Різне

Найкращі симулятори полювання на ПК

Добірка симуляторів полювання на ПК, куди увійшли як професійні ігри для справжніх поціновувачів жанру, так і більш прості, аркадні версії. Також у списку є симулятори полювання на різних фантастичних істот та ігри про полювання з незвичайним сеттингом.

Будемо чесні – симулятори полювання є далеко не найпопулярнішими та вельми специфічними іграми на PC. Більшість геймерів очікує від них максимально достовірної передачі самого процесу полювання, видового розмаїття дичини та багатий арсенал мисливської зброї, а вже графіка та сюжет є справою другорядною, хоча, звичайно, також бажаною.

Добірка ТОП ігор про полювання на PC

Але є й такі гравці, які просто хочуть спробувати віртуальне полювання, не надто заморочуючись з приводу достовірності у запропонованих звичках тварин та їхньої анатомії, реалістичної балістики та інших атрибутах. Є й ті, хто зовсім не хоче займатися полюванням на тварин, мріючи про фантастичне сафарі на динозаврів. Інші завжди хотіли спробувати свої сили у підводному полюванні, але в реальному світі не мають можливості (або зі зрозумілих причин побоюються) здійснювати глибоководне занурення.

Тому в нашій новій добірці ми відібрали не лише симулятори полювання на ПК для професіоналів, а й їхні аркадні аналоги, а також фантастичні симулятори, що дозволяють зайнятися полюванням та вистеженням незвичайних істот.

ПОЛЮВАННЯ ОНЛАЙН

Найкращі симулятори полювання на ПК

Скромна візуально, але досить захоплююча браузерка, яка запропонує вам відвідати п’ять континентів і полювати на різну дичину – від качок і лисиць до ведмедів. У грі доступно більше 40 видів зброї, що покращуються, а процес полювання не обмежений тільки стріляниною — ви розставлятимете приманки і пастки, влаштовуватимете засідки і заганятимете звірів. Все це — з можливістю змагатися з іншими гравцями з усього світу, де мисливець, який піднявся на вершину рейтингу, отримає багато корисних плюшок.

THEHUNTER: CALL OF THE WILD

Найкращі симулятори полювання на ПК

Найкращий симулятор полювання в нашому списку: з реалістичною дикою природою, великою кількістю дичини та багатим вибором мисливської зброї та всіляких пристроїв. theHunter: Call of the Wild надає гравцеві великий відкритий світ з безліччю завдань та цікавими об’єктами: лежаннями, оглядовими позиціями, засідками та мисливськими базами, що дозволяють здійснювати швидке переміщення картою.

Також тут присутній багатокористувацький режим і система досягнень. Загалом Call of the Wild – найкраща гра жанру, в якій Expansive Worlds реалізувала весь свій багаторічний досвід.

DEPTH HUNTER 2: DEEP DIVE

Найкращі симулятори полювання на ПК

Гра від Biart Company LLC, в якій ви сповна зможете відчути всю красу підводного полювання! Тут на вас чекає дивовижний підводний світ, розбитий на три унікальні зони і наповнений химерними, а іноді й небезпечними формами життя.

Є також 25 незвичайних місій, де крім екстремальної риболовлі з гарпуном можна спробувати свої сили як підводний фотограф і шукач затонулих скарбів.

MONSTER HUNTER: WORLD

Найкращі симулятори полювання на ПК

Здавалося б, що спільного у рольового екшену із фентезійним сеттингом та традиційного симулятора полювання? Загалом, нічого, ось тільки Monster Hunter: World населений гігантськими лютими чудовиськами, що зовні дуже нагадують доісторичних земних динозаврів. І головний герой тут якраз і займається тим, що полює на них, вбиваючи чи відловлюючи залежно від завдання. Причому часто робить це не самотужки, а в компанії інших таких же мисливців.

CABELAS BIG GAME HUNTER: PRO HUNTS

Найкращі симулятори полювання на ПК

Один з найхардкорніших симуляторів полювання в нашому списку, розрахований на справжніх поціновувачів віртуального полювання на велику дичину (хоч і дрібна тут присутня в неабиякій кількості). Розробники обіцяють, що вправи з Cabela’s Big Game Hunter: Pro Hunts навіть зможуть підготувати нас до справжнього полювання.

