Різне

Гоління та воскова депіляція – Що краще гоління чи депіляція воском?

Ви перебуваєте в дилемі, вибираючи між епіляцією воском і голінням для видалення волосся? Не хвилюйтеся, ми тут, щоб позбавити вас від клопоту.

Видалення волосся є основною частиною вашого догляду за шкірою. Серед безлічі доступних технік для гладкого та безпроблемного видалення волосся епіляція воском і гоління залишаються найпопулярнішими. Кожна методика має свої плюси і мінуси.

У цій статті ми розповімо вам про переваги епіляції воском і гоління, щоб ви могли вибрати найкращий метод відповідно до свого типу шкіри.

Давайте почнемо.

Швидке порівняння між голінням і депіляцією воском

Гоління та воскова депіляція - Що краще гоління чи депіляція воском?Фактори


Гоління


Депіляція воском


процес


Гострою бритвою видаляє верхній шар волосся


Видаляє волосся з корінням, використовуючи комбінацію інгредієнтів, які утворюють м’який або твердий віск.


Необхідні інструменти


Інструмент для гоління, як бритва, разом із кремом для гоління чи будь-яким іншим мастилом.


М’який віск або твердий віск. 


Якщо ви використовуєте м’який віск, вам також знадобляться смужки. 


Також знадобиться нагрівач для розігріву воску і металева лопатка для його нанесення.


Зроблено


Легкий процес, який можете зробити ви


Це може зробити технік або ви.


Переваги


Менше болю та легко зробити. 


Дешевше ніж воскова епіляція.


Тривалий результат, легке відлущування шкіри та видалення волосся з корінням.


Рівень болю


Низький рівень болю, але може призвести до порізів, якщо робити це неправильно.


Рівень болю може бути від середнього до сильного.


Витрачений час


Це може зайняти кілька хвилин, а може тривати до півгодини.


Залежить від зони депіляції. 


У разі епіляції всього тіла може тривати до години, іноді довше.


Як довго зберігаються результати?


Зазвичай волосся відростає за добу.


Тримається до 2-4 тижнів, оскільки волосся видаляється з коренем.


Вартість


Недорого, коштує лише бритва та мастило


Дорожче, ніж гоління. 


Вартість залежить від типу депіляції та тарифів техніка/салону.


Відповідність типу шкіри


Якщо ваша шкіра дуже чутлива, ви можете відчувати більше болю .


Якщо ваша шкіра дуже чутлива, у вас може виникнути подразнення.

Депіляція воском

Гоління та воскова депіляція - Що краще гоління чи депіляція воском?

Воскова епіляція передбачає видалення пасом волосся від коренів. Це може передбачати використання м’якого або твердого воску.

Для виготовлення м’якого воску використовується тепла суміш смоли, олії та деяких інших інгредієнтів. Його розігрівають на грілці і шпателем наносять на шкіру. На вологий віск кладуть смужку і відшаровують у напрямку, протилежному росту волосся. Нещодавно представлений твердий віск складається зі смоли, олії та бджолиного воску. Його наносять на шкіру і залишають висихати, поки його не можна буде видалити самостійно без використання смужок.

Гоління

Гоління – більш простий спосіб видалення волосся. Він видаляє лише волосся над верхнім шаром шкіри. Необхідні інструменти включають бритви та мастила, такі як крем або гель для гоління.

Сьогодні на ринку представлений широкий вибір бритв. До них належать безпечні бритви, які зазвичай є одноразовими та доступними в найближчій аптеці. Ви також отримуєте бритви з прямим краєм, які зазвичай виглядають як оголені леза. Електробритви доступні в Інтернеті, але коштують трохи дорожче.

Для яких частин вашого тіла найкраще підходить гоління або депіляція?

Перевага щодо депіляції або гоління часто залежить від частини тіла, яку ви хочете поголити/депілювати. Незважаючи на те, що обидва методи однаково ефективні, все зводиться до легкості виконання процесу самостійно, чутливості шкіри та болю.

Багато також залежить від особистих уподобань. Жінки в дорозі зазвичай звертаються до гоління, оскільки воно займає мінімум часу та найменше турбот. Ті, хто бажає довготривалих результатів, також можуть вибрати воскову епіляцію рук, ніг, пахв і зони бікіні.

Які переваги гоління проти депіляції?

Депіляція воском

1. Основний пілінг:

Депіляція воском видаляє омертвілі тканини шкіри, роблячи її м’якою, гладкою та яскравішою.

2. Видаляє волосся з корінням:

Процес видаляє пасма волосся з корінням. Таким чином, волосся на вашій шкірі відросте лише через кілька тижнів після вашого попереднього прийому.

3. Запобігає запаленню:

Запобігає запаленню та свербіжу, викликаному бритвами. Оскільки воскова епіляція відлущує та видаляє верхній шар шкіри, шкіра не подразнюється.

4. Зменшує ризик порізів:

Оскільки під час гоління не використовуються гострі інструменти, як-от леза, під час епіляції воском немає порізів.

