Різне

Метеозалежність: як боротися із залежністю від погоди

Ці методи допоможуть нормалізувати тиск, уникнути головного болю, поліпшити кровообіг, зняти нервову напругу і позбавитися від проблем з суглобами.

Майже 70% людей реагують на зміни в погоді. Їх самопочуття погіршується не тільки внаслідок магнітної бурі, через перепади тиску в атмосфері і підвищеної вологості повітря, а також через сильний вітер, різких заморозків і сильної спеки.

Метеочутливість може з’являтися навіть у здорових людей. Найбільш поширені симптоми: сонливість, головний біль, слабкість, запаморочення, неуважність, озноб, прискорене серцебиття.

Які органи людського організму найбільше страждають від змін в погоді?

1. Ломить кістки і ниють суглоби

Коливання атмосферного тиску, зниження температури, вологість – ці кліматичні зміни більшість людей часто відчувають задовго до їх появи. У багатьох організм працює як барометр – ломить кістки і з’являється біль в суглобах.

У 2007 році в American Journal of medicine були опубліковані дослідження вчених Бостонського і Массачусетського медичних центрів. Були проаналізовані скарги близько 200 пацієнтів і встановлено взаємозв’язок між змінами погоди і болем в суглобах. Так що люди, які скаржаться на болі в спині і в суглобах перед змінами погоди, кажуть правду.

Метеозалежність: як боротися із залежністю від погоди

Однак, механізм зв’язку з цим ще не зовсім вивчений. Медики можуть лише припускати, що причиною набряку тканин в області суглобів є підвищена вологість і зміна тиску в атмосфері. А отже, набряк дратує нервові закінчення, викликаючи при цьому больові відчуття.

2. З’являються або посилюються головні болі

На думку вчених, одна з причин, яка викликає головний біль – це зміна погоди. Найчастіше відчуття дискомфорту викликає у людини зміна атмосферного тиску, вітер, дощ, заметіль, а також падіння температури. У деяких випадках головний біль може супроводжуватися нудотою, слабкістю і навіть носовою кровотечею, що викликано перепадами артеріального тиску.

3. Скаче артеріальний тиск

Саме по скачках тиску найбільше можна почути від метеозалежних людей. Справа в тому, що коли знижується атмосферний тиск, організм знижує кров’яний тиск. Це його захисна функція з метою уникнути великого навантаження на стінки судин. Отже, погане самопочуття можуть відчувати хронічні гіпертоніки, які і так живуть зі зниженим тиском. А в холодну пору року дуже важко доводиться людям, які страждають на гіпертонію. Відомо, що холод викликає звуження кровоносних судин. При цьому, щоб розігрітися, серце починає працювати швидше і активно качає кров. А це призводить до стрибка кров’яного тиску.

На думку медиків, одночасне звуження судин і підвищення кров’яного тиску – це одна з основних причин серцевих захворювань в зимовий період. Раніше ми писали, яким повинен буди нормальний артеріальний тиск.

4. З’являється алергія

Багатьом відомо, що алергічні реакції виникають і змінюються в залежності від сезону. Весняно-літні алергії можуть викликати всілякі рослини і їх пилок. Влітку часто алергії викликає тополиний пух, отруйний плющ, а також квітуча амброзія. А пізньої осені і взимку алергеном може бути будь-яка вологість і цвіль.

Але буває і так, що алергеном можуть служити кліматичні зміни. Прикладом тому є холодова кропив’янка. Вона виникає в результаті контакту з морозним повітрям або дуже холодною водою. А також може виникати алергічний риніт. Симптоми у нього такі ж як у неалергіческого (простудного): нежить, закладений ніс, сльозяться очі, кашель і чхання. Також, в результаті різкого похолодання і збільшення вологості, можуть виникати напади астми.

5. Здає нервова система

У багатьох людей зі зміною погоди змінюється і настрій. Чим гірше за вікном погода, тим настрій гірше. Але як тільки погода поліпшується, починає світити сонечко – відразу все налагоджується.

Психологами давно доведено, що між погодою і емоційним станом людини існує тісний зв’язок. Саме період негоди, коли всі кліматичні показники нестабільні, росте число психічних загострень.

Таке поняття, як сезонна депресія також пов’язана зі зміною погодних умов. Особливо це стосується вітряної погоди. Якщо свіжий, помірний морський вітерець, як правило, заспокоює нервову систему, то сильні, сухі і пилові бурі можуть негативно впливати на нервову систему.

Як перемогти метеозалежність?

На думку фахівців, це досить-таки нескладно. Вчені давно звернули увагу на той факт, що сила, з якою люди реагують на зміни погоди, залежить від їх психологічного стану. Чим людина спокійніше, врівноважена, тим слабкіше реагує на зміни погоди. А у людей з збудливою нервовою системою ця реакція посилюється.

Що фахівці рекомендують робити людям, які чутливі до погодних змін?

Боротьба з метеозалежність полягає в тому, щоб зробити два важливі кроки. Отже, етап перший:

1. Відмовся від шкідливих звичок

Обмежте себе у вживанні алкоголю, припиніть курити, вживати каву, міцний чай і всілякі солодощі.

2. Переглянь розпорядок дня

Необхідно спати не менше 8 годин. А якщо у тебе безсоння, то цю проблему можна вирішити за допомогою різних тренінгів і медитації. Дуже добре прийняти на ніч контрастний душ або теплу ванну.

Метеозалежність: як боротися із залежністю від погоди

3. Побільше фізичної активності

Відвідуй басейн і тренажерний зал, катайся на велосипеді і лижах, а також регулярно роби прогулянки на свіжому повітрі.

Другий крок – важливо розуміти, що метеозалежність вторинна. Зміна погодних умов в основному впливають на слабкі місця організму. Якщо у тебе не болять суглоби, ти не схильний до алергії і у тебе не спостерігається стрибків тиску, то і на погоду нічого не буде боліте. Метеозалежність властива лише людям, які мають до цього схильність. Отже, в першу чергу, необхідно лікувати первинне захворювання. А для цього потрібна консультація фахівця, який дасть потрібні рекомендації.

1. Прийом вітамінів

Їх дефіцит в організмі може бути причиною поганого самопочуття під час погодних змін.

2. Застосування адаптогенів

Ці препарати допоможуть пристосувати організм до кліматичних змін.

3. Лікувальна фізкультура, масаж, циркулярний душ, тонізуючі та заспокійливі ванни

Ці методи допоможуть нормалізувати тиск, уникнути головного болю, поліпшити кровообіг, зняти нервову напругу і позбутися від проблем з суглобами.

  • Метеозалежність: як боротися із залежністю від погоди

    Пишу про речі, які допомагають жити простіше, краще і веселіше, мотивації, відносини, соціальні проблеми і пастки мислення. І, звичайно, перевіряю поради на собі. Вибираю для статей перевірені джерела інформації.

    View all posts