Як і в реальності, перш ніж підстрілити видобуток, її потрібно спочатку відшукати і приманити: ретельно вивчити сліди, ознайомитися з місцевістю і звичками звіра, що вистежується, вибрати правильну (підвітряну) сторону наближення, відповідну підгодовування і так далі. Нюансів тут безліч. Але саме це і привертає до Cabela’s Big Game Hunter увагу відданих любителів полювання.

CARNIVORES: DINOSAUR HUNTER REBORN

Найкращі симулятори полювання на ПК

Найкращий симулятор полювання на динозаврів, що дозволяє повною мірою відчути всю захоплюючу небезпеку полювання на стародавніх гігантських ящерів. Незважаючи на фантастичний сеттинг, процес полювання передано дуже реалістично, до того ж у геймплей включені численні елементи виживання.

Вся дія відбувається у величезному відкритому світі, що складається з безлічі екосистем і відрізняється надзвичайно красивою графікою. Єдиний мінус – тут немає мультиплеєра. Так що охочі полювати на древніх чудовиськ можуть звернути увагу на theHunter: Primal – симулятор полювання на динозаврів з мультиплеєром.

LEGENDARY HUNTER VR

Найкращі симулятори полювання на ПК

Настав час і для максимально реалістичного полювання за допомогою ВР-пристроїв! Legendary Hunter VR – симулятор полювання на качок від LastnOni, виконаний у дусі культової Duck Hunt для NES.

Крім відстрілу водоплавних птахів гравцю доведеться відбиватися від настирливих бджіл і сердитих ворон, а також боротися з вовками та крокодилами. Як бачите, у Legendary Hunter присутні деякі елементи виживання, а загальний зміст зводиться до необхідності протриматися якомога довше на безлюдному острові (присутня динамічна зміна доби та випадкові погодні явища).

HUNTING UNLIMITED

Найкращі симулятори полювання на ПК

Одна з найстаріших серій ігор про полювання у нашому списку, вибирати найкращу серед яких ми не наважилися. Справа в тому, що практично всі частини Hunting Unlimited є добротними та цікавими, але все псує застаріла графіка.

Тут є велика кількість мисливських зон, зброї та дичини, є навіть вбудований редактор місій. Класика серед симуляторів полювання.

HUNTING SIMULATOR

Найкращі симулятори полювання на ПК

Дуже красива сучасна гра полювання, що відноситься до категорії аркадних симуляторів. Через свою високу вартість Hunting Simulator отримала від гравців досить негативні відгуки (40$ — ціна неабияк, особливо якщо врахувати, що навіть кращі представники жанру не переступили двадцятидоларовий рубіж), але ми все ж таки оцінюватимемо її на підставі ігрового процесу, а не ціни.

Крім неймовірно красивих локацій, представлених дванадцятьма найзнаменитішими мисливськими угіддями з усього світу (Колорадо, Техас, ліси Аляски, Альпи, Шотландське нагір’я тощо), гра пропонує майже сорок видів тварин і птахів. Кожен зі своїм природним довкіллям і достовірно змодельованою поведінкою. Є майже двадцять одиниць зброї та понад півсотні мисливських гаджетів: підгодовування, манки, пастки та навіть такі технологічні штуки, як оснащений камерою безпілотник. Також у Hunting Simulator є різні сюжетні завдання та кооперативний режим на 4-х гравців.

Найкращі симулятори полювання на ПК

Дуже незвичайна і досить красива гра від CyberLight, що дозволяє нам полювати на Бігфута, що раптово з’явився в національному парку неподалік міста Джаспера. Відразу варто відзначити, що BIGFOOT поки що знаходиться в ранньому доступі, так що не всі її механіки працюють добре.

Крім графіки та незвичайної ідеї, гра дивує ще як мінімум двома речами: вражаюче грамотним AI та величезною, дуже різноманітною територією парку, що складається з лісів, боліт, печер та озер. Крім стандартного набору з рушниці та револьвера розробники обдарували гравців безліччю інших корисних у полюванні речей: камерами з нічним баченням, датчиками руху, капканами та іншими пастками. Присутня в BIGFOOT та кооператив на 3-х гравців.

