Різне

Випадання волосся – Чи є звязок між курінням та випаданням волосся?

Йде, йде, йде – ось правда про втрату волосся з віком. Ваше колись пишне волосся може почати поступово рідшати, поки одного дня ви нарешті не помітите залисини. Більше того, якщо ви курите і ваше волосся рідшає, це може бути пов’язано.

Як ви вже знаєте, куріння сприяє розвитку судинних захворювань, раку легенів, передчасного старіння шкіри та захворювань серця. Це достатня причина, щоб позбутися цієї звички, але чи знаєте ви, що куріння також може спричинити випадання волосся?

Продовжуйте читати, щоб зрозуміти, як куріння пов’язане з випаданням волосся та передчасним посивінням.

Чи викликає куріння випадання волосся?

Випадання волосся - Чи є звязок між курінням та випаданням волосся?

Хоча є кілька факторів, які відповідають за випадання волосся, включаючи стрес, генетику та гормони, такі як ДГТ, звички способу життя, такі як вживання нікотину, можуть бути не менш шкідливими для здоров’я вашого волосся.

Кровообіг життєво важливий для волосяного фолікула (крихітні отвори або пори на вашій шкірі, які виробляють волосся) для здорового росту, і нікотин показав, що зменшує кровообіг по всьому тілу, звужуючи кровоносні судини.

Обмежений кровотік через шкіру голови може негативно вплинути на ріст волосся, оскільки фолікули не отримують достатньо кисню та поживних речовин для підтримки здорового циклу росту.

Одне дослідження, опубліковане в Archives of Dermatology, вивчало групу з 740 чоловіків у віці від 40 до 91 року на Тайвані. Було виявлено, що ті, хто викурював 20 або більше сигарет на день, мали вдвічі більше шансів зіткнутися з втратою волосся через куріння порівняно з тими, хто ніколи не курив, незважаючи на сімейну історію.

Вплив куріння на ваше волосся

  • Куріння виснажує колаген, позбавляючи волосся жиру, залишаючи його зневодненим
  • Це викликає накопичення на шкірі голови, що робить коріння жирними
  • Це може спричинити передчасне посивіння
  • Куріння викликає зміни в ендокринній системі, що перешкоджає здатності залоз виробляти здорові гормони
  • Це зменшує кількість вітамінів А і С в організмі, необхідних для виробництва колагену
  • Куріння послаблює ваш імунітет, що робить вас сприйнятливими до хвороб

Як куріння викликає випадання волосся?

Випадання волосся - Чи є звязок між курінням та випаданням волосся?

1. Погана циркуляція крові

Ваші фолікули потребують великої кількості мінералів, поживних речовин і кисню для виробництва здорового волосся. Токсини, присутні в сигареті, можуть впливати на кровообіг, звужувати кровоносні судини та перешкоджати кровотоку.

Цикл росту вашого волосся включає чотири фази: фазу росту, перехідну фазу, фазу спокою та фазу випадання.

Без достатнього харчування ваші фолікули відчувають стрес і переходять у тривалу або постійну фазу спокою. В результаті нитки продовжують випадати з такою ж швидкістю, але фолікули не можуть їх замінити.

Переривання циклу росту волосся через недостатню кількість крові для живлення призводить до втрати волосся.

2. Ослаблена імунна система

Куріння знижує імунну відповідь організму, роблячи вас більш уразливими до інфекцій. Той холод, від якого ви, здається, не можете позбутися, може затриматися через вашу звичку палити.

Ваша імунна система – це те, що захищає вас від інфекцій і хвороб, таких як звичайний грип або рак. Коли ви курите, ваші лейкоцити завжди активні для боротьби зі шкодою, яку завдає тютюн.

Коли ваша імунна система слабка, підвищується ймовірність бактеріальних або грибкових інфекцій на шкірі голови, що заважає вашим фолікулам виробляти нове, здорове волосся.

3. Екологічні фактори

Ваше волосся також може рідшати через фактори навколишнього середовища. Забруднення позбавляє ваше волосся білка, який сприяє росту волосся в фолікулі. Наявність забруднювачів і канцерогенів у повітрі може навіть посилити генетичну втрату волосся.

4. Стрес

Можливо, ви чули, що стрес може призвести до випадіння волосся, і це правда. Куріння збільшує стрес у вашому організмі. Це також викликає підвищення артеріального тиску, частоту серцевих скорочень і напруження м’язів.

Тяга до нікотину викликає стрес, оскільки ваше тіло починає проходити через стан відміни.

5. Куріння порушує роботу ендокринної системи

Куріння може вплинути на ендокринну систему організму, що може призвести до підвищення рівня ДГТ, гормону, який відповідає за облисіння у чоловіків.

ДГТ може змусити фолікули зменшуватися, поки вони не перестануть виробляти волосся. Це також може призвести до того, що фолікули виробляють ламке та слабке волосся, через що ваше волосся виглядає тоншим.Важливо харчуватися збалансованою поживною їжею, щоб ваше тіло могло поповнювати та відновлювати пошкоджені клітини та волосяні фолікули.


Чи допомагає відмова від куріння рости волосся?

Випадання волосся - Чи є звязок між курінням та випаданням волосся?

Найкращий спосіб позбутися впливу куріння на волосся – це кинути палити.

Хороша новина полягає в тому, що як тільки ви усунете всі забруднення зі свого тіла, втрата волосся, спричинена курінням, стане оборотною та піддається лікуванню. Коли ви кидаєте палити, волосся відростає, оскільки ваше тіло починає одужувати та нормально функціонувати.

Однак курцям із тривалим стажем може знадобитися додаткове лікування, щоб допомогти відновити волосся, наприклад трансплантація або пересадка волосся.

Чи відросте моє волосся, якщо я кину палити?

Після того, як ви кинете палити, ваше загальне здоров’я та здоров’я вашого волосся покращаться. Якщо куріння було основною причиною випадіння волосся, то відмова зупинить передчасне старіння та висихання шкіри голови, зменшивши ймовірність випадання.

Хоча ви не можете усунути шкоду, спричинену курінням, кинути палити – це один із способів повернути своє тіло до стану, коли є можливість відростити здорове волосся.

Потрібен час, щоб волосся відновилося і повернулося до свого здорового стану. Тому наберіться терпіння, особливо якщо ви курите зі стажем.

Якщо ви продовжуєте відчувати втрату волосся після того, як тривалий час кинули палити, важливо розглянути інші можливості та вирішити їх. Сертифікований фахівець може направити вас у правильному напрямку.Коли ви курите, ваше тіло втрачає вітамін С. Споживайте достатню кількість вітаміну С, щоб зміцнити свою імунну систему.


Чи можу я почати палити після пересадки волосся?

Якщо ви плануєте зробити операцію з пересадки волосся, вам потрібні 100% шанси на успіх. Щоб отримати найкращі результати, не паліть принаймні за тиждень до операції та два тижні після пересадки волосся.

Відкриті рани більш сприйнятливі до інфекцій, і чим довше вони заживають, тим вище ймовірність інфікування. Інфекції можуть становити загрозу для успішної трансплантації волосся, оскільки існує ймовірність того, що струпи та скоринки залишаться на шкірі довше, ніж необхідно, що призведе до утворення рубцевої тканини.

Висновок

Існує кілька причин випадіння волосся, і часто вони можуть бути взаємопов’язані. Якщо ви відчуваєте втрату волосся, витончення або передчасну сивину, вам слід включити здорові звички у свій розпорядок дня, наприклад регулярні фізичні вправи та добре збалансоване харчування. Не прикрашайте своє життя сигаретою.