5. Ясніша шкіра:

Шкіра стає світлішою і не змінює колір. Часте гоління може потемніти.

Гоління

1. Легке відлущування:

Це забезпечує легке відлущування шляхом видалення мертвих клітин шкіри, коли ви проводите бритвою по шкірі. Однак він не такий ефективний, як депіляція воском.

2. Безболісно:

Зазвичай гоління не викликає болю. Це простий спосіб позбутися від виступаючих пасм волосся.

3. Швидко та легко:

Для гоління не потрібно регулярно відвідувати салон. Це можна зробити, навіть якщо у вас дуже коротке волосся. Вам не потрібно чекати, поки волосся відросте до певної довжини.

4. Економічний:

Це не так дорого, як депіляція воском. Все, що вам потрібно купити, це хорошу бритву та мастило.

5. Швидкі результати:

Гоління не займає багато часу для досягнення кінцевого результату.

6. Відсутність шкірної алергії.

Гоління не змушує вас турбуватися про реакцію шкіри на інгредієнти. Однак ви можете відчути свербіж і подразнення шкіри, якщо не використовувати крем.


Побічні ефекти гоління проти епіляції воском

Депіляція воском

1. Біль:

Оскільки воскова епіляція передбачає видалення волосся від коренів, процес може бути болючим. Однак рівень болю різний від людини до людини.

2. Почервоніння або подразнення:

Депіляція воском може викликати почервоніння, подразнення та запалення певною мірою. Якщо у вас дуже чутлива шкіра або густе волосся , це може бути побічним ефектом, характерним для кожного вашого прийому.

3. Прориви:

Ви також можете побачити висипання або кілька прищів. Оскільки відкриті волосяні фолікули схильні до бактеріальних інфекцій, відсутність гігієнічних заходів до і після може залишити прищі на шкірі.

4. Пасма врослого волосся:

Воскова епіляція видаляє волосся з корінням, але іноді замість того, щоб вийти повністю, волосся може обламуватися і залишати певну частину.

5. Сліди опіків:

Ви також можете помітити кілька слідів від опіків або видалення шкіри. Це може статися, якщо використовуваний віск був дуже гарячим або ви використовували продукт, який взаємодіяв з воском, що призвело до реакції.

6. Пігментація:

Оскільки воскова епіляція відлущує шкіру, верхній шар може стати чутливим до сонячного світла, що призведе до гіперпігментації.Гоління та епіляція воском можуть призвести до зменшення товщини рогового шару (зовнішнього шару епідермісу) і бар’єрних 


функцій


Гоління

1. Порізи та садна:

Це поширений побічний ефект, спричинений гострими інструментами, які беруть участь у процесі гоління. Хоча гоління менш болюче, ніж епіляція воском, порізи можуть викликати біль.

2. Опіки бритвою:

Це може статися, якщо ви голитеся занадто швидко або не використовуєте мастило. Це, у свою чергу, може призвести до пігментації або потемніння шкіри.

3. Потемніння шкіри:

Часте гоління може активувати меланоцити, які сприяють виробленню в шкірі пігменту під назвою меланін. Оскільки меланін надає шкірі та волоссю колір, більша кількість може зробити вашу шкіру темнішою.

4. Подразнення шкіри:

Викликане запаленням волосяних фолікулів , це може бути викликано носінням одягу, який подразнює шкіру. Тупа бритва або бритва, яка була раніше використана, може призвести до запалення і викликати опіки бритви.

5. Вросле волосся:

Поголене волосся може знову врости в шкіру, викликаючи вросле волосся.

Коли варто переглянути можливість гоління чи депіляції воском?

1. Якщо у вас чутлива шкіра

Епіляція воском, як правило, більш болюча для тих, у кого надзвичайно чутлива шкіра. Ви також можете уникати сеансу депіляції воском, якщо ваша шкіра має алергію на інгредієнти. Гоління може подразнити шкіру та спричинити порізи та нерівності, які можуть призвести до рубців.

Отримайте більше інформації про свій тип шкіри. Ви можете провести патч-тест, перш ніж вибрати один із методів.

2. Якщо ви приймаєте будь-які ліки

Кілька видів ліків можуть зробити вашу шкіру чутливою. Ви можете уникати епіляції та гоління, якщо ви приймаєте антибіотики, гормонозамісну терапію (ЗГТ), креми на основі ретинолу, Аккутан або гормональний протизаплідний засіб.

3. Минулий досвід

Якщо у вас були випадки, коли ваша шкіра реагувала на депіляцію воском або гоління, уникайте цього. Перш ніж спробувати новий метод, ви можете розглянути можливість тестування виправлень.

4. Ваш рівень терпимості до болю

Гоління не викликає болю. Однак легкі порізи можуть виникнути, якщо ви не голитеся належним чином або не використовуєте крем. Якщо ви можете терпіти певний біль, ви можете вибрати епіляцію воском.

