Різне

Сухість рук – Які причини сухості рук?

Ви не заперечуєте, дотримуючись комплексних процедур, щоб доглядати за шкірою обличчя та досягати знаменитого сяйва. Правда? Але як щодо шкіри на руках? Ваші руки найчастіше сухі та потріскані?

Що ж, враховуючи кількість миття рук, хімічних речовин і агресивних факторів навколишнього середовища, через які ваші руки неодноразово піддаються протягом дня, сухих і потрісканих рук нелегко уникнути. Не дивно, що сухість рук є однією з поширених проблем. Якщо ви хочете вилікувати та запобігти сухості рук, продовжуйте прокручувати.

Про що свідчать сухі руки?

Сухість рук - Які причини сухості рук?

Сухі руки означають, що шкіра ваших рук не здатна виробляти достатню кількість шкірного сала, щоб вони були зволоженими. Надмірне миття рук, контакт з хімічними речовинами та сухі кліматичні умови можуть викликати це занепокоєння.

Сухі руки старіють швидше через низький рівень колагену (білка, який утримує клітини шкіри разом). Ви можете помітити зморшки на верхній частині долонь. Шкіра на нижній стороні ваших долонь все ще товща і не швидко піддається впливу агресорів.

Чому мої руки сохнуть і тріскаються?

1. Погода

Погодні умови, такі як зима та надзвичайно сухі кліматичні умови, як правило, роблять ваші руки сухішими. Відсутність вологи в повітрі змушує руку відчувати спрагу до зволоження.

2. Медичні умови

Медичні захворювання, такі як діабет і вовчак, можуть послабити кровообіг у ваших руках, викликаючи сухість. Екзема та псоріаз (аутоімунне захворювання) викликають запалення шкіри та, зрештою, сухість рук, лущення та розтріскування шкіри.

3. Умови на робочому місці

Люди, які працюють у лікарнях (наприклад, лікарі, медсестри та медичний персонал), можуть зловживати дезінфікуючими засобами, які можуть здерти природні масла з їхніх рук, спричинивши сухість. Кондиціонери в офісах також можуть позбавити вас жиру.

4. Хімічні речовини

Хімічні речовини, присутні в дезінфікуючих засобах для рук, засобах для миття рук, милі, посудомийних машинах, засобах для укладання волосся тощо, можуть спричинити сухість рук. Працівники фабрик і перукарів, які мають справу з хімічними подразниками, піддаються зношенню шкіри на руках.


Як лікувати сухі руки?

Сухість рук - Які причини сухості рук?

1. Нанесіть зволожуючий крем

Використовуйте хороший зволожуючий крем або крем для рук, щоб відновити втрату вологи з рук. Креми для рук можуть містити оклюзійні речовини, такі як нафта, мінеральна олія, масло ши тощо. Оклюзійні речовини утворюють тонку плівку на шкірі, щоб запобігти витіканню води. Зволожувачі притягують вологу з повітря до шкіри. Емоленти забезпечують гладкість шкіри.

2. Алое Віра

Алое віра є антибактеріальним, протизапальним і надзвичайно заспокійливим інгредієнтом для шкіри. Ви можете купити безрецептурні зволожуючі засоби з алое вера або просто нанести натуральний і безпечний гель алое вера безпосередньо з рослини.

3. Рукавички

Прикривайте руки рукавичками, коли миєте посуд. Тривалий вплив води може висмоктати вологу з ваших рук.

4. Зробіть пілінг

Пілінг допомагає видалити мертві клітини шкіри рук. Накопичення мертвих клітин шкіри часто пошкоджує шкіру та призводить до сухості та потрісканих рук. Використовуйте пемзу або оливкову олію, змішану з гранулами, як відлущувачі.

5. Вівсяна ванна

Овес можна використовувати у ванні, щоб допомогти омолодити шкіру. Овес можна використовувати в сирому або вареному вигляді, а також у поєднанні з оливковою олією або просто водою.

6. Зволожувачі повітря

Використовуйте зволожувач повітря у своїй кімнаті, щоб збільшити вологість повітря, особливо взимку або в сухих місцях. Це компенсує відсутність вологи в навколишньому середовищі.

Як запобігти сухості рук?

  • Уникайте будь-яких продуктів, що містять ароматизатори, оскільки вони можуть посилити сухість.
  • Зберігайте зволожуючий крем для подорожей або креми для рук у сумці, на столі або в спортивній сумці.
  • Уникайте використання занадто великої кількості дезінфікуючих засобів, оскільки вони можуть висушити шкіру.
  • На ніч нанесіть зволожуючий крем і накрийте руки рукавичками для кращого поглинання.
  • Якщо ви звикли сушити руки феном з гарячим повітрям, зупиніться! Гаряче повітря може видалити вологу з вашої шкіри. Замість цього використовуйте паперові рушники. Гарячий душ також може мати подібний вплив на ваші руки.
  • Використовуйте густі креми для рук, оскільки вони забезпечують краще зволоження.

Чи може занадто часте миття рук викликати сухість шкіри?

Зовнішній шар вашої шкіри (епідерміс) діє як захисний бар’єр, запобігаючи проникненню бактерій і виходу води. Миття рук може порушити регулярні функції шкірного барьеру, і, отже, вода надто швидко втрачається зі шкіри. Це робить руки сухими та потрісканими.

Висновок

Сухість рук є дуже поширеною проблемою шкіри. Симптоми зникають за допомогою хорошого зволожуючого крему та деяких простих домашніх засобів. Якщо сухість рук пов’язана з кровотечею або інфекцією, зверніться до лікаря.