Різне

Волосся – Які вітаміни та мінерали корисні для росту волосся?

Пошук довшого, густішого та здоровішого волосся реальний! Ви не можете дочекатися, щоб побачити ці нові дюйми волосся, чи не так? Ми відчуваємо вас. І якщо існує єдина чарівна формула, яка справді може пришвидшити ріст волосся, то це споживання вітамінів – у вашому раціоні або у вигляді добавок.

Ми поспілкувалися з експертами з догляду за волоссям, щоб зрозуміти роль вітамінів у зростанні волосся.

Навіщо потрібні вітаміни для волосся?

Волосся - Які вітаміни та мінерали корисні для росту волосся?

Вітаміни мають вирішальне значення для деяких функцій клітин у всьому тілі, включно з тими, що відповідають за волосся.

Ваше волосся складається зі структурного білка під назвою кератин. Вітаміни допомагають зміцнити волосяні фолікули, обмін клітин, оптимальне використання білка та підтримку здорового волосся.

Хоча немає наукових доказів, які б підтверджували роль вітамінів у зростанні волосся, їх дефіцит може призвести до втрати волосся. Багато людей використовували вітамінні добавки для волосся і знайшли їх користь.

Доктор Зіл Ганді, експерт із догляду за волоссям у SkinKraft і головний аюрведичний лікар, пояснює, що потрібне глибше розуміння дефіциту поживних речовин, щоб зрозуміти його зв’язок із випаданням волосся. Вона каже: «Нездорова їжа, нездорова їжа, психологічні проблеми з харчуванням, як-от нервова анорексія, булімія тощо, невстановлена ​​кишкова алергія або розлади всмоктування можуть бути причиною цих недоліків».

Доктор Зіл далі додає: «Недоліки будь-якого роду слід спробувати та виправити шляхом зміни здорового харчування та способу життя. Це не тільки вирішує поставлену проблему, але й формує хороші практики здоров’я на все життя та запобігає багатьом іншим захворюванням у майбутньому».


Які найкращі вітаміни для росту волосся?

Волосся - Які вітаміни та мінерали корисні для росту волосся?

1. Вітамін А

Ми явно не помічали сили моркви та зелені ще в школі, чи не так? Це деякі з багатьох продуктів, багатих вітаміном А. Вітамін А (каротиноїди та ретиноїди) сприяє виробленню шкірного сала або жиру на шкірі голови. Це допомагає підтримувати вологість і сприяє кровообігу для зміцнення волосяного фолікула для росту волосся.

Джерела їжі:

Морква, шпинат, молоко, яйця, йогурт, риб’ячий жир, червоний перець, брокколі, горошок, абрикос, гарбуз.

Доступні форми:

 • Капсула: 7500, 8000, 10 000, 25 000 одиниць
 • Таблетки: 10 000, 15 000 шт

Рекомендоване дозування:

10 000-20 000 одиниць вітаміну А на день протягом 2 місяців. 600 мкг – це рекомендована добова норма споживання вітаміну А через їжу або добавки.

2. Вітамін Е

Відомо, що вітамін Е має антиоксидантні властивості для боротьби з вільними радикалами, що означає, що він зменшує пошкодження клітин і може сприяти гарному здоров’ю та росту волосся. Недостатньо досліджень, які підтверджують роль вітаміну Е проти випадіння волосся. . Однак люди додають вітамін Е до догляду за волоссям, щоб додати додатковий шар захисту та відновити втрачений блиск. Деякі люди використовують капсули вітаміну Е, щоб втирати масло в шкіру голови для росту волосся.

Вітамін Е має 8 хімічних форм: альфа-токоферол, бета-токоферол, гамма-токоферол, дельта-токоферол, альфа-токотрієнол, бета-токотрієнол, гамма-токотрієнол і дельта-токотрієнол. Людині потрібен тільки перший, альфа-токоферол. Токотрієноли в їстівній формі також вводяться в організм людини.

Джерела їжі:

Горіхи, арахіс, лісові горіхи, рослинна олія, зародки пшениці, шпинат, капуста та мигдаль.

Доступні форми:

 • Шампунь і кондиціонери, збагачені вітаміном Е
 • Масла з вітаміном Е
 • Добавки вітаміну Е (капсули)

Рекомендоване дозування:

Рекомендована добова норма споживання вітаміну Е становить 10 мг

3. Вітамін B7

Вітамін B7 або біотин допомагає розщеплювати білки до амінокислот, необхідних для росту волосся. Біотин також відновлює пошкодження, спричинені термічним укладанням, сонцем і хлорованою водою. Регулярне використання біотинових добавок призводить до густого та об’ємного волосся.