THEHUNTER: CLASSIC

Найкращі симулятори полювання на ПК

Якщо ви бажаєте полювати у віртуальності без зайвих фінансових витрат, рекомендуємо вам theHunter: Classic – гру про полювання, завантажити яку можна абсолютно безкоштовно. Звичайно, нічого надвидатного вона не уявляє (бо у Expansive Worlds є більш просунута, платна версія симулятора з лінійки theHunter, про яку ми розповімо трохи нижче), але полювати на бізона або, скажімо, полярного ведмедя ви тут зможете. Як і ще на сорок видів різних тварин, що мешкають у десятці представлених тут заповідників.

Також у theHunter: Classic присутній мультиплеєр на 8 гравців та глобальна система рейтингів. Загалом, це одна з найкращих безкоштовних онлайн ігор на запропоновану тему.

BIG BUCK HUNTER ARCADE

Найкращі симулятори полювання на ПК

На наш погляд, один із найкращих аркадних симуляторів полювання, що дозволяє зайнятися полюванням на оленя та на дрібніших тварин – всього понад два десятки видів.

Нічого складного стрілянина в Big Buck Hunter Arcade з себе не є, по суті, стандартним тиром, зате тут є кілька цікавих міні-ігор, більше трьох десятків карт-рівнів і локальний мультиплеєр для двох гравців. Є й система рейтингів, що дає змогу відстежувати власні рекорди.

THEHUNTER: PRIMAL

Найкращі симулятори полювання на ПК

Симулятор полювання, в якому вам належить дослідити доісторичний світ, полюючи на динозаврів усіх мастей. Заради доброї мети, звичайно, ви – ув’язнений, засланий на планету Іден Прайм, щоб підготувати її до колонізації. Якщо все зробите як слід, ваші судимості будуть анульовані.

Ігровий процес theHunter: Primal – це відстеження та битви з динозаврами. Успішне виконання місій винагороджується новою зброєю та спорядженням, яке дозволить ще ефективніше полювати. Не забули розробники і про PvP, в якому ви зможете перевірити свої навички у протистоянні з іншими гравцями.

HUNT: SHOWDOWN

Найкращі симулятори полювання на ПК

Популярний багатокористувацький PvPvE шутер з елементами «королівської битви». Тут ви влізете в шкуру мисливця, який вирушає на болота Луїзіани, щоб здобути трофеї з жахливих там кошмарних монстрів.

Hunt: Showdown пропонує гравцям об’єднуватись у групи та полювати на чудовиськ. Але вбити ціль – це лише півсправи: вам потрібно дістатися до виходу з локації з трофеями і не потрапити в руки інших мисливців, які не пропустять нагоди відібрати у вас цінний видобуток.

GREAT HUNT: NORTH AMERICA

Найкращі симулятори полювання на ПК

Цей симулятор відкриє перед вами великі простори Онтаріо, Аляски та Колорадо – засніжені області Північної Америки, де ви полюватимете на лисиць, оленів та інших представників лісової фауни.

Great Hunt: North America містить кілька типів зброї, великий вибір спорядження, а також у міру реалістичний геймплей, в рамках якого вам доведеться влаштовувати засідки та розставляти пастки, стежити за напрямом вітру і навіть користуватися допомогою вірного мисливського собаки.

FAR CRY

Найкращі симулятори полювання на ПК

Звичайно, Far Cry – це не полювання. Серія бойовиків у відкритому світі зосереджена на вибуховому екшені, спекотних погонах та божевільних перестрілках.

Однак, починаючи з третьої частини, у Far Cry з’явилися елементи полювання: вам доведеться відстежувати та вбивати диких тварин, щоб покращити своє спорядження. І ця складова реалізована на подив якісно: вирушивши в область, де знаходиться шуканий хижак, ви відстежуватимете його слідами, а потім боротиметеся з ним, щоб добути заповітну шкуру. А ще тут є рибалка – і вона здатна затягнути не гірше, ніж найкращі рибальські симулятори.

RAKE

Найкращі симулятори полювання на ПК

Цікавий симулятор полювання з елементами хорору, у якому ви вживетеся у ролі вченого, що досліджує різних надприродних істот. Привиди, снігова людина, чупакабра та інші монстри так і чекають, коли ви почнете на них полювання.

