Різне

Шкіра – Для чого потрібен ретинол шкірі?

Чи знаєте ви, що дерматологи вважають ретинол чудовим інгредієнтом для боротьби зі старінням? Синтетична похідна вітаміну А (згадайте моркви, зелені, яєць і солодкої картоплі), ретинол використовується в більшості кремів і сироваток проти старіння на ринку.

Однак перед використанням ретинолу важливо вжити деяких запобіжних заходів. Дізнайтеся все про інгредієнт у цій публікації блогу.

1. Що робить ретинол?

Шкіра - Для чого потрібен ретинол шкірі?

Ретинол збільшує вироблення колагену, створює свіжий шар шкіри та покращує загальний тон шкіри. Він був схвалений Управлінням з харчових продуктів і медикаментів (FDA).

Колаген – це волокнистий білок, який міститься в шкірі. Його молекули упаковуються разом, утворюючи довгі та тонкі фібрили, які прикріплюють клітини шкіри одна до одної. Ось як колаген забезпечує міцність нашої шкіри та підтримує її пружність.

З віком вироблення колагену нашою шкірою знижується через зовнішні агресори, такі як УФ-промені, забруднення, неправильне харчування та стрес. Це призводить до передчасного старіння.

Ретинол стимулює вироблення колагену і уповільнює процес старіння.

2. Переваги ретинолу

  • Прискорює обмін клітин шкіри
  • Збільшує вироблення колагену
  • Зменшує появу тонких ліній і зморшок
  • Згладжує сонячні та пігментні плями та розгладжує текстуру
  • Регулює жирність шкіри та мінімізує висипання

3. Як використовувати ретинол?

Шкіра - Для чого потрібен ретинол шкірі?

1. Нанесіть кількість ретинолу розміром з горошину відразу після очищення обличчя.

2. Дайте вашій шкірі ввібрати ретинол (протягом 20-30 хвилин), перш ніж наносити будь-який інший засіб для догляду за шкірою.

3. Нанесіть зволожуючий шар і завершіть сонцезахисним кремом.Примітка : Ретинол виробляє свіжі та ніжні клітини шкіри, які схильні до пошкодження сонцем. 


Отже, використання сонцезахисного крему стає обов’язковим, якщо ви використовуєте ретинол.


4. Види ретиноїдів

Ретиноїд: ретиноїд – це широкий термін для похідних вітаміну А. Ретиноїди, що відпускаються за рецептом, містять ретиноєву кислоту, тоді як ретиноїди, що продаються без рецепта, поступово перетворюються на ретиноєву кислоту через реакцію всередині шкіри.

A. Ретиноєва кислота

Активна форма, на яку розщеплюється вітамін А, щоб використовувати його шкірою. Ретиноєва кислота виконує такі функції:

  • Сприяє проліферації клітин
  • Сприяє виробленню колагену та еластину
  • Покращує гіперпігментацію

B. Ретинол

Загальний інгредієнт, який міститься в більшості засобів проти старіння. Він усуває такі ознаки старіння, як тонкі лінії та зморшки.

C. Третиноїн

Також називається Retin-A, це місцевий ретиноїд, що відпускається за рецептом. М’якша версія третиноїну бореться з ознаками старіння, тоді як сильніша версія рекомендована для лікування акне.

D. Ізотретиноїн

Похідне вітаміну А для прийому всередину, воно ефективніше порівняно з місцевими формами. Це зазвичай використовується для лікування кістозних вугрів.

E. Адапален

Адапален є безрецептурним ретиноїдом. Він дуже добре підходить для чутливої шкіри, оскільки за своєю природою не подразнює.

F. Ретиналь/ретинальдегід

Один із останніх різновидів ретиноїдів, ретиналь є швидшим і ефективнішим порівняно з ретинолом.


5. Як вибрати правильний ретинол для вашої шкіри?

Шкіра - Для чого потрібен ретинол шкірі?

Купуючи ретинол, вибирайте той, який має найбільш стабільну форму (тобто інкапсульований, щоб забезпечити глибоке проникнення в шкіру. Це тому, що ретинол може руйнуватися під дією світла та повітря.

Хороша новина полягає в тому, що ретинол підходить для всіх типів шкіри, але зазвичай для людей з надзвичайно чутливою та сухою шкірою ідеально використовувати концентрації з низькою інтенсивністю. Ви також можете вибрати вищі концентрації залежно від свого віку.

Примітка: у разі будь-якої реакції перейдіть на слабшу формулу. 

6. Що слід враховувати перед використанням ретинолу?

Ми рекомендуємо вам провести патч-тест, перш ніж почати наносити ретинол на обличчя.

Занадто багато всього погано для вас. Це стосується і ретинолу. При частому використанні ретинол може викликати почервоніння або лущення шкіри.

Як і будь-який інший засіб для догляду за шкірою, ретинол також потребує часу, щоб адаптуватися. Лущення, сухість і випадкові висипання можуть з’явитися після того, як ви включите ретинол у свій режим догляду за шкірою. Якщо подразнення занадто сильне, ви можете використовувати формулу з меншою концентрацією.

Порада:

Дійте повільно: використовуйте ретинол на ніч лише один-два рази на тиждень і поступово збільшуйте кількість.

Дерматологи вважають, що ретинол найкраще діє, якщо наносити його на ніч. Протягом дня сонячне світло може зменшити свою силу.Застереження:


Перед використанням ретинолу проконсультуйтеся з дерматологом, якщо ви вагітні. 


Ніколи не використовуйте ретинол і альфа-гідроксикислоти разом. 


Це може спричинити почервоніння та подразнення. 


Якщо ви випадково використали два інгредієнти разом, випийте протизапальну таблетку, щоб заспокоїти шкіру.


7. Скільки часу потрібно, щоб побачити результати від ретинолу?

Зачекайте принаймні 12 тижнів, щоб побачити бажані результати. Вашій шкірі потрібен час, щоб звикнути до нового режиму.

8. У якому віці слід використовувати ретинол?

Додайте сироватку, що містить ретинол, коли вам виповниться 30. Використовуйте її тричі або чотири рази на тиждень. До 40 років можна почати користуватися ретинолом практично щовечора.

9. Розвійте міфи про ретинол

Чи викликає ретинол рак?

Ретинол не викликає раку. Це переконання пов’язане з ретинолом, оскільки він робить вашу шкіру схильною до сонячних променів. Але правда полягає в тому, що ретинол може уповільнити наявний рак шкіри або знизити ризик раку шкіри.

Чи стоншує шкіру ретинол?

Це неправда, оскільки ретинол стимулює вироблення колагену, що робить шкіру гладкою без тонких ліній і зморшок.

Чи можна використовувати ретинол під очима?

Це міф, що ретинол має властивість пошкоджувати чутливу область навколо очей. Але справа в тому, що ретинол також слід використовувати під очима, оскільки це область, яка демонструє перші ознаки старіння, як тонкі зморшки.

Ви вражені багатьма перевагами, які пропонує цей дивовижний інгредієнт? Дайте нам знати в коментарях нижче.