Різне

Висип від спеки – Як лікувати висип від спеки?

Якщо ви думали, що літній догляд за шкірою — це сонцезахисні засоби та зволоження, подумайте ще раз. Поширеною скаргою на шкіру під час спекотного літа є висип. Стан також має інші назви, як-от пітні висипання або попрілості. По-науковому це називається міліарія.

Якщо ви майже щоліта отримуєте висип від жару, ця стаття для вас. Від причин до ефективного лікування та ризиків ми висвітлили все це в публікації нижче.

Що таке тепловий висип? Чи поширюється тепловий висип?

Висип від спеки - Як лікувати висип від спеки?

Висип від жару або міліарія розвивається на шкірі, коли пори закупорюються, а піт не може знайти вихід назовні. Теплові висипання можуть поширюватися на тілі, але це не шкідливо чи заразно.

Теплова висипка поділяється на такі види:

1. Міліарія кристалічна

Miliaria crystallina є поширеною та більш легкою формою. На поверхні шкіри є маленькі прозорі або білі горбки, наповнені рідиною, які часто можуть лопатися. Це часто зустрічається у немовлят і не викликає свербежу та болю.

2. Міліарія рубра

Miliaria brabra часто зустрічається у дорослих. Він є причиною дискомфорту, оскільки розвивається глибше в епідермісі. Це виглядає як червоні горбки, що сверблять.

3. Miliaria Profunda

Miliaria profunda є найменш поширеною формою і може виявитися хронічною. Це відбувається у дорослих після інтенсивних тренувань, пов’язаних із виділенням поту. Це може призвести до появи на дермі великих горбків тілесного кольору.

Які симптоми теплової висипки?

 • Пухирі або червоні шишки
 • Відчуття поколювання або свербіння на шкірі
 • Почервоніння та легкий набряк

Внутрішня частина стегон, пахви, лікті та шия є найбільш поширеними областями, де може розвинутися висип.

Що викликає жар?

Тепловий висип часто є результатом тертя об поверхню шкіри. Зазвичай це відбувається в жарких кліматичних умовах. Тренування, які викликають потовиділення, і тривалі періоди постільного режиму в теплому середовищі також можуть викликати висипання від спека.

Як лікувати жар?

1. Пероральні антигістамінні препарати

Антигістамінні препарати — це клас препаратів, які лікують алергію або запалення. Ви можете розглянути безрецептурні (безрецептурні) антигістамінні препарати, такі як цетиризин, лоратадин і фексофенадин для лікування висипань від тепла.

2. Холодний компрес

Тепловий висип викликає роздратування шкіри, а холодний компрес — найкращий спосіб заспокоїти роздратовану шкіру. Можна використовувати тканину, змочену холодною водою, або лід, загорнутий у тканину.

3. Прохолодна ванна

Прохолодні ванни та душ миттєво виправляють висипання від спеки. Прохолодна вода заспокоює шкіру та може допомогти розкрити пори.

4. Бавовна

Бавовняні тканини полегшують симптоми теплової висипки. Носіть вільний одяг, щоб зменшити тертя об поверхню шкіри.

5. Ванна з вівсянки

Прохолодна ванна з вівсянкою може полегшити висипання від спека. Це зволожувач, тобто він може притягувати вологу з повітря та затримувати її в шкірі. Крім того, вівсянка є чудовим протизапальним засобом.

6. Талькова пудра

Порошок від жару можна використовувати для лікування висипань. Вони містять охолоджуючі агенти, такі як ментол, камфора, ефірні олії, такі як олія сандалового дерева, трояндова олія, олія м’яти перцевої, олія німу, каолін тощо, які допомагають заспокоїти висипання.

7. Креми для шкіри

Безрецептурні креми з гідрокортизоном можуть допомогти від висипання. Ви можете наносити цей крем на шкіру 1-2 рази на день до повного зникнення висипань. Гідрокортизон – це стероїд, який знижує активність хімічних речовин, що викликають запалення, свербіж і почервоніння.

8. Каламіновий лосьйон

Каламіновий лосьйон ефективний проти спека. Він складається з оксиду цинку, 0,5% оксиду заліза, фенолу та гідроксиду кальцію.

9. Кондиціонер

Охолодження тіла в кімнаті з кондиціонером і уникнення тривалого перебування на відкритому повітрі в жарку погоду можуть полегшити симптоми теплової висипки протягом кількох днів.

10. Алое Віра

Нанесіть на шкіру щойно екстрагований алое вера або гель алое вера. Алое вера є протизапальним, зволожуючим і заспокійливим інгредієнтом.

11. Пийте більше води

Теплова висипка виникає, коли тіло перегрівається і потіє. Ви можете контролювати це, випиваючи багато води, щоб охолодити тіло та шкіру.


Як запобігти висипу?

Висип від спеки - Як лікувати висип від спеки?

 • Будь-якою ціною уникайте тісного одягу влітку. Ваша шкіра має дихати, а піт має виходити.
 • Утримуйтеся від використання жирних кремів або лосьйонів для шкіри влітку.
 • Залишайтеся вдома в прохолодних умовах і зволожуйте себе.
 • Використовуйте мило, яке не висихає і не містить барвників і ароматизаторів.

Які фактори ризику для теплової висипки?

Гаряче середовище, інтенсивні тренування, тривалий постільний режим і тісний одяг, що сприяє потовиділенню, є факторами ризику для висипу від спеки. Новонароджені діти також піддаються більшому ризику розвитку теплових висипань, які також можуть викликати свербіж у багатьох випадках.

Скільки часу потрібно для зникнення теплової висипки та коли вам слід звернутися до лікаря?

Теплові висипання зазвичай зникають через 3-4 дні. Це несерйозний стан шкіри і часто зникає без лікування. Якщо цього не відбувається, пора звернутися до лікаря. Також поговоріть зі своїм лікарем, якщо у вас є:

 • Лихоманка
 • Озноб
 • Біль
 • Гній з шишки

Висновок

Сподіваємося, тепер ви знаєте, як розпізнати висипання від спека, враховуючи всі симптоми, і як її ефективно лікувати. Профілактика висипу полягає в уникненні потовиділення, наскільки це можливо. Після тренування завжди приймайте душ і намагайтеся уникати тривалого перебування на вулиці влітку.