Різне

Види легкої атлетики – Які є види легкої атлетики?

Легка атлетика – це широкий набір спортивних заходів, які складаються з різних фізичних навантажень, таких як хотьба, стрибки, біг і метання. У легкій атлетиці є різні види змагань: спринт, стрибки в довжину, потрійний стрибок, естафети та метання є основними. Кожна спортивна подія багато в чому відрізняється одна від одної. Легка атлетика є одним із найпоширеніших видів спорту в усьому світі через відсутність потреби у дорогому спорядженні. Легка атлетика зазвичай враховує індивідуальні виступи гравців або командні виступи, розраховані шляхом додавання різних індивідуальних виступів. Це частина олімпійських видів спорту. Міжнародні легкоатлетичні змагання контролюються Міжнародною асоціацією легкоатлетичних асоціацій.

Види легкої атлетики - Які є види легкої атлетики?

Мало хто це знає, але слово «легка атлетика» має дещо різне тлумачення в різних частинах світу. У Північній Америці це синонім спорту взагалі. Слово «Легка атлетика» зазвичай використовується для позначення більшості подій у легкій атлетиці в США та Канаді. У будь-якому випадку, давайте розберемося в деталях різних подій з легкої атлетики або типів подій у легкій атлетиці, і давайте дізнаємося, чим кожна з легкоатлетичних подій відрізняється одна від одної.

Найзагальнішими видами спортивних змагань є легка атлетика, біг по шосе, біг по пересіченій місцевості та спортивна ходьба.

Повний список подій з легкої атлетики

Тип подіїНазва подіїВаріації подій
Відстежувати подіїСпринт100 м, 200 м, 400 м
Середня дистанція800 м, 1500 м
Довга відстань3000 м, біг з перешкодами, 5000 м, 10 000 м
Бар’єрний біг110/100 м, 400 м
Реле4Х100 м, 4Х400 м
Стрибкові подіїДовгий стрибок
Стрибок у висоту
Потрійний стрибок
Стрибки з жердиною
Викинути подіїМетання диска
Метання списа
Метання молота
Штовхання ядра

Події, віднесені до категорії змагань з легкої атлетики, включають такі навички, як біг, стрибки та метання. Ці події відбуваються на біговій доріжці або полі для змагань з метання та стрибків, звідси й назва «Легкоатлетичні змагання». Змагання з легкої атлетики поділяються на 3 великі категорії: змагання з легкої атлетики, спортивні змагання та комбіновані змагання. Події знову бувають двох типів: стрибки та кидки.

Трек подій з легкої атлетики

Спринт (бігові змагання з легкої атлетики)

Види легкої атлетики - Які є види легкої атлетики?

Перегони на короткі дистанції – спринт. Він орієнтований на досягнення максимальної швидкості та якнайшвидше подолання коротких дистанцій. На Олімпійських іграх і чемпіонатах світу під відкритим небом проводяться три види спринтерського бігу: 100 метрів, 200 метрів і 400 метрів.

Середня дистанція (легка атлетика)

Види легкої атлетики - Які є види легкої атлетики?

Біг на 800 м, 1500 м і милю зазвичай входять до змагань на середні дистанції. Витривалість і гоночна тактика важливіші за швидкість за межі спринтерських перегонів. Подекуди змагання на 3000 метрів також є частиною змагань на середніх дистанціях.

Довгі дистанції (легка атлетика)

Види легкої атлетики - Які є види легкої атлетики?

3000 м, 5000 м і 10 000 м є поширеними змаганнями на довгі дистанції. Витривалість, витривалість, тактика перегонів і подібні навички стають набагато важливішими в таких видах подій у легкій атлетиці.

Естафети (бігові змагання з легкої атлетики)

Які бувають види естафет?

В основному існує 2 типи естафет:

1: 4X100 М

2: 4X400 М

Єдиним командним видом змагань з легкої атлетики є естафети. Команда з 4 спортсменів, кожен пробігає свою певну дистанцію та передає естафету у визначеному місці наступному бігуну команди. Найбільш поширені естафети 4×100 м і 4×400 м. Також менш поширені естафети 4×200 м, 4×800 м і 4×1500 м.Які правила естафети? Головне правило естафети: кожен спортсмен повинен нести естафету і передати її наступному учаснику команди, не впускаючи. Дистанція, яку долає кожен спортсмен, залежить від виду естафети (4х100м або 4х400м).Обмін естафетами має відбуватися в межах 20-метрової коробки для передачі. Ця коробка розташована за 10 м до та 10 м після початку кожного етапу, починаючи з 2-го спортсмена.

