Різне

Облисіння – Які симптоми та причини облисіння?

Як часто ви помічали скупчення волосся на гребінці? Якщо ваше волосся порідшало понад норму (понад 100 пасом волосся) або якщо на шкірі голови видно частини, це може бути ознакою облисіння.

Перш ніж панікувати, давайте скажемо вам, що сьогодні облисіння можна запобігти та вилікувати. Вам просто потрібно знати ознаки облисіння та розуміти всі доступні варіанти лікування. Копаймо глибше.

Що таке облисіння?

Облисіння - Які симптоми та причини облисіння?

Облисіння – це стан із надмірним випаданням волосся або ділянками на шкірі голови, де волосся повністю випало. Відсутність волосся по всій шкірі голови відома як повне облисіння.

Кожна людина щодня втрачає в середньому 50-100 пасом волосся, що є нормальним. Тільки коли ви втрачаєте більше волосся, і швидкість випадіння волосся перевищує швидкість росту нових пасм, це називається облисінням. Випадання волосся за чоловічим або жіночим типом і андрогенна алопеція також називають облисінням.

Чи означає витончення волосся облисіння?

Витончення волосся не завжди означає облисіння. Іноді стрижень волосся стає тоншим, ніж раніше. Витончення волосся може статися як у чоловіків, так і у жінок, але закономірність випадіння волосся відрізняється в обох статей.

У чоловіків це починається з відступаючої лінії волосся. У жінок його зазвичай видно на маківці відразу за лінією волосся.

В обох випадках інші причини визначають, чи призведе витончення волосся до облисіння. Такі фактори, як дієта, недосип, проблеми зі здоров’ям, спосіб життя та медичні стани, можуть призвести до того, що волосся стане тоншим і тоншим, ніж раніше.

У якому віці починається облисіння?

Зазвичай чоловіки починають втрачати волосся у віці 20 років. Хоча це залежить від випадку до випадку. Немає фіксованого віку, коли починається облисіння, або скільки часу потрібно, щоб облисити.

Принаймні 25% чоловіків, які мають генетичну втрату волосся, починають лисіти до того, як їм виповниться 21 рік. Жінки зазвичай відчувають витончення волосся після менопаузи. Статистика показує, що більше 50% жінок також лисіють.

Які причини облисіння?

Облисіння може виникати з кількох причин. Найпоширенішою причиною облисіння є андрогенна алопеція, яка також відома як чоловіче облисіння для чоловіків і жіноче облисіння для жінок. За даними Американської ради з випадіння волосся, це є причиною 95% облисіння.

Андрогенетична алопеція – це біологічний стан, пов’язаний із процесом старіння, успадкований через генетику та чоловічий гормон, відомий як андроген. Якщо це успадковано, це означає, що ваші гени впливають на такі важливі ферменти, як 5-альфа-редуктаза, яка відповідає за перетворення тестостерону на [ДГТ].

Підвищення рівня ДГТ робить волосяні фолікули більш чутливими, і вони починають скорочуватися, що може призвести до облисіння. Ось певні варіанти способу життя, які можуть збільшити вироблення ДГТ і можуть збільшити випадання волосся залежно від рівня вашої чутливості:

1. Якщо ви курите

2. Приймайте добавки креатиніну або анаболічні стероїди

3. Виконуйте вправи з опором і силовими тренуваннями

4. Проходять гормонозамісну терапію тестостероном

5. Перебувають у стресовому стані

Існують також інші умови, які можуть спричинити сильне випадання волосся. Але вони не дотримуються моделі, яка зазвичай асоціюється з облисінням. Деякі з цих станів спричиняють постійне випадання волосся, тоді як інші є оборотними:

 • Осередкова алопеція описується як аутоімунне захворювання. Тут організм атакує власні волосяні фолікули і може пошкодити коріння. Випадання волосся відбувається таким чином, що воно може або не може відрости знову. Воно може вражати дітей обох статей і навіть дітей різного віку.
 • Стан, коли ви втрачаєте все волосся на шкірі голови, відомий як тотальна алопеція.
 • Тракційна алопеція спричинена стресом і напругою, спричиненою волоссям через певні зачіски. Кукурудзяні ряди, нарощене волосся, дуже тугі коси або хвостики можуть спричинити тракційну алопецію або випадання волосся через часте та повторюване натягування або занадто сильне затягування. Якщо контролювати раніше, це оборотно; і незворотній, якщо його не припинити.
 • Анагенове випадання — це стан, зазвичай пов’язаний із хіміотерапією або променевою терапією та певними препаратами. Тут токсини, пов’язані з цими методами лікування, пошкоджують волосяний фолікул, поки він ще перебуває в анагенній фазі. Облисіння раптове, але оборотне.
 • Telogen effluvium — це втрата волосся, спричинена травмою або сильним стресом. Хірургічне втручання, такі захворювання, як вірусна лихоманка, раптова втрата ваги та фізичні травми, наприклад нещасний випадок, можуть спричинити цей стан. Це оборотно, і волосся може відрости протягом шести місяців.
 • Захворювання, коли грибок викликає лускаті плями на шкірі голови та може призвести до постійного облисіння, якщо його не лікувати негайно, відомий як Tinea capitis або стригучий лишай шкіри голови.
 • Побічні ефекти інших захворювань також можуть спричинити надмірне випадання волосся. Облисіння пов’язане з дефіцитом харчування, гіпотиреозом, гіпертиреозом, анемією та дефіцитом заліза, а також дієтою з низьким вмістом білка.

Варіанти лікування облисіння

Облисіння - Які симптоми та причини облисіння?

Існує кілька варіантів лікування облисіння, деякі з яких є косметичними, а інші — технологічними. Також доступні ліки, які сповільнюють або зменшують випадання волосся та сприяють відновленню волосся. Деякі варіанти лікування наведені нижче:

1. Пересадка волосся

Цей спосіб лікування передбачає хірургічне втручання, під час якого хірург видаляє наявне волосся, переважно на потилиці, і знову вставляє його в залисини на шкірі голови.

2. Розширення шкіри голови

У цій хірургічній процедурі використовується балонний розширювач тканин для розтягування ділянок шкіри голови і навіть чола. Експандер вставляється під шкіру голови під час хірургічної процедури та наповнюється фізіологічним розчином на чотири-десять тижнів. Розтягнута тканина використовується для покриття лисих ділянок шкіри голови, оскільки вона зазвичай містить волосся.

3. Клаптева хірургія

Це хірургічний варіант лікування облисіння. З однієї частини шкіри голови, яка має волосся, видаляють шматочок шкіри та додають його на лисину, щоб миттєво надати цій ділянці волосся. Якщо між клаптями залишаються щілини, їх зазвичай виправляють за допомогою пересадки волосся або операції по зменшенню шкіри голови.

4. Зменшення шкіри голови

Хірургічна процедура, під час якої хірург видаляє шкіру з волосяного покриву на ділянках, де їх немає, відома як операція по зменшенню шкіри голови. Варіант, доступний як чоловікам, так і жінкам, зазвичай використовується для прикриття залисин на маківці.

5. Лазерна терапія

Лазерна терапія використовується для лікування чоловічого і жіночого облисіння. Ця техніка використовує світлові імпульси низької енергії, які стимулюють волосяні фолікули.

6. Ін’єкції збагаченої білками плазми (PRP).

Ця процедура забирає тромбоцити з крові в концентрованій формі та вводить їх у ділянки шкіри голови, де є втрата волосся. Це лікування плазмою, багатою білками (PRP), може сприяти росту волосся та часто використовується для лікування андрогенної алопеції.

7. Медикаменти

Існує кілька медичних препаратів, які, як відомо, сприяють відновленню волосся та уповільнюють процес облисіння. Одними з найвідоміших є Міноксидил або Рогейн. Це актуальна безрецептурна рецептура, яку можуть використовувати чоловіки та жінки для прискорення відростання волосся.

Спіронолактон також відомий як альдактон, і його призначають переважно для лікування облисіння у жінок. Ця формула запобігає впливу ДГТ на волосяний фолікул, зменшуючи вироблення андрогену в організмі.

Фінастерид — це рецептурний препарат, який в основному призначають для лікування облисіння у чоловіків. Він також уповільнює випадання волосся та сприяє відновленню волосся.

8. Правильне харчування

Згідно з дослідженнями, жінкам, які страждають від сильного випадіння волосся та залисин, слід збільшити споживання антиоксидантів і омега-3 і 6 жирних кислот, оскільки вони можуть сприяти відновленню волосся.

