Різне

Що таке парфумована вода: особливості ароматів

Парфумерна історія почалася за часів Месопотамії та Давнього Єгипту. Щоправда, тоді запахи були занадто концентрованими, а використовували їх більше для релігійних обрядів, ніж для повсякдення. Натомість зараз парфумована вода — гарний варіант на всі події. І на сайті yves-rocher.ua можна знайти гарні товари для себе й на подарунок. Але що треба знати про аромати, перш ніж купити таку косметику?

Що таке парфумована вода: особливості ароматів

Види ароматів: коротка довідка

Всього можна виокремити декілька парфумованих засобів:

  1. Парфум — коштує дорого, містить близько 20-30% ароматичної композиції. Використовують для особливих подій і вечора, коли потрібен стійкий насичений запах.
  2. Парфумована вода — містить 12-15% концентрованих ароматів і йде наступною за міцністю. Її застосовують для роботи, вечірок чи інших схожих подій.
  3. Туалетна вода — має ароматичних елементів на 6-12%, слабкий і ненав’язливий аромат на кожен день.

Є також одеколони, хоча вони не так поширені. Це найменш концентрований розчин, де 5% ароматичних речовин розчинили у 80% етилового спирту.

Від чого залежить стійкість?

Здається, що логіка має бути простою: що більше концентрація ароматичних речовин, то «міцніше» запах. Але насправді лабораторні умови, за яких перевіряють стійкість запахів, значно відрізняються від реальності.

На стійкість засобу впливають вологість і температура повітря, стан шкірі й аромат самого тіла. Щоб посилити запах від парфуму й залишити його надовго, рекомендують наносити його на чисту зволожену шкіру.

Також багато залежить від летючості самих речовин у складі. Наприклад, фруктові ноти найлегші й швидко зникають із тіла, а сандал та амбра залишаються надовго. Але ж і це не означає, що фруктові ноти не варто навіть розглядати. Вони відрізняються гарним шлейфом і можуть залишатися на шкірі довго через її особливості.

Отже, парфумована вода чи туалетна вода можуть іноді через зовнішні чинники зрівнятися в стійкості. Враховуйте все це під час вибору улюбленого аромату.