Бар’єрний біг (легка атлетика)

До цієї категорії відносяться гонки з перешкодами або бар’єрами. Популярними видами Олімпійських ігор, які підпадають під цю категорію, є біг на 100 м з бар’єрами для жінок, 110 м з бар’єрами для чоловіків і 400 м з бар’єрами для обох статей. Крім того, деякі американські змагання включають біг на 300 метрів з бар’єрами.Що таке 3 бігу з перешкодами? Найвідоміші змагання з перешкодами:1: 110 метрів з бар’єрами для чоловіків2: 100 метрів з бар’єрами для жінок3: 400 метрів з бар’єрами (обидві статі)

Легка атлетика

Стрибки в довжину (стрибки в легкій атлетиці)

Види легкої атлетики - Які є види легкої атлетики?

Спортсмени спринтують на доріжці, за якою слідують стрибки та пісочниця. Спортсмени повинні стрибати перед позначеною лінією. Потім досягнута відстань вимірюється від найближчої точки піску, до якої торкається тіло атлета. Стрибки в довжину з місця також існують у традиційній версії. Які 4 кроки стрибка в довжину? Стрибок у довжину можна розділити на 4 етапи:1: Підбігай,2: Зліт3: Політ4: Посадка Яка довжина і ширина стрибка в довжину? Приземлювальна яма для стрибків у довжину повинна мати мінімальну ширину 9 футів (2,75 м). А відстань між позначкою зльоту та ближнім краєм посадкової ями має становити мінімум 3 фути (1 м) і максимум 10 футів (3 м) у довжину.

Потрійний стрибок (стрибки в легкій атлетиці)

Потрійний стрибок має таку ж схему, як і стрибок у довжину. Єдиною зміною є 2 кроки, які спортсмен робить перед стрибком у яму. Процес включає стрибок, крок і стрибок. Потрійний стрибок з місця є дуже рідкісним з точки зору змагань, але його використовують як вправи в інших видах спорту.

Як називаються 3 стрибки в потрійному стрибку? Потрійний стрибок можна розділити на 3 основні етапи:

1: Хоп2:

Крок3:

Стрибок

Стрибки у висоту (стрибки в легкій атлетиці)

Види легкої атлетики - Які є види легкої атлетики?

Спортсмени роблять короткий розбіг і злітають, щоб перестрибнути через турнік і приземлитися на м’яке ліжко з іншого боку. Висота планки записується як зареєстрована висота, яку стрибнув спортсмен.

Стрибки з жердиною (стрибки в легкій атлетиці)

Види легкої атлетики - Які є види легкої атлетики?

Спортсмен пробігає смугу доріжки, вставляє жердину в металевий ящик і перестрибує через турнік на певній висоті, а потім відпускає жердину й падає назад на приземлювальні матраци. У той час як у попередніх версіях використовувалися металеві, дерев’яні або бамбукові палиці, сучасні стовпи, як правило, виготовляються зі штучних матеріалів, таких як вуглецеве волокно або скловолокно.

Метки з легкої атлетики

Штовхання ядра

Види легкої атлетики - Які є види легкої атлетики?

Боєприпаси для круглого пострілу, які використовуються для спорту, звідси і термін штовхання ядра. Спортсмен кидає ядро ​​вагою 16 фунтів (7,26 кг) (4 кг для жінок) із кругової зони діаметром 7 футів.

Метання диска

Важкий диск займає місце сферичного штовхання ядра в цій події. Диск 2 кг і діаметром 22 см.

Метання списа

Види легкої атлетики - Які є види легкої атлетики?

Короткий підбіг до лінії фолу, а потім спортсмен відпускає спис. Сучасні характеристики метання списа становлять від 2,2 до 2,3 м і 600 г для жінок, від 2,6 до 2,7 м у довжину та 800 грамів для чоловіків.