Rake – вельми хардкорний проект. Вам належить розставляти пастки та камери та влаштовувати засідки на чудовиськ. Якщо ж битви видадуться надто складними, заручіться допомогою друга, який допоможе вам у цьому непростому підприємстві.

DUCK HUNT

Найкращі симулятори полювання на ПК

Говорячи про полювання, не можна не згадати культову Duck Hunt з консолі NES, де ми намагалися вилікувати ненависних качок за допомогою світлового пістолета. Кожен, хто знайомий з цією грою, ніколи не забуде знущальний сміх собаки, що радіє невдачам гравця.

Оригінальна гра вийшла в далекому 1984 році, і зараз її можна легально придбати тільки для консолі Wii U. Втім, на ПК завжди можна заручитися допомогою емуляторів, та й браузерних або флеш ігор на цю тему розвелося дуже багато.

DEPTH

Найкращі симулятори полювання на ПК

Яскравий приклад онлайн-ігри (хоча можна і з ботами повеселитися) із асиметричним геймплеєм. Дві сторони – водолази зі спеціальним спорядженням та смертоносні акули. Одні полюють інших, і навпаки. Наголос зроблений на командну взаємодію, при цьому баланс іноді кульгає. Гра буває виснажливою та складною, особливо якщо тиммейти не замислюються над своїми діями.

Онлайн невисокий і зосереджений переважно у одному режимі. Якихсь значних оновлень з 2014 року вийшло мало, але розробники люблять додавати нові скіни.

ARK: SURVIVAL EVOLVED

Найкращі симулятори полювання на ПК

Мабуть, головна гра про динозаврів на даний момент. В ARK дуже багата фауна, і далеко не всі її представники дружелюбні. Причому, якщо деякі загрожують гравцеві під час вилазок, інші діно приходять до нього додому, не соромлячись зносити будівлі.

Так умовний карнотавр може знищити і вас, і ваше нажите добро. Для кожного динозавра потрібна унікальна стратегія знищення або приручення, і не факт, що ви знайдете гідний інструментарій. Адже спочатку його потрібно відкрити та винайти.

VALHEIM

Світ, зроблений на кшталт скандинавської міфології, суворий. Його населяють різні тварини і монстри. У Valheim полювання як мінімум важливе для видобутку необхідних ресурсів, у тому числі харчування. Наприклад, тут легко знайти кабанів, які чомусь виявилися не в милості розробників, дуже дикі свині тут слабкі.

Але найцікавіше – боси. Велики, величезні змії, мерзенні зелені субстанції – світ Скандинавії багатий на потвор, які приголомшують уяву.

RED DEAD REDEMPTION 2

Найкращі симулятори полювання на ПК

Red Dead Redemption 2 відома як симулятор того часу, коли епоха Дикого Заходу добігала кінця. І, якщо відкинути аркадні перестрілки з купою ворогів, витвір Rockstar справді задирає планку реалізму. Як візуально, так і у геймплейних механіках.

Полювати цікаво та необхідно. Їсти треба, та й талісмани не завадять. Ця частина гри зроблена так грамотно, що з RDR 2 вийшов би чудовий симулятор мисливця, якби розробники захотіли розвинути тему.

OPEN COUNTRY

Найкращі симулятори полювання на ПК

Так, дуже спірна гра, яка підійде швидше ентузіастам, яким хочеться спробувати щось нове. Продукт, що вийшов у червні 2021 року, сируватий, і незрозуміло, чи розробники його покращуватимуть.

Проте це можливість відпочити від міського життя та присвятити свій час мисливським угіддям та розвитку у собі відповідних якостей. Ще тут можна будувати притулки і навіть завести чотирилапого друга.

THE ISLE

Найкращі симулятори полювання на ПК

Гідний представник Early Access, який позиціонується як хорор у відкритому світі. За фактом це симулятор динозаврів, в якому два основних режими і мультиплеєр.

Ви можете вибрати режим «Виживання» з усіма витікаючими. Має бути розвивати динозавра змалку, намагаючись відбитися від ворогів і подбати про їжу. Або піти в пісочницю і особливо не напружуватися.

RANCH SIMULATOR

Найкращі симулятори полювання на ПК

Симулятори фермера за часів, коли більшість населення живе у містах, набрали високої популярності. Ranch Simulator дебютував у ранньому доступі 4 березня 2021 року і начебто поступово розвивається.

