Різне

Тотальна алопеція – Як лікувати тотальну алопецію?

Ви втрачаєте волосся на шкірі голови швидко? Раптове облисіння може бути викликано багатьма причинами. Серед багатьох причин однією є рідкісне аутоімунне захворювання під назвою тотальна алопеція. Це призводить до повної втрати волосся на шкірі голови.

Тотальна алопеція виникає, коли ваша імунна система починає руйнувати волосяні фолікули. Хоча експерти не впевнені щодо причини цього стану, певні ситуації можуть його спровокувати. Контролювати тотальну алопецію може бути важко без детальних знань про це.

У цій статті ми обговоримо симптоми тотальної алопеції, фактори ризику та методи лікування, доступні на ринку. Прокрутіть вниз, щоб дізнатися більше!

Що таке тотальна алопеція?

Тотальна алопеція - Як лікувати тотальну алопецію?

Тотальна алопеція — це рідкісне аутоімунне захворювання шкіри, яке призводить до надмірної втрати волосся. Багато людей плутають цей стан із локалізованою гніздовою алопецією, коли ви можете втратити волосся на деяких ділянках шкіри голови. Але тотальна алопеція є прогресуючою стадією гніздової алопеції, і ви повністю залишитеся лисим.

Які симптоми тотальної алопеції?

1. Шкіра голови починає свербіти. Ви можете відчувати біль.

2. Випадання волосся також є одним з перших симптомів. Ви можете раптово відчути екстремальний рівень втрати волосся.

3. Стан починається з кількох залисин на шкірі голови.

4. Залисини починають рости, поки людина не стане повністю лисиною.

5. Ви також можете помітити ламкість нігтів на руках і ногах.

Які причини тотальної алопеції?

Тотальна алопеція не має конкретної причини. Досі незрозуміло, чому у деяких людей розвивається такий стан шкіри. Однак багаторічні дослідження показали, що деякі люди мають більший шанс отримати тотальну алопецію порівняно з іншими.

1. Генетика відіграє певну роль у цьому стані. 20% людей з цією хворобою мають таку ж сімейну історію.

2. Окрім цього, деякі люди з певними специфічними генами мають більшу ймовірність отримати тотальну алопецію, якщо вони контактують з патогенними мікроорганізмами, вірусами, алергією тощо.

3. Тотальну алопецію також часто пов’язують зі стресом. Люди, у яких є тотальна алопеція, також страждають від стресу.

4. Будь-яка людина, яка страждає будь-яким типом аутоімунного розладу, має більшу ймовірність розвитку тотальної алопеції порівняно з іншими.

Які доступні методи лікування тотальної алопеції?

1. Місцева імунотерапія

Місцева імунотерапія – це терапія, яка запрограмована на посилення імунної системи для боротьби із захворюванням. Якщо ваше тіло реагує на терапію, волосяні фолікули можуть почати відростати і стимулювати утворення нового волосся.

2. Кортикостероїди

Лікарі часто пропонують кортикостероїди для лікування тотальної алопеції. Кортикостероїди пригнічують імунну систему, щоб зупинити її від руйнування здорових клітин організму. Після того, як ліки починає давати результати, волосяні фолікули починають відновлюватися.

3. Дифенсисхильність

Коли на шкірі голови з’являються такі ознаки алергічної реакції, як свербіж, болючість і лущення, лікарі можуть запропонувати дифенілциклопропенон (DPCP). Це місцеве лікування, яке допомагає впливати на ріст волосяних фолікулів, збільшуючи кількість лейкоцитів у вашому тілі.

4. Міноксидил

Міноксидил діє, стимулюючи відростання волосся. Це не складне лікування. Його можна приймати з іншими методами лікування для росту нового волосся. Лікарі рекомендують це як дорослим, так і дітям.

5. УФ-терапія

Ще один спосіб відростити волосся – ультрафіолетова терапія. Лікування допомагає регулювати кровообіг волосяних фолікулів. Таким чином, це допомагає відновити нове волосся на вашому ляпасі. Ця терапія не гарантує, що ваше волосся більше не випаде. Але після завершення лікування випадання волосся можна контролювати.

6. Біологічні препарати

Біологічні препарати — це різновид препаратів, які наразі спостерігаються при тотальній алопеції. Він містить білки та інші інгредієнти, які можуть впоратися з гіперактивною імунною системою.


Тотальна алопеція проти осередкової алопеціїТотальна алопеція


Вогнищева алопеція


Тотальна алопеція починається з осередкової алопеції.


Не всі випадки осередкової алопеції переходять у тотальну алопецію


Тотальна алопеція вражає лише шкіру голови та призводить до облисіння.


Гніздова алопеція може виникати по всьому тілу. 


Це може призвести до позбавлення волосся.


Його причина досі незрозуміла експертам. 


Але такі стани, як стрес, спадковість та інші аутоімунні розлади, пов’язані з цим захворюванням.


Точно так само гніздова алопеція також не має якихось особливих причин. 


Це відбувається, коли ваша імунна система починає атакувати здорові волосяні фолікули вашого тіла.

Які фактори ризику повної алопеції?

Тотальна алопеція - Як лікувати тотальну алопецію?

Фактором ризику є непередбачуваність захворювання. Ніхто не може сказати, чи лікування точно спрацює. Деякі люди реагують на лікування та швидко одужують. Але мало хто може розчаруватися результатом. Насправді лікування має ризик збільшення ускладнень. Кілька випадків призвели до більшої втрати волосся. Зазвичай випадання волосся прилипає до шкіри голови, але коли лікування погіршує ситуацію, ви можете втратити волосся й на інших частинах тіла.

Чи відростає волосся після тотальної алопеції?

Є ймовірність відростання волосся після тотальної алопеції. Зазначені процедури стимулюють утворення нового волосся та сприяють росту волосся. Але є кілька обставин, коли шанси на відростання волосся надзвичайно низькі. Це включає такі випадки, як люди, які страждають від тотальної алопеції більше двох років. У них волосся може не відрости.

Чи є тотальна алопеція спадковою?

Алопеція – це аутоімунне захворювання шкіри. Дослідження показують, що багато пацієнтів з алопецією мають інші аутоімунні захворювання або розлади. Але зовсім необов’язково, що якщо хтось хворів у вашій родині, то ви теж будете хворіти.

Коли звертатися до лікаря щодо тотальної алопеції?

Якщо ваша шкіра голови поводиться незвично та має ознаки хворобливості, свербіння та сухості, а також надмірне випадання волосся, зверніться до лікаря. Як правило, густе волосся, що падає на вашу подушку, коли ви прокидаєтеся, свідчить про те, що ви втрачаєте волосся швидкими темпами.

Висновок

Тотальна алопеція є непередбачуваним захворюванням. Іноді лікарі також не можуть підтвердити результат вашого лікування. Таким чином, шанси на повне одужання залишаються низькими. Але стан можна контролювати, якщо його діагностувати на ранній стадії. Загалом лікування — це довгий і напружений шлях, тому будьте мотивованими. Чим більше ви будете позитивно ставитися до ситуації, тим легше вам буде з нею впоратися.