Різне

Догляд за волоссям – 10 міфів у які варто перестати вірити

Хто не хоче хизуватися м’яким і шовковистим красивим волоссям? Більшість із нас може зробити все, щоб захистити своє волосся, чи не так? Але ненавмисно ми часто піддаємося поширеним міфам про волосся, які ми чуємо від наших однолітків.

Правда така: деякі з цих міфів про волосся можуть насправді завдати шкоди вашому волоссю. У цій статті давайте розвінчаємо 10 таких міфів про волосся.


Міф 1: розчісуйте 100 помахів на день для здорового волосся

Правда: Ретельне розчісування або розчісування може спричинити тертя у вашому волоссі. Якщо ви робите це надмірно, наприклад 100 або більше рухів, це пошкодить ваше волосся та зробить його слабким від коренів. Однак є деякі переваги обережного та короткочасного чищення щіткою з натуральної щетини. Це може стимулювати кровообіг шкіри голови, а також сприяє розподілу натуральних олій від коренів до кінчиків.

Краще уникати синтетичної або пластикової щетини і старих щіток з погнутими або зламаними пасмами. Також уникайте розчісування мокрого волосся. Не забудьте обережно розплутати вузли перед розчісуванням.


Догляд за волоссям - 10 міфів у які варто перестати вірити

Міф 2: через часте підстригання волосся росте швидше

Правда: підстригання кінчиків волосся не впливає на фолікули шкіри голови. Однак підстригання волосся кожні шість-вісім тижнів може запобігти посіченим кінчикам. Регулярне підстригання також запобігає повзанню посічених кінчиків угору.

Згідно з дослідженням Трихологічного товариства, волосся зазвичай росте від 0,5 до 1,7 см на місяць, залежно від етнічної приналежності. Ваша генетика, стать, вік і харчові звички (харчування) є ключовими факторами, що впливають на ріст вашого волосся.

Навіть пори року можуть вплинути на ріст волосся. Влітку ваше волосся росте швидше (за рахунок посиленого кровообігу шкіри та голови), а в холодну погоду ваше тіло спрямовує потік крові до внутрішніх органів, щоб підтримувати температуру тіла. Це може уповільнити ріст волосся.

Догляд за волоссям - 10 міфів у які варто перестати вірити

Міф 3: Часте миття голови може завдати серйозної шкоди вашим пасмам

Правда:Шампуні призначені лише для очищення волосся та шкіри голови. Вони не можуть прискорити ріст вашого волосся або зробити його сильним чи слабким від коренів. Миття шампунем допомагає очистити ваше волосся від бруду, пилу, накопичень продуктів тощо та зберегти його здоровим.

Якщо ви користуєтеся агресивними шампунями на хімічній основі, вони можуть видалити природні жири з вашого волосся та спричинити тимчасову сухість. Але це ніяк не пов’язано з сильним пошкодженням або випаданням волосся.

Міф 4: Лупа означає сухість шкіри голови

Правда: між лупою та сухою шкірою голови немає зв’язку. Лупа викликається грибком Malassezia, який живиться шкірним салом шкіри голови. Отже, жирне середовище є найкращим для розвитку грибка, що викликає лупу.

Тому не турбуйтеся про часте миття шампунем (за допомогою шампуню проти лупи). Він збереже шкіру голови сухою та допоможе позбутися лупи.

Міф 5: Натуральні олії корисні для вашого волосся

Правда: будь-які сирі харчові продукти, такі як мед, сир або олії, такі як кокосова олія, олія авокадо тощо, не можуть проникнути у стрижень волосся достатньо глибоко, щоб забезпечити тривале покращення. Усі вони є лише хорошими кондиціонерами для ваших пасом волосся, але не можуть сприяти росту волосся чи зменшити випадання.

Можливо, ви також чули, що нанесення олії та залишення на ніч ідеально підходить для прискорення росту волосся. Однак це неправда. Навіть якщо нанести масло, залишити його на 15-30 хвилин і змити пізніше, це дає чудовий результат.