Тут і будівництво, і полювання, і фермерство. Загалом, вам доведеться дбати про своє ранчо, яке не так просто призвести до процвітання. Місцями Ranch Simluator надто застарілий та примітивний, але 85% гравців поставили позитивну оцінку.

WOLFQUEST

Найкращі симулятори полювання на ПК

Ви вовк, який знаходиться в чудовому Єллоустонському національному парку. Починаючи грати за молоду особину, ви поступово вчитеся полювати, піклуватися про себе та займаєтеся дослідженням території. Якоїсь миті навіть обзаведетесь своїм потомством.

Одна з переваг проекту – наголос на реалістичності. Тобто тваринний світ працюватиме за такими ж законами, як у реальності, а режим Ironwolf не дозволить померти більше одного разу.

MONSTER HUNTER RISE

Найкращі симулятори полювання на ПК

MONSTER HUNTER RISE – нова гра в серії MONSTER HUNTER, яка відкриває перед гравцями нові регіони та нову історію, пов’язану з полюванням на великих монстрів у чарівному фентезійному світі.

Разом з тим, базовий геймплей залишився незмінним: це кооперативний екшен, в якому гравці можуть використовувати зброю, гаджети та здібності персонажів, щоб знайти індивідуальний підхід до чудовиськ і вразити їх, а отримані після бою ресурси пустити на створення спорядження, що допоможе кинути виклик більше могутнім істотам.

WAY OF THE HUNTER

Найкращі симулятори полювання на ПК

Way of the Hunter – симулятор полювання, який претендує на лаври theHunter: Call of the Wild. Це шутер з можливістю спільного проходження, в якому гравцям доступні великі території, де повно різної дичини – десятки видів тварин з реалістичною моделлю поведінки.

Гра пропонує зміну дня і ночі, а також погодних умов, достовірну симуляцію балістики та пошкоджень, великий вибір екіпіровки, включаючи спорядження від виробників, що реально існують, можливість детально налаштувати складність – від використання різних віртуальних помічників до повного відключення інтерфейсу. Нарешті, тайтл підійде і тим, хто не хоче завдавати шкоди тваринам: для таких гравців тут є можливість озброїтись фотозброєю та влаштувати фотополювання.

PREHISTORIC HUNT

Найкращі симулятори полювання на ПК

Prehistoric Hunt – гра про полювання на динозаврів: поодинці або разом з друзями на одному ПК, гравці вирушають у світ, населений доісторичними істотами, і приступають до виконання мисливських контрактів.

Дія відбувається на великій території зі складним рельєфом, населеною різними видами динозаврів, від травоїдних стадних тварин до одиноких і дуже небезпечних хижаків. Чим успішніше гравці виконують завдання, тим більше сучасне озброєння їм стає доступним, а разом з ним – і більше можливостей упіймати найгрізніших чудовиськ.

WITCH HUNT

Найкращі симулятори полювання на ПК

Моторошний симулятор полювання, події якого розгортаються у XVIII столітті, а головним героєм стає мисливець на відьом, що прагне винищити все зло на околицях містечка Беллвіль.

Впоратися з нечистю непросто: у хід підуть зброя, магія та інші гаджети, які можна видобути у пригоді та придбати у торговця. І навіть при повній озброєності сильні та кровожерливі монстри все ще становитимуть величезну небезпеку.

SKINWALKER HUNT

Найкращі симулятори полювання на ПК

Skinwalker Hunt – гра від автора Witch Hunt, з тими ж геймплейними механіками, але іншими цілями для полювання. Головний герой тут – корінний американець, що займається знищенням нечисті, і в нього слід відстежувати надзвичайно небезпечну істоту – скінуокера.

Гра наголошує на дослідженні, нелінійності та атмосфері містичного пригоди, пов’язаного зі смертельною загрозою. Великі відкриті локації генеруються випадковим чином, що підвищує реграбельність, а висока складність змушує виявити витримку та терпіння у подоланні непростих випробувань.

HUNTING SIMULATOR 2

Найкращі симулятори полювання на ПК

Цей сиквел симулятора полювання, що вийшов у 2017 році, розширює набір контенту, доступний гравцям, покращує графіку та додає нові ігрові механіки. Перед геймерами розкинуться ліси та пустелі США та Європи площею понад 15 квадратних кілометрів, де мешкають 33 види диких тварин.

