Різне

Імплантація — найкращий метод відновлення зубного ряду

Незважаючи на те, що сьогодні для лікування зубів застосовуються найновіші ефективні методики, не завжди стоматологу вдається врятувати зубну одиницю, особливо, якщо звертання до лікаря було запізнілим.

Для відновлення цілісності та функціональності зубного ряду існує багато варіантів протезування, проте найефективнішим є імплантація https://implant-studio.com.ua/price-ua.html. Якщо порівнювати імпланти з іншими видами ортодонтичних конструкцій, то перші мають низку істотних переваг.

Що представляє собою імплант

Простою та зрозумілою для пацієнтів мовою можна сказати так: це аналог природного зуба, що імітує його корінь. Принцип встановлення полягає в тому, що корінь вживлюється в тканини ясен і надійно фіксується в щелепі. Конструкція складається із трьох основних елементів:

 1. Коренева частина.
 2. Абатмент (розташовується в межах ясен та над ними, зв’язує між собою коронку та імплант).
 3. Коронкова частина, яка встановлюється на абатмент.

Імплантацію не можна назвати новим методом, оскільки вперше він був застосований понад півстоліття тому. Пацієнт, якому були встановлені імпланти дожив з ними кінця свого віку (понад сорок років).

Відтоді минуло багато часу, технології імплантації стали досконалими та доступними кожному, кому потрібно відновити втрачені зубні одиниці.

Імпланти — їх переваги та протипоказання

Є ряд випадків, в яких встановлення імплантів є стопроцентно виправданим. Це руйнування жувального зуба, значні дефекти зубного ряду, коли хвора одиниця знаходиться між здоровими або ж останні взагалі відсутні.

За традиційного протезування обов’язково проводиться обточування сусідніх зубів. Через кілька років ортопедичні конструкції треба міняти, а опорні зуби можуть бути не готові до цього (потребують лікування, а інколи й видалення).

Переваги імплантації:

 • відсутня обробка сусідніх зубів;
 • надзвичайна міцність та надійність;
 • здатність до пережовування будь-якої їжі;
 • максимальна схожість з природними зубами, що забезпечує відмінну естетичність.

Імплантація — найкращий метод відновлення зубного ряду

Методика імплантації технологічно досконала, абсолютно безпечна та надійна. Але рішення для встановлення імплантів приймає виключно лікар-стоматолог. Адже, як і будь-яка серйозна медична процедура, імплантація має ряд протипоказань:

 • захворювання крові;
 • захворювання центральної нервової системи;
 • злоякісні пухлини;
 • захворювання імунної системи;
 • туберкульоз;
 • цукровий діабет;
 • захворювання слизової оболонки ротової порожнини та ін.

Після детального обстеження пацієнта лікар приймає рішення про можливість встановлення імплантів. Першим і надто важливим етапом імплантації є ретельна підготовка ротової порожнини. Неприпустимі такі явища, як карієс, запальні процеси (стоматит, герпес, гінгівіт та ін.).

Операція по імплантації займає всього кілька годин, а після її закінчення вкрай важливо дотримуватися рекомендацій лікаря щодо вживання їжі, догляду та гігієни ротової порожнини.