Різне

Екзема – Як лікувати екзему?

Зміст

Хоча більшість із нас, можливо, мали незначні проблеми зі шкірою принаймні раз у житті, з хронічним захворюванням шкіри важко впоратися. Ось чому вам слід знати про екзему, хронічне захворювання шкіри, яке пов’язане з реакцією імунної системи.

Продовжуйте читати, щоб дізнатися про методи його профілактики та лікування.

Що таке екзема?

Екзема - Як лікувати екзему?

Екзема – це захворювання шкіри, яке характеризується свербінням, почервонінням і запаленням шкіри. Ви також можете помітити розвиток папул на ураженій ділянці шкіри.

Існують різні типи екземи, найпоширенішим з яких є атопічний дерматит. Атопічний дерматит пов’язаний з ослабленою імунною системою. Зазвичай це вражає маленьких дітей, які, як правило, переростають стан шкіри.

Атопічний дерматит також може спровокувати проблеми з астмою та сінну лихоманку. Хоча це поширено серед немовлят і дітей, дорослі також можуть відчувати регулярні спалахи.

Що викликає екзему?

Точна причина екземи невідома. Дослідження показують, що стан може бути пов’язано з поєднанням генетичних факторів і факторів навколишнього середовища. Ось кілька можливих причин, які можуть викликати спалахи:

1. Агресивні хімічні продукти

Екзема не може захистити вашу шкіру від подразників і реагує майже на все, до чого вона торкається. Засоби по догляду за шкірою, що містять агресивні хімічні речовини та штучні барвники, можуть спровокувати загострення екземи.

2. Мікроби

Деякі бактерії, віруси та інші мікроби, такі як стафілокок, можуть викликати спалах.

3. Алергени

Пил, кліщі, лупа та інші подібні алергени можуть сприяти загостренню екземи.

4. Деякі продукти харчування

Якщо у вас є схильність реагувати на певні продукти, такі як горіхи та насіння, молочні продукти чи будь-які інші продукти, уникайте їх споживання. Це може сприяти загостренню екземи.

5. Зміни температури

Екстремальні зміни температури можуть призвести до загострення екземи.

6. Стрес

Стрес не пов’язаний безпосередньо з екземою. Однак це може бути фактором, що сприяє загостренню екземи.

7. Гормональні зміни

Гормональні зміни можуть викликати симптоми екземи. Жінки, які були жертвами цього шкірного розладу в минулому або які все ще відчувають спалахи, можуть помітити симптоми під час вагітності, менопаузи або менструації.

Симптоми екземи

Симптоми різняться залежно від типу екземи. Атопічний дерматит є найпоширенішою формою екземи, яка зазвичай вражає дітей до 5 років. Майже половина цих дітей продовжують відчувати симптоми протягом усього дорослого життя. 

Однак у дорослих симптоми зазвичай відрізняються. Люди з екземою також помічають фази, на яких їхні симптоми погіршуються, і фази, на яких вони покращуються.

1. Симптоми у немовлят

 • Висипання на шкірі голови і щоках.
 • Запалені, наповнені гноєм шишки.
 • свербіж.

2. Симптоми у дітей старше 2 років до статевого дозрівання

 • Висипання за ліктями і колінами.
 • Висипання на шиї, щиколотках, сідницях, гомілках.

3. Діти можуть помітити такі зміни у своїх висипаннях з часом:

 • Посвітління або потемніння висипки.
 • Бугристі висипання.
 • Потовщення висипу внаслідок стану, відомого як ліхеніфікація. Ліхеніфікація може викликати постійне потовщення шкіри через постійний свербіж.

4. Симптоми у дорослих

 • Яскраві висипання на шиї та обличчі.
 • Висипання навколо очей.
 • Постійно сверблячі висипання.
 • Надзвичайно суха і чутлива шкіра.
 • Висип може покривати великі ділянки тіла.
 • Потовщення висипу внаслідок захворювання, відомого як лускатий висип.

Якщо ви страждали від екземи в дитинстві і не помічаєте симптомів з віком, швидше за все, ваша шкіра все ще надзвичайно суха і чутлива. Також існує ймовірність того, що ви можете відчувати повторювані симптоми екземи рук або проблеми з очима.


Лікування екземи

Екзема - Як лікувати екзему?

Мета лікування – зменшити запалення і зняти свербіж шкіри. Екзема, на жаль, не лікується. Однак симптоми можна зменшити за допомогою правильних форм ліків. Ваш дерматолог може порекомендувати місцеві та пероральні препарати для полегшення симптомів екземи.