Мисливці можуть спорядитись зброєю та екіпіруванням від відомих виробників, взяти в супутники мисливську собаку – загалом, вирушити назустріч пригодам у повній бойовій готовності. Ігри не завадив би кооператив, але спільне проходження тут не передбачено.

CARNIVORES: DINOSAUR HUNT

Найкращі симулятори полювання на ПК

Черговий симулятор полювання на динозаврів, перевидання класичної гри з новим двигуном, покращеною графікою та ІІ, оновленими ігровими механіками та іншими нововведеннями.

Carnivores: Dinosaur Hunt забезпечує захоплюючий досвід відстеження та полювання на динозаврів, пов’язаного з великим ризиком перетворитися з мисливця на видобуток. Дія відбувається на далекій планеті FMM UV-32, а у розпорядженні гравця виявиться великий арсенал різноманітної зброї та спорядження, з яким можна кинути виклик гігантським істотам. Кожен динозавр у грі має унікальний ІІ, і тут є як недалекі дуболоми, що кидаються на все живе, так і розумні, хитрі хижаки, здатні всерйоз потріпати нерви необережному мисливцю.

REPTILES: IN HUNT

Найкращі симулятори полювання на ПК

Симулятор виживання в постапокаліптичному світі, завойованому динозаврами. Події починаються понад 200 років після падіння людської цивілізації, а в головній ролі – воїн, який повинен звільнити свого сина з полону.

Гравець має досліджувати світ, збирати ресурси, крафтити зброю та боротися з динозаврами, щоб виконати завдання. Тут стелс чергується з відкритими сутичками з противниками, а доісторичних рептилій можна використовувати у своїх цілях – наприклад, змусити атакувати іншого динозавра або задіяти як маунта.

HORIZON ZERO DAWN

Найкращі симулятори полювання на ПК

Хоча Horizon Zero Dawn зосереджена на інших пригодах, полювання у грі має важливе значення: частини робозвірів використовуються для крафтингу зброї та спорядження головної героїні.

Причому процесу полювання тут можуть позаздрити інші симулятори: необхідно досліджувати сильні та слабкі сторони противника, визначити його вразливі місця, підготувати пастки, вибрати найбільш ефективну зброю та під час бою ретельно прицілюватися, щоб відсікати ті частини, яких гравець потребує створення екіпірування. У сиквелі Horizon Forbidden West цей процес не менш цікавий.

WILD HEARTS

Найкращі симулятори полювання на ПК

WILD HEARTS – це Monster Hunter World від KOEI TECMO та Electronic Arts, гра, присвячена полюванню на великих монстрів з використанням фентезійної зброї та спорядження.

Дія відбувається на колись процвітаючих землях Азуми, де з’явилися божевільні чудовиська, що руйнують все навколо без будь-якої мотивації та логіки. Дати їм відсіч належить грізному мисливцю, озброєному давніми технологіями. Досліджуючи безкраї простори, герой перемагатиме гігантських звірів, щоб принести світ у рідні землі.

TROLL HUNTER VR

Найкращі симулятори полювання на ПК

Troll Hunter VR – гра про стеження та битву з тролями, напівміфічними гігантами, що ховаються в далеких куточках Скандинавії. Перемогти такого монстра буде нелегко, доведеться використати всі доступні можливості, щоб вразити його.

Тролі у VR виглядають по-справжньому вражаюче, і полювання на чудовиськ напевно дасть гравцям унікальний досвід. Автори обіцяють сучасний сеттинг, гарні краєвиди та великий вибір спорядження для полювання на істот.

PHOTOGRAPHY SIMULATOR

Найкращі симулятори полювання на ПК

Якщо вам не хочеться вбивати тварин, нехай навіть віртуально, але полювати все-таки тягне, зверніть увагу на Photography Simulator. Це гра про фотополювання, в якій ви шукатимете представників фауни, щоб відобразити їх на знімках. Останні можна вигідно продати у різні журнали, а на отримані гроші – придбати нове обладнання.

Photography Simulator порадує красивою графікою при скромних системних вимогах, вибором камер, об’єктивів та інших примочок, а також достовірною поведінкою тварин.