Різне

Струпи на шкірі голови – Які причини виникнення струпів на шкірі голови?

Більшість із нас у певний момент свого життя пройшли через соціальне збентеження через одну з цих причин — лупа, воші, свербіж шкіри голови тощо. Чи знаєте ви, що одне або декілька з цих захворювань шкіри голови можуть призвести до струпа?

Якщо вам цікаво, що це за стан і наскільки воно може бути серйозним, прочитайте нашу статтю. Ми перерахували всі його причини, способи лікування кожної з них і всі пов’язані з цим ризики.«Накопичення мертвих клітин на шкірі голови призводить до появи лупи, яка є основною причиною появи струпів. 


Саліцилова кислота та сульфід селену зменшують лупу, контролюючи проліферацію кератиноцитів».

Що таке струп?

Струпи на шкірі голови - Які причини виникнення струпів на шкірі голови?

Струп — це маленька або велика ділянка шкіри, яка є надмірно сухою, ніж шкіра навколо неї. Інші здорові ділянки на шкірі голови будуть гладкими на дотик, тоді як струпи будуть жорсткими та шорсткими. Струпи можуть бути невеликими та розташованими далеко одна від одної, або кількома близькими ділянками разом утворювати більші струпи.

Причини та лікування струпів на шкірі голови

Причин появи струпа на шкірі голови може бути кілька – від лупи і вошей до контактного дерматиту і себорейної екземи. Залежно від причини можна підібрати лікування. У більшості випадків струпи очищаються за допомогою місцевого лікування або цільового лікування.

1. Воші на волоссі

Воші можуть бути досить заразними, оскільки вони можуть перелітати з волосся однієї людини на іншу. Головні воші викликають свербіж, і якщо ви чесаєте занадто сильно або надто довго, це може призвести до появи струпів, які можуть заразитися.

Головні воші не є переносниками серйозних захворювань і не завдають серйозної шкоди. Але їх потрібно контролювати та повністю видаляти, оскільки це негігієнічно та може спричинити соціальні проблеми.

Лікування

Існує кілька безрецептурних шампунів і ліків, які спеціально призначені для лікування вошей. Шукайте такі інгредієнти, як піретрин, диметикон тощо. Після того, як вони відпадають або їх виймають, вони гинуть через кілька днів; тому що їм нема чим харчуватися.

2. Оперізувальний лишай

Той самий вірус, який викликає вітряну віспу, може спричинити оперізувальний лишай, оскільки він залишається в організмі в латентному стані, якщо ви хворіли на вітрянку. Коли він знову активується, це викликає оперізувальний лишай. Зазвичай вони вражають шкіру, але іноді можуть впливати і на шкіру голови.

Оперізувальний лишай виглядає як крихітні пухирі, які з часом жовтіють і покриваються скоринкою. Висип через оперізуючий лишай може бути болісним і викликати головний біль або слабкість обличчя. Стан може зберігатися протягом декількох місяців.

Лікування

Лікування оперізуючого лишаю повинен призначити дерматолог. Протокол може включати місцеві мазі, пероральні противірусні та знеболюючі препарати.Слово застереження


Якщо у вас оперізуючий лишай, вам слід триматися подалі від немовлят у віці кількох тижнів, людей зі слабкою імунною системою (хворі на рак) і майбутніх мам, які раніше не хворіли на вітряну віспу.

3. Еозинофільний фолікуліт

Незаразний стан, еозинофільний фолікуліт, призводить до заповнених гноєм виразок, які сверблять. Коли вони заживають, на них залишаються плями темної шкіри. Цей стан виникає, коли людина перебуває на пізній стадії ВІЛ. Струпи також можуть поширюватися та рецидивувати.

Лікування

Призначаються ліки за рецептом, виходячи з інших станів здоров’я. Вони включають таблетки, які можуть контролювати інфекцію та зменшити біль, а також лікувальні мазі та шампуні для місцевого заспокоєння.

4. Контактний дерматит

Реакція організму на хімічні речовини, такі як присутні в косметиці, фарбі для волосся або шампуні, призводить до контактного дерматиту. Інші фактори, що спричиняють його, включають певні тканини та прикраси, отруйний плющ тощо. Коли ви подряпаєте, це може кровоточити та призвести до утворення струпа.

Лікування

Контактний дерматит може пройти сам по собі. Але якщо алергічна реакція є серйозною, можуть бути призначені антигістамінні препарати.

5. Себорейний дерматит (лупа)

Лупа або себорейний дерматит є одним із найпоширеніших захворювань шкіри, які можуть спричинити появу струпів на шкірі голови. Симптомами є свербіж, струпи та сухі лусочки шкіри, які відпадають і прилипають до волосся. Струпи можуть бути жовтуватими або білими. Себорейний дерматит не заразний.

Це міф, що погана гігієна викликає лупу; точна причина невідома. Щоденне миття голови також не гарантує, що у вас не буде лупи.

Лікування

Існує кілька безрецептурних шампунів спеціально для лупи. Деякі лікувальні лосьйони та мазі можна використовувати як додаткове лікування. Коли ви обираєте шампунь, щоб позбутися лупи, зверніть увагу на такі інгредієнти, як саліцилова кислота, сульфід селену, піритіон цинку і дьоготь.

На ринку також є рецептурні шампуні, які містять кетоконазол. Але вони можуть викликати роздратування та свербіж; а також може змінити відчуття та структуру вашого волосся як побічні ефекти тривалого використання. Якщо ці симптоми не зникають, зверніться до свого дерматолога.

Лупу можна контролювати; в залежності від тяжкості. Це може тривати від кількох місяців до кількох років. У деяких випадках це залишається проблемою на все життя; хоча його інтенсивність і зовнішній вигляд можуть зменшуватися і з’являтися знову і знову.