1. Кортикостероїдні креми

Кортикостероїдні креми допомагають зменшити запалення та свербіж. Вони наносяться безпосередньо на шкіру. Кортикостероїдні креми ефективно заспокоюють шкіру та позбавляють її від відчуття свербіння та сухості.

2. Антибіотики

Пероральні антибіотики можуть бути призначені вам разом з іншими ліками. Антибіотики мають протизапальні властивості та допомагають вбивати бактерії. Ваш дерматолог може порекомендувати їх, якщо ваша екзема виникає через бактеріальну інфекцію.

3. Системні кортикостероїди

Ці пероральні препарати ефективні для зменшення запалення та свербіння. Якщо місцеві кортикостероїди не діють, ваш дерматолог може призначити їх, щоб полегшити симптоми екземи. Тривале застосування системних кортикостероїдів не заохочується, за винятком певних обставин.

4. Противірусні та протигрибкові препарати

Вони призначені для лікування грибкових і вірусних інфекцій, які можуть сприяти загостренню екземи.

5. Антигістамінні засоби

Антигістамінні препарати призначають для зменшення симптомів екземи та полегшення болю. Коли ваше тіло контактує з речовиною, яку він вважає чужорідним, це викликає реакції імунної системи. Це може посилити симптоми екземи.

6. Світлотерапія

Фототерапія використовується для лікування помірної екземи. Він використовує ультрафіолетове світло для зменшення симптомів екземи. Використання штучного сонячного світла може позбавити шкіру від сверблячки. Однак фототерапія пов’язана з раком шкіри. Поговоріть зі своїм дерматологом, щоб вирішити, чи можете ви продовжувати цей процес.Примітка:


Якщо ви постійно чесаєте висипання, це може погіршити ваші симптоми, що призведе до циклу сверблячки та подряпин. 


Це також може сприяти запаленню шкіри.


Як запобігти появі симптомів екземи

Екзема - Як лікувати екзему?

1. Використовуйте теплу воду

Екзема – це захворювання сухої шкіри, яке викликає підвищену чутливість шкіри. Суха шкіра означає, що вашій шкірі не вистачає вологи. Гаряча вода може пошкодити бар’єр вашої шкіри та позбавити її вологи та необхідних жирів, посилюючи симптоми екземи. Під час купання рекомендується використовувати теплу воду.

2. Нанесіть зволоження, щойно ви поїсте

Нанесення зволожуючого крему, щойно вийшли з душу, затримає вологу. Це зробить вашу шкіру гладкою та позбавить її від свербіння та сухості.

3. Носіть вільний одяг

Тісний, дряпаючий одяг може спровокувати загострення екземи. Вони постійно натирають вашу шкіру, викликаючи відчуття дискомфорту. Вони також можуть сприяти запаленню вашої шкіри.

4. Використовуйте миючий засіб без мила

Мило може ще більше висушити вашу шкіру та знищити шкірний барьєр. Це може призвести до втрати вологи. Використовуйте миючі засоби без мила для миття обличчя.

5. Уникайте певних продуктів

Якщо ваше тіло легко реагує на певні продукти, такі як молочні продукти, горіхи, насіння або будь-які інші харчові продукти, уникайте споживання.

6. Пат, не тріть

Не тріть рушник об шкіру під час висихання. Це може посилити спалахи.

7. Інвестуйте в зволожувач

Холодна погода може не підтримувати вашу шкіру зволоженою через брак вологи. Зволожувачі додають вологи в ваше оточення, що може допомогти зберегти рівень вологості вашої шкіри незмінним.

Види екземи

1. Атопічний дерматит

Атопічний дерматит є найпоширенішою формою екземи, яка зазвичай вражає немовлят і дітей віком до 2 років. Атопічний дерматит виникає, коли шкіра контактує з речовиною, яку імунна система організму розпізнає як чужорідну.

2. Нейродерміт

Лущиться ділянки шкіри на лобі, зап’ястях і підошвах ніг можуть вказувати на можливість нейродерміту. 

3. Нумулярна екзема

Нумулярна екзема може характеризуватися лущенням ділянок шкіри навколо рота, передпліччя, зап’ястя і гомілки. Зазвичай це відбувається у чоловіків і є хронічним захворюванням шкіри.

4. Дисгідротична екзема

Цей тип екземи вражає долоні рук і підошви ніг. Це може характеризуватися запаленням і розривами шкіри час від часу.

5. Стазний дерматит

Проблеми з кровообігом можуть викликати стазний дерматит. Якщо у вас стазний дерматит, ви, ймовірно, схильні до подразнення шкіри на нижній частині ніг.

Якщо загострення повторюються, завжди варто відвідати свого дерматолога. Ваш лікар порекомендує вам відповідний препарат залежно від тяжкості вашого стану та типу шкіри.