – друге, ускладнює догляд за ротовою порожниною, що може призвести до появи карієсу та захворювань ясен.

Навіщо та кому потрібний стоматолог-ортодонт?

Дорослі пацієнти найчастіше звертаються до лікаря – ортодонта із проблемами, до яких може призвести часткова втрата зубів. Коли після видалення зуба проходить досить тривалий час, інші зуби нахиляються в сторону порожнини та заважають подальшому протезуванню. Або бувають випадки, коли провести якісне протезування заважає неправильний прикус, і ці проблеми також вирішує ортодонт.

Отже, регулярні відвідування стоматолога дають змогу контролювати будь-яку патологію у ротовій порожнині. Та зекономити гроші та час на подальшому лікуванні. Фахівці клініки Dentaderm знаються на профілактиці та лікуванні зубів якнайкраще, тому це надійні та досвідчені професіонали, які обов’язково вам допоможуть.