5. Ваші часові рамки

Якщо вам потрібно швидко отримати гладкий вигляд, а часу немає, ви можете поголити волосся. Це також рекомендується, якщо ваше волосся занадто коротке для сеансу депіляції. Якщо у вас є більше часу і ви хочете довготривалих результатів, заплануйте натомість сеанс депіляції воском.

6. Довжина волосся

Ви можете відвідати техніка для епіляції воском або зробити це самостійно, якщо ваше волосся має довжину не менше півдюйма. Якщо волосся дуже густе та довге, підріжте його перед голінням або восковою епіляцією для більш гладкого та безпроблемного досвіду.

Як підготувати шкіру до гоління або депіляції?

Поради перед депіляцією

1. Підготуйте себе перед призначенням,

Поради після депіляції

 • Відлущування шкіри, щоб видалити мертві клітини шкіри та бруд. Це також запобіжить врослому волоску після епіляції.
 • Зволожуйте шкіру, вживаючи достатню кількість води, щоб запобігти висипанням.
 • Уникайте використання лосьйонів або кремів, щоб запобігти накопиченню та покращити сеанс депіляції.

2. Не робіть воскову епіляцію,

Поради після депіляції

 • Близько дати менструації. Ваші нервові закінчення, як правило, більш чутливі в цей час, що робить сеанс депіляції воском болючим.
 • Якщо ви помітили, що ділянка, яку ви хочете обробити воском, болить або на ній з’явився новий висип. Епіляція воском може призвести до розриву шкіри.
 • Якщо ви робите воскову епіляцію вперше і збираєтеся це зробити перед важливою подією. Ви повинні знати, як реагує шкіра, тому спробуйте на кілька тижнів раніше.
 • Якщо ви нещодавно засмагли або піддавали шкіру сонцю. УФ-промені можуть впливати на шкіру та робити її чутливою.

3. Попросіть свого лікаря зробити тест на алергію, щоб зрозуміти, як ваша шкіра реагує на віск. Заплануйте це за кілька тижнів до вашої депіляції, щоб краще зрозуміти.

4. Ви також можете прийняти знеболюючу таблетку перед сеансом, щоб уникнути болю.

Поради після депіляції

 • Уникайте будь-яких фізичних вправ відразу після прийому, щоб запобігти проникненню бактерій у ваші пори.
 • Уникайте використання будь-яких засобів по догляду за шкірою, оскільки вони можуть викликати відчуття свербіння та печіння.
 • Не робіть пілінг шкіри до 2 днів після депіляції, оскільки ваша шкіра чутлива.

Гоління та воскова депіляція - Що краще гоління чи депіляція воском?

Поради перед голінням

 • Перш ніж почати, очистіть область гоління. Чиста шкіра допоможе уникнути закупорки пір і врослого волосся. Це також допоможе позбутися накопичення бруду та надлишку жиру на поверхні шкіри для більш гладкого гоління.
 • Ви також можете вибрати олію перед голінням, щоб зберегти шкіру змащеною.
 • Якщо ваше волосся занадто довге для гладкого гоління, ви можете провести по шкірі тримером перед голінням.

Поради після гоління

 • Ви можете нанести зволожуючий крем, щоб позбавити шкіру від свербіння та зневоднення.
 • Уникайте використання будь-яких продуктів, які можуть бути агресивними для вашої шкіри. Це може спричинити свербіж шкіри, а також сприяти печінню.
 • Наносьте сонцезахисний крем щоразу, коли виходите. Ваша шкіра може бути чутливою, якщо надто часто піддаватися ультрафіолету. Це може спричинити роздратування та відчуття печіння після гоління.

Як довго зберігаються результати?

У разі гоління ви можете помітити, що ваші пасма волосся відростають протягом 2-3 днів. Однак, оскільки епіляція воском передбачає видалення волосся з коренем, відростання волосся буде помітно через 2-4 тижні. Оскільки волосся має життєвий цикл, як і ваша шкіра, вириваючи його з корінням, результати триватимуть довше.

Який із способів дорожчий?

Депіляція шкіри техніком може бути дорожчою, ніж гоління. Це пов’язано з різними інструментами та вартістю послуг. Однак якщо ви придбаєте набір для епіляції воском, можливо, вам не доведеться постійно інвестувати в послуги салону. Гоління набагато дешевше по кишені, оскільки ви несете витрати лише на бритву та мастило.

Висновок

Гоління та воскова епіляція — це два різні методи видалення волосся. У той час як гоління видаляє лише видиму частину волосся на тілі, воскова епіляція видаляє пасма волосся з корінням. Оскільки кожен із методів має свої плюси та мінуси, будь-хто може використовувати будь-хто. Завдяки економічнішому голінню результати депіляції зберігаються довше. Крім того, ваше рішення має ґрунтуватися на чутливості вашої шкіри, рівні толерантності до болю та часу. Дізнайтеся все про плюси та мінуси та виберіть те, що вам найкраще підходить.