9. Домашні засоби

Ви можете спробувати деякі з перелічених нижче домашніх засобів, щоб запобігти випаданню волосся або уповільнити процес облисіння. Деякі з цих процедур також можуть сприяти відновленню росту та густішому волоссю.

A. Алое Віра

Традиційним засобом від випадіння волосся є алое вера, яке, як відомо, заспокоює шкіру голови, а також діє як кондиціонер для волосся. Це також може допомогти зменшити лупу та усунути будь-які закупорки волосяних фолікулів через надмірну секрецію жиру.

B. Масла для волосся

Ви можете вибрати з різноманітних олій, які можна втирати в шкіру голови, щоб сприяти відновленню та запобігати випаданню волосся. Олії розмарину, кокоса, герані та лимона мають різні властивості, які можуть допомогти волоссю стати здоровішим.

Кокосова олія містить жирні кислоти, які можуть проникати у стрижень волосся та запобігати втраті білка нашим волоссям, надаючи йому блиск. Якщо ваше волосся жирне, нанесіть і залиште на ніч. Якщо вона суха, ви можете нанести кокосову олію після миття голови як варіант лікування.

Олія розмарину допомагає зменшити випадання волосся та сприяє відновленню волосся. Його можна використовувати для лікування андрогенної алопеції. Ви можете змішати кілька крапель олії розмарину з олією-носієм і масажувати шкіру голови; або його можна змішати з вашим шампунем і кондиціонером.

Олія герані допомагає зволожити ваше волосся та зробити його сильнішим. Він також покращує ріст волосся та кровообіг шкіри голови. Ефірні олії не можна наносити безпосередньо на волосся. Ви можете змішати кілька крапель з олією-носієм і помасажувати або змішати з шампунем і кондиціонером.

Лимонний сік або лимонна олія можуть покращити здоров’я вашої шкіри голови та сприяти росту волосся. Лимонну олію можна змішати з олією-носієм і застосувати. Якщо використовуєте лимонний сік, нанесіть його на шкіру голови та волосся та залиште на 15 хвилин; потім змити.

C. Масаж

Цей старовинний засіб масажу шкіри голови може творити чудеса з вашим волоссям. Ви навіть можете м’яко помасажувати шкіру голови без будь-яких масел, щоб стимулювати кровообіг. Масаж може зменшити стрес, сприяти росту волосся та товщині клітин дермального сосочка.

D. Сік цибулі

Цибулевий сік, згідно з дослідженнями, сприяє росту волосся та ефективно лікує гніздову алопецію. Покращує кровообіг кутикул і сприяє виробленню кератину. Кілька цибулин подрібніть, відіжміть сік. Нанесіть на волосся і шкіру голови, залиште на 15 хвилин і змийте.

E. Риб’ячий жир і женьшень

Включення риб’ячого жиру, який містить омега-3 і омега-6 жирні кислоти, може допомогти покращити якість вашого волосся, забезпечуючи його поживними речовинами зсередини. Це може допомогти зробити волосся густішим, запобігти їх випадінню та підвищити імунітет.

Женьшень містить гінзенозиди, які допомагають стимулювати волосяні фолікули та сприяти росту волосся. Його можна приймати як добавку, але тільки за призначенням лікаря.

10. Гормональна терапія

У деяких випадках ЗГТ або замісна гормональна терапія, коли в організм вводять естроген і прогестерон, також можуть допомогти уповільнити випадання волосся та запобігти облисіння.

Поради щодо запобігання випадінню волосся

 • Не зав’язуйте волосся занадто туго. Волошки, тугі коси та хвостики можуть навантажувати волосяні фолікули, що призводить до випадання волосся.
 • Уникайте штучок, які нагрівають ваше волосся. Плойки, випрямлячі та фени можуть пошкодити коріння волосся.
 • Зробіть масаж шкіри голови, бажано з кокосовою олією. Регулярний масаж шкіри голови покращує кровообіг і навіть може сприяти росту волосся. Ніжно масажуйте, не навантажуючи фолікули волосся.
 • Дотримуйтеся здорового збалансованого харчування, щоб не бракувати поживних речовин, які забезпечують здорове волосся.
 • Припиніть палити, оскільки дослідження показали зв’язок між втратою волосся та курінням.
 • Якщо ви проходите хіміотерапію, носіння охолоджуючої шапочки може допомогти запобігти або зменшити випадання волосся після терапії.
 • Якщо ви відчуваєте, що ваше волосся випадає внаслідок побічної дії деяких ліків, зверніться до лікаря.