Крім того, натуральні масла важкі і важко змиваються з волосся. Вони можуть зробити ваше волосся жирним і притягнути бруд і забруднювачі, які можуть вплинути на загальний вигляд і здоров’я вашого волосся.

Міф 6: вищипування сивого волосся може призвести до того, що на шкірі голови виростуть численні сиві пасма

Правда: зміна кольору вашого волосся спричинена відсутністю меланіну у волосяному фолікулі. Коли ваші клітини припиняють вироблення меланіну, ваше волосся стає сивим або білим. Отже, вищипування сивого волосся не може збільшити кількість сивих пасом. Крім того, ця звичка може заважати сусіднім корінням, що може призвести до випадання волосся або ослаблення інших коренів.

Але краще уникати вищипування сивого волосся, оскільки це може призвести до витончення або утворення рубців. Це навіть може запобігти відростанню волосся в цьому конкретному місці.Сиве волосся здебільшого визначається генетикою та віком.

Міф 7: Краще висушити волосся повітрям, ніж феном

Правда: насправді і сушіння повітрям, і феном можуть бути шкідливими. Не рекомендується сушити волосся феном, оскільки це може пошкодити поверхню волосся. Так само сушка на повітрі може завдати шкоди пасмам. Вплив сильного вітру або прямих сонячних променів також може нашкодити волоссю.

Ви також будете здивовані, дізнавшись, що тривалий вплив води на волосся може пошкодити його більше, ніж сушіння феном або термообробка. Завдяки поглинанню води волосся набухає і створює тиск на білки, які зберігають ваше волосся.

Для мінімальної шкоди використовуйте найнижчий рівень нагріву фена. 


Тримайте його на відстані не менше шести дюймів від волосся. 


Вам також потрібно постійно переміщати фен, щоб ваше волосся не отримувало концентрованого тепла в одній точці занадто довго.

Догляд за волоссям - 10 міфів у які варто перестати вірити

Міф 8: Продовжуйте міняти шампунь і кондиціонер кожні пару місяців

Правда: підібрати потрібний засіб для догляду за волоссям досить складно, і якщо він у вас уже є, не соромтеся змінювати його знову і знову. Однак ваші потреби у волоссі час від часу змінюються. Наприклад, якщо ви зробили:

  • Фарбування волосся, випрямлення, завивка тощо.
  • Переїхав в інше місце з іншим кліматом
  • Почала користуватися новими засобами для укладання або догляду за волоссям

Будь-яка з цих змін може створити у вас враження, що ваш звичайний шампунь або кондиціонер більше не діє. Ви можете змінити свій засіб для догляду за волоссям відповідно до ваших вимог щодо навколишнього середовища та стилю.

Міф 9: колір краще залишається на брудному волоссі

Правда: Насправді колір волосся найкраще виглядає на чистому волоссі. Перед фарбуванням необхідно ретельно вимити волосся і добре їх висушити. Ви навіть можете вимити голову за ніч перед фарбуванням і обмежити себе від використання будь-яких засобів, таких як гелі, сироватки тощо.

Брудне та жирне волосся або немите волосся заважає правильному відображенню кольору. Це також не довговічне.

Вимийте волосся через 72 години після фарбування, оскільки колір має достатньо часу, щоб повністю закріпитися в кутикулі та зберегтися довго.

Міф 10: Стрес викликає сиве волосся

Правда: ні в якому разі! Саме ваші клітини перестають виробляти меланін – колірні пігменти. Немає наукових доказів того, що стрес прискорює посивіння.

Відповідно до нещодавнього звіту Harvard Health Publishing, немає достатніх доказів того, що стрес може викликати сиве волосся.

Висновок

Красиве волосся – це зачаровує, але потрібно приділяти йому багато часу і зусиль, щоб зберегти їх здоров’я і блиск. Ви повинні дотримуватися ефективного догляду за волоссям, збалансовано харчуватися та споживати достатню кількість води, щоб доглядати за ним. Ви можете почути кілька порад щодо догляду за волоссям (або міфів) від своєї родини, друзів чи інших джерел, але вони не завжди можуть бути правдивими. Перевірте їх у надійних джерелах або проконсультуйтеся з косметологом чи дерматологом.