Різне

Персоніфікація – Що таке персоніфікація?

Персоніфікація — стилістичний засіб, який завдяки метафорі надає предметам, тваринам чи елементам природи людської поведінки та рис. Найчастіше це роблять діти, сценаристи чи письменники. Кожен учень, який закінчує початкову школу, повинен знати, що таке персоніфікація і для чого вона потрібна, а також чим відрізняється персоніфікація від анімізації. Все про персоніфікацію в статті нижче.

Персоніфікація - Що таке персоніфікація?

Що таке персоніфікація?

Персоніфікація ( персоніфікація ) — це фігура мови та стилістичний прийом, який передбачає метафоричне зображення рослин, тварин, неживих предметів, ідей і явищ як людських особистостей. Ми часто персоніфікуємо абстрактні поняття , головним чином як оратори.

Персоніфікацію використовували дуже давно і саме з її допомогою людям пояснювали різні явища, як напр. зміна пір року чи релігії.

Основна функція персоніфікації — динамічність поетичного образу.

2. Чим персоніфікація відрізняється від анімації?

У чому різниця між цими стилістичними прийомами? Коротко анімацію можна визначити як різновид метафори, яка полягає в присвоєнні неживим предметам, явищам природи або абстрактним поняттям властивостей живих істот.

Персоніфікація йде ще далі — неживі істоти не тільки наділяються людськими властивостями, а й подаються у вигляді людської особи та виголошують промови.

3. Персоніфікація та антропоморфізація

Іншим надзвичайно схожим стилістичним прийомом до персоніфікації є антропоморфізація . Обидва терміни часто вважаються синонімами.

Різниця між ними полягає в тому, що персоніфікація є штучною і умовною і часто являє собою образи, міцно увійшли в літературну традицію.

Антропоморфізація менш умовна. Часто він не відмовляється повністю від природної приналежності до представлених явищ, приписуючи людські властивості лише деяким їх сторонам.

4. Уособлення – приклади речень

Ось кілька прикладів видавання себе за іншу особу:

  • Місіс Вінтер пішла, співаючи сумну прощальну пісню;
  • Дерево подивилося на мене сердито і звеліло тобі йти геть.;
  • Це печиво продовжувало дивитися на мене і казати: “З’їж мене!”