Джерела їжі:

Мигдаль, солодка картопля, цвітна капуста, шпинат, брокколі, гриби, арахіс, волоські горіхи, молоко, лосось, крупи, авокадо, малина.

Доступні форми:

 • Біотинові капсули
 • Таблетки біотину

Рекомендоване дозування:

Рекомендована добова доза вітаміну B7 становить 30 мікрограмів.Застереження:


Азитроміцин, еритроміцин, ципрофлоксацин і кларитроміцин можуть мати побічні ефекти при взаємодії з біотином. 


Проконсультуйтеся з лікарем, перш ніж почати курс біотинових добавок.

4. Вітамін С

Вітамін С або аскорбінова кислота можуть допомогти у виробленні колагену, важливої ​​частини структури волосся. Він сприяє виробленню антиоксидантів, які борються з вільними радикалами. Вітамін С допомагає в засвоєнні заліза, необхідного мінералу для росту волосся. Вітамін С можна назвати вітаміном-героєм завдяки його неймовірній користі. Це також запобігає швидкому старінню волосся.

Джерела їжі:

Цитрусові, такі як лимон, апельсини, помідори, брокколі, цвітна капуста, перець, шпинат, капуста, брюссельська капуста, гуава, петрушка.

Доступні форми:

 • Вітамін С в капсулах
 • Таблетки вітаміну С

Рекомендоване дозування:

Рекомендована добова норма споживання вітаміну С у вигляді харчових продуктів і добавок становить 75 міліграмів.

5. Вітамін D

Нестача вітаміну D може спричинити гніздову алопецію – аутоімунне захворювання, яке призводить до надмірної втрати волосся. У деяких дослідженнях люди з алопецією мали низький рівень вітаміну D у крові. Вітамін D виробляється в організмі, коли ви піддаєтеся впливу сонячного світла. Рекомендується поніжитися на сонці кілька хвилин на день.Слово застереження:


Надмірне споживання вітаміну D призводить до утворення більшої кількості кальцію та, зрештою, каменів у нирках. 


Якщо ви приймаєте добавки з вітаміном D, вибирайте жирну дієту, щоб вона поглинала вітамін D.

Джерела їжі:

Гриби, зернові культури, збагачені соки, риба, нежирне збагачене молоко.

Доступні форми:

 • Таблетки
 • Капсули
 • Ін’єктиви
 • пакетики
 • Гранули

Рекомендоване дозування:

Дорослі повинні отримувати 600 міжнародних одиниць, або 15 мікрограмів (мкг), вітаміну D щодня.

Які мінеральні добавки мені слід приймати, щоб контролювати випадання волосся?

1. Залізо

Залізо є важливим мінералом, який допомагає транспортувати кисень до волосяних фолікулів. Це також допомагає вашому організму використовувати білок для росту здорового волосся. Хоча дефіцит заліза пов’язаний із жіночим облисінням (втрата волосся в середній частині шкіри голови), недостатньо досліджень, щоб підтвердити це твердження.

Джерела їжі:

М’ясо, шпинат, устриці, курка, зелені листові овочі, риба та бобові.

Доступні джерела:

 • Препарати заліза (таблетки і капсули)
 • Ін’єкції заліза

Рекомендоване дозування:

Рекомендована добова норма споживання заліза становить 15 мг.

2. Цинк

Цинк є важливим мінералом, який ваше тіло має зберігати для фізіологічних реакцій. Цинк підтримує функцію сальних залоз на шкірі голови та відновлює пошкоджене волосся. Рівень цинку нижчий у крові чоловіків, які страждають на облисіння за чоловічим типом. Немає жодних доказів того, що цинк може скасувати облисіння, але крайня нестача може призвести до втрати волосся.

Джерела їжі:

Горіхи, гарбузове насіння, яловичина, яйця, молочні продукти, м’ясо, молюски, бобові, картопля, зелена квасоля, темний шоколад і цільні зерна.

Доступні джерела:

 • Таблетки
 • Капсули
 • Тонік
 • Пастилка

Примітка:

Слід уникати назальних спреїв, що містять цинк, оскільки вони можуть призвести до втрати нюху.

Рекомендоване дозування:

Рекомендована добова норма споживання цинку становить 15 мг.Застереження:


Прийом цинку разом з антибіотиками, діуретиками або ліками від ревматоїдного артриту може викликати негативні наслідки. 


Проконсультуйтеся з лікарем, перш ніж приймати добавки цинку.

Висновок

Випадання та витончення волосся стали звичним явищем завдяки стресу, забрудненню навколишнього середовища та звичкам способу життя! Перехід до дієтичних вітамінів або добавок показує ріст волосся протягом кількох тижнів використання. Переконайтеся, що ви не передозували ці мікроелементи, і проконсультуйтеся з лікарем перед їх використанням.