6. Псоріаз шкіри голови

Струпи на шкірі голови - Які причини виникнення струпів на шкірі голови?

Псоріаз є незаразним захворюванням шкіри, яке вражає шкіру будь-де на тілі. Коли воно вражає шкіру голови, симптомами є товсті струпи по всій шкірі голови. Струпи можуть бути білими, сріблястими або сірими.

Лікування

Якщо симптоми не дуже серйозні, призначені лікувальні шампуні можуть полегшити наявність струпа та зменшити відчуття свербіння. Шампуні для лікування струпів на шкірі голови від псоріазу повинні містити дьоготь і саліцилову кислоту.

Якщо симптоми стають більш серйозними або шампунь не зменшує свербіж, ваш дерматолог може призначити стероїди у вигляді місцевих мазей або ін’єкцій. Іноді лімфатичні вузли можуть збільшуватися, і в цьому випадку ваш лікар може запропонувати антимікробні креми.

7. Прищі

Зазвичай вугри спричиняють прищі та заблоковані на обличчі та в таких областях, як шкіра голови, де присутні волосяні фолікули. Коли вони закупорюються через піт, жир, мертві клітини або бактеріальну інфекцію, це може призвести до появи прищів і струпів на шкірі голови.

Лікування

Лікувальні шампуні та часті ванни для волосся можуть зменшити наявність струпів і вугрів на шкірі голови. Якщо стан важкий, дерматолог може призначити лікування проти прищів або навіть антибіотики.

8. Себорейна екзема

Цей стан, причина якого невідома, призводить до появи струпів на шкірі голови. Струпи зазвичай сильно сверблять, і шкіра голови може почервоніти. У важкій формі себорейна екзема поширюється на інші частини тіла, починаючи з шиї, області за вухами та обличчя.

Лікування

При цьому стані краще проконсультуватися з дерматологом. Для полегшення симптомів може бути призначена місцева мазь. Якщо ви шукаєте шампунь для лікування струпів на шкірі голови, шукайте такі інгредієнти, як дьоготь, саліцилова кислота та сульфід селену.Ти знав?


Статистика показує, що 50% людей, які мають псоріаз, матимуть псоріаз шкіри голови.


Оперізувальний лишай не є заразним, але якщо людина, яка не хворіла на вітряну віспу, наближається до хворого на оперізуючий лишай, він може заразитися вітрянкою, оскільки її викликає той самий вірус.

9. Імпетиго

Наш головний дерматолог доктор Харіш Кутам каже: «Імпетиго — це поширена поверхнева бактеріальна інфекція шкіри. Види Streptococcus або Staphylococcus є звичайними збудниками. Звичайний тип імпетиго демонструє підрогівкові колекції нейтрофілів, сироватку крові та паракератотичні вогнища, що призводить до утворення струпа».

Симптоми включають виразки та пухирі. Виразки зазвичай сверблять і з’являються на обличчі та в області навколо рота. Вони можуть виникати на шкірі голови або вздовж лінії росту волосся.

Ця інфекція виникає, коли бактерії стафілококів або стрептококів потрапляють на відкриту шкіру через рану або поріз. Це надзвичайно заразний стан і може передаватися від однієї людини до іншої. Часто зустрічається серед дітей молодшого віку.

Лікування

Легка інфекція може відступити самостійно. Але якщо стан є легким або важким, потребує негайного лікування. Лікар/дерматолог може призначити антибіотичний крем або лосьйон і таблетки, щоб контролювати та запобігати погіршенню стану, поширенню чи спричиненню інших ускладнень.

10. Стригучий лишай шкіри голови

Грибкова інфекція викликає стан, відомий як стригучий лишай шкіри голови. Коли він вражає шкіру голови, це призводить до висипу, яка сильно свербить і червоного кольору.

Лікування

Медикаментозне лікування в цьому випадку є життєво важливим, оскільки захворювання потребує рецептурних ліків. Лікар-дерматолог призначить лікування на основі діагнозу.

11. Плоский лишай

Плоский лишай — це захворювання шкіри, яке викликає червоні або фіолетові горбки. Коли він досягає шкіри голови, це захворювання називається плоским лишаєм. Це погано впливає на шкіру голови і призводить до пошкодження волосся. Пошкодження волосся повільно викликає постійну втрату волосся. Більшість людей хворіють на плоский лишай у середньому віці. Як правило, для діагностики стану шкіри потрібна біопсія шкіри.

Лікування

У деяких випадках плоский лишай зникає сам по собі без лікування. Але зазвичай лікарі надають кортикостероїдні креми або пероральні стероїди. Іноді стероїди вводять для отримання більш ефективних результатів.

Чому короста свербить?

Струпи зазвичай виникають через алергічну реакцію на подразник, суху та мертву шкіру, або утворюються через інші захворювання шкіри. Всі перераховані вище стани супроводжуються позивами до свербіння або свербінням шкіри. Коли ви часто дряпаєтеся, на шкірі голови може з’явитися струп.

Потенційні ускладнення струпів

  • Може бути болючим
  • Може викликати запалення
  • Може поширюватися на інші частини тіла
  • Можуть мати гній і бути інфікованими
  • Втрата волосся
  • Алергічні реакції можуть посилюватися через контакт з подразником

Висновок

Струпи на шкірі голови можуть утворюватися з різних причин. Найпоширенішим з них є лупа. Однак за допомогою своєчасного лікування за допомогою безрецептурних/рецептурних шампунів і ліків можна контролювати струпи на шкірі голови, перш ніж вони завдадуть подальшої шкоди. Завжди консультуйтеся з лікарем, перш ніж спробувати будь-яке нове лікування.