Різне

Висип на шкірі – Чи повязаний висип на шкірі з Covid 19?

Оскільки весь світ намагається вижити в умовах пандемії, експерти постійно досліджують випадки Covid-19, щоб отримати інформацію. Під час вивчення випадків висипання на шкірі виявилися можливим новим симптомом Covid-19.

Тому важливо знати, які висипання виникають у хворих на Covid і що з ними робити.

Чи є висипання на шкірі симптомом Covid-19?

Висип на шкірі - Чи повязаний висип на шкірі з Covid 19?

Найпоширенішими та широко відомими симптомами COVID-19 є лихоманка, сухий кашель, біль у горлі, втома тощо. Але останнім часом також спостерігаються кілька нових симптомів. Одним з них є висипання на шкірі. Дослідники спостерігали, як у багатьох пацієнтів з COVID-19 висипання на шкірі спостерігалися на ранній стадії захворювання.

Вони можуть виникнути майже в кожній частині тіла. Багато пацієнтів стикалися з висипаннями на спині і животі. У небагатьох був висип у роті та на ногах. Звіти показують, що лікарі, які тісно співпрацюють з пацієнтами з COVID-19, помітили висипання на шкірі як симптом COVID-19. З 88 пацієнтів з коронавирусом, які лікуються, у 20% з’явилися висипання на шкірі. У 50% випадків висипання з’являлися разом з іншими ранніми ознаками, тоді як в інших випадках висипання розвивалися пізніше.

В іншому звіті стверджується, що пацієнтів у Таїланді помилково вважали хворими на лихоманку денге, оскільки у них були відкриті кровоносні судини, звичайний шкірний висип при денге. Згодом ці пацієнти дали позитивний результат на COVID-19. Крім того, останні звіти стверджують, що у багатьох ковід-позитивних пацієнтів шкірні висипання нагадують відкриті кровоносні судини.

Незважаючи на те, що багато лікарів і вчених підтвердили висипання на шкірі як один із симптомів Covid-19, жодних конкретних типів висипань не згадувалося. Це пов’язано з тим, що висипання на шкірі через вірус COVID-19 можуть виникати в багатьох формах і на різних частинах тіла.

Види висипань, що виникають при Covid-19

Висип на шкірі - Чи повязаний висип на шкірі з Covid 19?

1. Кропив’янка

Кропив’янка — це сверблячі червоні або тілесного кольору висипання, схожі на ранки, які виникають на поверхні шкіри. Зазвичай кропив’янка з’являється через вживання певних продуктів або як медична реакція. Але останнім часом у багатьох ковідних хворих виявляють кропив’янку на шкірі.

Ви можете помітити висипання на шкірі ще до позитивного результату тесту на ковід або навіть після того, як подолали хворобу. Пацієнти також розповідали, що висипання з’являлися раптово і відчували сильний свербіж. Лікарі припускають, що кропив’янка може виникнути на будь-якій частині тіла. Він набрякає губи і повіки і може викликати сильний свербіж навіть на долонях і підошвах.

Лікарі призначають антигістамінні препарати для лікування цього симптому. Якщо ваші губи раптово розпухли, перевірте, чи немає проблем з диханням. У разі проблем з диханням разом із шкірними висипаннями чи будь-якими іншими симптомами ковіду негайно зверніться до лікаря.

2. Пальці рук і ніг COVID

Covid на пальцях рук і ніг, мабуть, є найбільш помітним і стійким шкірним висипом. Надзвичайно рідко до ковіду це спостерігалося лише серед людей із застудою або людей із проблемами кровообігу пальців. Під час спалаху COVID-19 висип на руках і ногах став більш поширеним явищем, ніж раніше.

Зараз лікарі пов’язують висипання на пальцях рук і ніг з ковідом. Ці висипання мають червоний або фіолетовий колір і частіше зустрічаються у молодих людей. Вони супроводжуються численними шишками на пальцях рук і ніг, які можуть відчувати біль і свербіж. Вони з’являються під час вірусних інфекцій, а іноді навіть після одужання. Коли висип висихає, зовнішній шар шкіри відшаровується.

3. Еритемато-папульозний або еритемато-везикулярний висип

У той час як еритематопапульозні висипання — це червоні горбисті висипання на поверхні шкіри, еритематозно-везикулярні висипання виглядають як висипання вітряної віспи. Вони відрізняються від кропив’янки тим, що залишаються протягом днів і навіть тижнів. Вони можуть з’явитися майже в будь-якій частині вашого тіла, але зазвичай спостерігаються на руках і ногах.

Маючи велику схожість з колючими висипаннями, у деяких хворих на ковід регулярно спостерігалися сверблячі висипання, схожі на горбки, по всьому тілу. Це також зазвичай сильно свербить. У небагатьох пацієнтів висипання були навіть після одужання від Covid-19.

4. Очі, губи та рот

Covid 19 може навіть вразити ваші очі, губи та рот. Лікарі, які працюють з хворими на ковід, помітили, що у багатьох з них болять і сльозяться очі. Болі в губах, шкіра на губах, що лущиться, дрібні висипання на ротовій порожнині – це рідкісні симптоми COVID-19, які не можна ігнорувати. Ваш рот також може трохи боліти.

Що робити з висипаннями на шкірі?

Немає підтвердженого способу визначити, чи викликана шкірна висипка covid-19 чи якась інша основна хвороба, якщо у вас також немає інших симптомів Covid. Поки не буде знайдено більше інформації про висипання на шкірі як симптом ковіду, немає твердої підтвердження щодо того, чи брати пацієнта з шкірним висипанням на тест на ковід чи ні. Існує висока ймовірність неправильного діагнозу через відсутність підтверджуючої інформації. Тому медичні експерти з особливою ретельністю перевіряють наявність симптомів Covid-19.

Тому, якщо у вас висипання на шкірі, краще вжити заходів обережності з самого початку. Навіть якщо ваша висипка не спричинена ковідом, виконайте кілька кроків, щоб лікувати її вдома.

  • Не розчісуйте висипання.
  • Покладіть на висипання прохолодний компрес.
  • Нанесіть на них каламіновий лосьйон.

Також рекомендується не ігнорувати будь-який сильний спалах висипу, особливо якщо ви знаєте, що це може бути ранньою ознакою Covid-19. Зверніться до лікаря, якщо поряд з висипаннями на шкірі є інші симптоми. До висипань на пальцях рук і ніг слід поставитися серйозно, оскільки вони з’явилися як стійка висипка Covid.

Висновок

Багато доповідей довели тісний зв’язок між ковідом і шкірними висипаннями. Але неможливо відрізнити звичайний висип від ковідного. Висипання на шкірі можуть спричиняти не основне захворювання. Приклади включають спекотну та вологу погоду, надмірне перебування на сонці або подряпаний одяг, який не підходить. Оскільки нічого не можна сказати, просто подивившись на висип, надзвичайно важливо отримати негайний діагноз від медичного експерта.

Це важливо, тому що якщо ви інфіковані covid, ваше лікування буде відкладено. Крім того, несвідомо ви передали б вірус своїм близьким, які поширили б його далі. Вам, як відповідальному громадянину та людині, необхідно самоізолюватися та пройти обстеження у медичного працівника.