Різне

Кредитування з поганою кредитною історією: розуміння ваших опційКредитування з поганою кредитною історією: розуміння ваших опцій

У чому полягає проблема?

Перед тим як видати кредит, усі фінансові організації ідентифікують та перевіряють клієнта. Перевірка (верифікація) проводиться з метою оцінки платоспроможності потенційного позичальника — вона дає можливість визначити ризики неповернення коштів.

У ході верифікації система автоматично розглядає сотні факторів, зокрема вік, стать, сімейний стан, трудовий стаж та багато інших позицій. Серед найважливіших чинників перевірки — кредитний рейтинг, який залежить від того, наскільки сумлінно клієнт виконував фінансові зобов’язання за попередніми позиками. Якщо в позичальника були прострочення і залишилися непогашені борги, його кредитний рейтинг суттєво знижується.

Отримати новий кредит з поганою кредитною історією (КІ) проблематично, більшість банків зазвичай одразу відмовляють. Що можна зробити в таких випадках?

Способи розв’язання фінансових проблем та підвищення кредитного рейтингу

Отримати гроші навіть із дуже поганою кредитною історією реально, для цього існує як мінімум три варіанти:

  • Ломбард. У цих організаціях взагалі не зважають на кредитний рейтинг, оскільки гроші вони видають під заставу цінного майна. Навіть якщо клієнт не поверне позикові кошти, ломбард не ризикує — він продасть закладні речі та поверне свої гроші. Мінусом для клієнтів є те, що взаємодія з ломбардом жодним чином не допоможе поліпшити кредитну історію.
  • Банк. У деяких випадках клієнт із поганою КІ може взяти грошову позику в банку. Так само, як і в ломбарді, для цього знадобиться застава. Якщо виплатити таку позику вчасно, то можна підвищити кредитний рейтинг. Проте далеко не всі банки пропонують відповідні програми. Цей варіант підійде, наприклад, якщо потрібен досить великий кредит на тривалий термін, під заставу нерухомості та інших дорогих об’єктів.
  • МФО. Мікрофінансові компанії, такі як LoviLave, ставляться до клієнтів найлояльніше. Тут готові розглянути заявку з будь-якою кредитною історією та в 9 з 10 випадків схвалюють видачу позики, причому без жодних застав. Процедура оформлення однакова для всіх клієнтів — особливих умов для заявників з низьким кредитним рейтингом немає. Щоб отримати гроші, не потрібно збирати довідки та йти до офісу для підписання договору — всі процедури, включно з перевіркою, погодженням документів та переказом грошей, проводяться віддалено. Важливий плюс: клієнти, які взяли позику в МФО і своєчасно її виплатили, отримують можливість поліпшити кредитну історію, через що в майбутньому збільшуються шанси на кредитування в банках.

Під час оформлення позики в компанії LoviLave не варто давати неправдиві відомості, оскільки інформація про попередні позики, прострочення та заборгованості є в публічних базах даних (бюро кредитних історій) і її легко перевірити.

Будьте готові до того, що спочатку МФО схвалить кредит на невелику суму та на короткий термін. Достатньо вчасно повернути гроші — і в разі подальшого звернення можна розраховувати на більш тривалі та великі позички.