Метання молота

Види легкої атлетики - Які є види легкої атлетики?

Металева кулька вагою 16 фунтів (4 кг для жінок) прикріплена до дроту розміром 1,175-1,215 м. Його обертають і кидають у напрямку під кутом 34,92 градуса.

Наскільки важке метання молота? Стандартна вага молотка – 7,26 кг для чоловіків, 4 кг для жінок

Види з легкої атлетики: багатоборство

Найпоширенішими комбінованими змаганнями є чоловіче десятиборство та жіноче семиборство. Спортсмен бере участь у серії змагань, заробляючи очки в кожному змаганні, а потім загальна сума доданих очок визначає переможця. Через обмеження стадіону у закритому варіанті багатоборства представлено менше змагань: чоловіче семиборство та жіноче п’ятиборство.

Біг на шосе в легкій атлетиці

На відміну від змагань з легкої атлетики, де біг відбувається на належних бігових доріжках, цей розділ включає змагання, які проводяться на дорозі. Ці змагання проводяться на встановлених дорогах на вимірюваних курсах. Це марафонські пробіги на довгі дистанції від 5 км до 42,2 км. Аеробна витривалість і витривалість є ключем до успіху в таких змаганнях. Дев’ять загальних дистанцій для шосейних перегонів, які визнає IAAF: 10 кілометрів, 15 кілометрів, 20 кілометрів, напівмарафон (21,097 км), 25 кілометрів, 30 кілометрів, марафон (42,195 км), 100 кілометрів і марафонська естафета Екіден.

Біг по пересіченій місцевості

Це природний варіант бігу на довгі дистанції. У цьому заході команди або окремі біжать трасами природного рельєфу, які складаються з трави, пагорба, рівнини, гравійної дороги тощо. Траси зазвичай мають довжину 4-12 км. Ідеальна траса для кросу має петлю від 1750 до 2000 метрів згідно з IAAF. Воно має бути максимально вкритим травою та включати пагорби «з плавними кривими та короткими прямими».

Для місцевих умов допустимо зробити основною поверхнею бруд або сніг. Курси повинні звести до мінімуму біг по дорогах або будь-яких інших асфальтованих доріжках. Парки та поля для гольфу часто є відповідними місцями для того ж. Командний рахунок просто базується на позиціях, на яких кожен гравець перетинає фінішну лінію. Очки кожного гравця є такими ж, як і його/її позиція, а командна оцінка є сумою всіх індивідуальних очок.

Спортивна ходьба

Види легкої атлетики - Які є види легкої атлетики?

Це одна з найбільш унікальних подій у легкій атлетиці. Спортивна ходьба – це вид бігу, під час якого одна нога має постійно торкатися підлоги. Відповідальність за оцінку несуть судді гонки, які знаходяться збоку. На літніх Олімпійських іграх змагаються дві спортивні дистанції: спортивна ходьба на 20 кілометрів (чоловіки та жінки) та спортивна ходьба на 50 кілометрів (тільки чоловіки).

Скільки триває крос?

Крос-кантрі – це біговий вид спорту, який проводиться на вимірюваній дистанції 5000 м (3,1 милі) для старших і 2 милі для молодших на різноманітних поверхнях і місцевості.Як ти дихаєш під час бігу?

Найкращий спосіб дихати під час бігу – вдихати і видихати носом і ротом разом. Які кроки в потрійному стрибку?

Існує три кроки для виконання потрійного стрибка: фаза «стрибка», фаза «прив’язки» або «кроку» та фаза «стрибка».Скільки існує видів спортивних змагань?

У спортивних змаганнях є шість дисциплін: легка атлетика, біг по шосе, спортивна ходьба, крос, гірський біг і біг по стежці.Що таке біг з перешкодами?

Трек, під час якого потрібно долати штучні бар’єри або перешкоди. Популярними видами Олімпійських ігор, які підпадають під цю категорію, є біг на 100 м з бар’єрами для жінок, 110 м з бар’єрами для чоловіків і 400 м з бар’єрами для обох статей.Які існують 5 видів змагань з легкої атлетики?

  1. Спринт
  2. Середня дистанція
  3. Довга дистанція
  4. Естафети