Скільки часу потрібно, щоб облисіти, коли ваше волосся починає рідшати?

Щоб людина повністю облисіла, може знадобитися від 5 до 25 років. Випадіння волосся може початися раніше, але облисіння не відбувається за встановленою схемою і відрізняється від випадку до випадку. Одна людина може втратити все волосся через кілька років, а інша – через два десятиліття.

Як діагностується облисіння?

Є кілька способів, за допомогою яких дерматолог діагностує вашу структуру випадіння волосся та підтвердить, чи ви облисите, чи випадання волосся пов’язане з іншою причиною.

Тип випадіння волосся оцінюється візуально, розглядаючи структуру випадання волосся. Іноді використовується вимірювальний інструмент, щоб збільшити шкіру голови принаймні в 100 разів, а потім перевірити.

Якщо є хвороба чи стан здоров’я, що спричиняє випадання волосся, можна провести біопсію шкіри голови, аналіз крові на дефіцит заліза/щитовидної залози та навіть тест на грибкові інфекції.

Ваші життєві звички, такі як зачіска, дієта, режим фізичних вправ, сімейна історія облисіння та наявні захворювання також можуть бути під сумнівом.

Дерматолог може провести тест на висмикування, щоб перевірити випадання волосся. У тесті на витягування лікар візьме невеликі ділянки вашого волосся з усієї шкіри голови та обережно потягне. Якщо випадає більше 6-7 пасом, це вважається активним випаданням волосся.

Під час тесту на відтягування він або вона триматиме ділянку вашого волосся обома руками — одну біля кореня, а іншу — біля кінчика волосся. Ламке чи ламке волосся вкаже смикання, якщо пасма ламаються посередині.

Також можна провести картковий тест, щоб перевірити, наскільки здоровий стрижень волосся та оцінити ріст нового волосся. Дерматолог розділить ваше волосся і прикладе прямокутну повстяну картку до шкіри голови.

Він покаже нові пасма волосся — навіть дуже крихітні або зламані, і їх можна порахувати. Якщо ваше волосся дуже тонке, це означає, що у вас може бути телогенове випадання, а короткі пасма з обламаними кінчиками можуть бути ознакою аномалії стрижня волосся.

Щоб самостійно визначити, чи ви лисієте, ви можете перевірити, чи ваша лінія волосся на лобі утворює візерунок, подібний до літери М. Ви можете помітити, що волосся на скроні спадає назад.

Ви можете піднести дзеркало до своєї маківки, щоб перевірити, чи немає там залисин і чи волосся не рідшає.

Чи можна відростити волосся на лисину?

Якщо облисіння сталося через алопецію, то воно, як відомо, практично невиліковне. Однак деякі дослідження показують, що шкіра на голові людини, яка є лисиною, може мати клітини волосся, як і ті, хто має волосся на голові. Але ці клітини більше не мають здатності рости волосся.

Чи відростає волосся після гоління голови?

Ні, гоління волосся не призводить до прискорення чи густішого росту волосся. Це також не допомагає відростити волосся на лисій шкірі голови. Це міф, тому що коли після гоління відростає нове волосся, видно грубу основу волосся. Тонша частина стрижня видно лише тоді, коли він росте.

Якщо збрити волосся на голові, це допоможе усунути всі пошкодження, завдані фарбуванням волосся. Оскільки волосся росте зсередини шкіри голови, стан вашого тіла та фолікулів визначатиме здоров’я волосся, яке відростає.

Будь-яке нове волосся, яке відросте після гоління налисо, буде точно таким же, як волосся, яке ви збрили. Гоління налисо також не прискорить ріст волосся.

Висновок

Облисіння – дуже поширене явище, яке вражає як чоловіків, так і жінок. Якщо це не генетично, існують хірургічні та нехірургічні способи виправити це. Профілактичні заходи та зміна способу життя також можуть допомогти уповільнити процес облисіння. Однак пам’ятайте, що якщо ви впевнено демонструєте свою лисину, ви завжди виглядатимете чудово!