Різне

GTA 6 на PS5 буде в пріоритеті, вихід на ПК, займе деякий час

GTA 6 на ПК, ймовірно, займе деякий час, а PS5 буде в пріоритеті, оскільки Rockstar фокусується на тому, “що продається”, за словами колишнього розробника

Колишній аніматор Rockstar, який працював над Grand Theft Auto 5 і Red Dead Redemption 2, розповів, чому розробник GTA 6 зосередився на випуску нових ігор спочатку для консолей, а потім для ПК.

Після офіційного анонсу GTA 6, але ще до виходу першого трейлера, дехто задавався питанням, чи не змінить Rockstar тенденцію випускати нову гру на консолі, а потім на ПК через рік чи більше. Розробник цього не зробив.

У деяких куточках фан-спільноти Rockstar ця новина не дуже добре сприйняли, тому колишній аніматор Rockstar Майк Йорк вирішив пролити світло на те, що відбувається за зачиненими дверима. Хоча довге очікування релізу для ПК зазвичай пов’язане з бажанням команди випустити щось, що є найкращою версією самої себе, це також правда, що пріоритети полягають у тому, щоб випустити щось на платформі, на якій воно найкраще продається.

“Одна з головних речей, яку я хочу зачепити, це те, що причина, чому порт для ПК з’являється пізніше, а не першим, полягає в тому, що вони хочуть розставити пріоритети щодо того, що продається”, – говорить Йорк на YouTube

“Більшість часу, особливо в минулому, PlayStation була найбільшим продавцем. PlayStation була консоллю, яку потрібно було мати; вона продавалася більше копій, ніж будь-яка інша консоль, здебільшого; всі грають на PlayStation”.

Йорк продовжує пояснювати, що стимул популярності спонукає розробників до того, щоб порт домінуючої платформи працював справді добре. У цьому випадку це PlayStation, хоча над Xbox ще працюватимуть. Згадуючи час роботи над GTA 5, він каже, що Rockstar зосередилася на PS3 та Xbox одночасно, але “в основному виштовхувала PS3 до межі, тому що PS3 на той час була кращим обладнанням для використання пам’яті та інших речей”.

Це не означає, що ПК-версії навіть GTA 5 не існувало на тому етапі розробки. Йорк каже, що порт для ПК працював у фоновому режимі під час запуску двох інших версій та їхнього створення.

“Завжди існує версія гри для ПК, але вона не зовсім відшліфована. Вона просто підживлює інші ігри і змушує їх працювати”, – каже він.

Коли консольні версії виходять і працюють належним чином, увага, природно, звертається на цей порт для ПК. Проте після виходу гри питання рідко полягає в тому, щоб просто відшліфувати її для нової платформи, а в тому, чи можна підняти її на новий рівень – і відповідь, як правило, “так”.

“Коли розробник переходить до етапу портування гри на ПК, у нього з’являються нові ідеї, які допоможуть йому просунутися вперед, – пояснює Йорк. “Наприклад, вони можуть зайти в сцену і сказати: “О, тепер вона є на ПК, у нас трохи більше пам’яті, ми можемо додати туману, як ми завжди хотіли, але це було занадто для консолі”. Вони можуть робити багато різних речей, наприклад, додавати більше персонажів, краще промальовувати листя”.

“Тому що апаратне забезпечення ПК, залежно від того, який у вас комп’ютер, зможе запускати її краще. Тож вони збираються оптимізувати його для найкращих частин ПК, які доступні сьогодні”.

Йорк також каже, що важливо знати, що порт для ПК може зайняти деякий час, тому що кожен ПК унікальний і поставляється з різними компонентами, в той час як кожна консоль побудована однаково.

“Що стосується ПК, то у кожної людини свій ПК, він працює по-різному, у них різне обладнання, різні типи процесорів і графічних процесорів, – каже він. “Використання пам’яті та різні речі, які гра робить у фоновому режимі, можуть іноді давати збої та псуватися під час різних конфігурацій. Ось до чого це зводиться. Їм потрібно більше тестувати гру на ПК, ніж на Xbox чи PlayStation. Ви вже повинні протестувати гру тонну, щоб змусити її працювати, так що версія для ПК ще складніша”.