Різне

Що робити, якщо болить серце

Але спочатку – список симптомів, при яких треба викликати швидку.

Коли потрібно негайно викликати швидку

Ось основні признаки того, що ви потребуєте термінової медичної допомоги:

  • Ви відчуваєте сильний, майже нестерпний біль, який не проходить 5-10 і більше хвилин.
  • Біль в грудях супроводжується задишкою, труднощами з диханням.
  • Біль віддає в ліве плече і руку.
  • Біль супроводжується холодним потом, запамороченням, загальною слабкістю.
  • Ви майже впевнені, що це серцевий напад. Вам дуже страшно.

Що робити, якщо болить серце

Перераховані вище симптоми можуть вказувати на серйозні порушення. Наприклад, розвиток інфаркту, запальні захворювання серця (міокардит і перикардит), захворювання аорти, що постачає серце кров’ю, або тромбоемболію легеневої артерії.

Кожне з цих станів смертельно небезпечно, тому експериментувати з домашніми засобами не можна.

Тільки швидка!

Як зрозуміти, що біль в серці не є небезпечною.

У 80-90% випадків нам тільки здається, що болить серце. Насправді ж біль спричиняють інші, нехай неприємні, але куди менш небезпечні причини:

    • гастроентерологічні проблеми;
    • порушення в роботі легких;
    • міжреберна невралгія;
    • грудної остеохондроз;
    • різні кістково-м’язові порушення;
    • неврози і інші розлади центральної нервової системи.

Припустити саме цей, відносно безпечний варіант можна за трьома ознаками:

1. Біль схожа на спалах

Якщо болить саме серце, біль буде довгою (не менше кількох хвилин), невблаганною і однаково сильною. А ось дискомфорт за типом «Ой, у серці кольнуло!», Який досить швидко згасає, швидше за все, симптом фізичної травми, перенапруження або невралгії.

2. Вам легшає, коли ви рухаєтеся

Справжня біль в серці посилюється навіть від мінімальних фізичних навантажень.

3. Вам боляче дихати

При сердечному болі може виникати задишка і відчуття нестачі повітря. А ось якщо замість цього з’являються кашель, біль при вдиху, то мова, швидше за все, йде про проблеми з дихальною системою (плеврит, запалення легенів, астма …). З’ясувати, в чому саме причина неприємних відчуттів за грудиною, може тільки кваліфікований лікар.

Тому обов’язково зверніться до терапевта або безпосередньо кардіолога, якщо «серцеві напади» без описаних вище смертельно небезпечних симптомів дошкуляють вам регулярно або супроводжуються блювотою, кашлем, підвищенням температури.

Медик огляне вас, оцінить анамнез, проведе додаткові вивчення, включаючи ЕКГ і можливо, УЗД серця, і призначить лікування або відправить до інших профільних фахівців: гастроентеролога, пульмонолога, ортопеда, невролога.

Як полегшити біль в області серця

Ще раз підкреслимо: справжні проблеми з серцем треба лікувати тільки медичними препаратами, які виписав вам лікар. Самодіяльність тут неприпустима!

А ось полегшити сердечний біль домашніми методами цілком можна. Ось декілька варіантів, які допоможуть вам швидко зняти дискомфорт за грудиною.

Випийте теплий чай

Або інший теплий напій. Ця рекомендація може спрацювати в тому випадку, якщо біль в грудях виникла незабаром після прийому їжі.

Справа в тому, що стравохід і серце розташовані поруч і пов’язані загальними нервовими закінченнями, через що неполадки з шлунково-кишкового тракту можна сплутати з проявами ішемічної хвороби серця.

Якщо небезпечних симптомів, перерахованих на початку статті, ви не спостерігаєте, зате, крім дискомфорту в грудині, присутні відрижка, печія, здуття живота, швидше за все, це ваш варіант. Порада: Що таке стенокардія і чи можна їй запобігти.

Прийміть теплий содовий розчин

Розведіть ½ чайної ложки соди в склянці теплої води. Такий напій поліпшить стан в тому випадку, якщо больові відчуття в грудях викликані печією і підвищеною кислотністю шлунка.

Врахуйте: цей спосіб можна застосовувати лише в тому випадку, якщо ви відчули дискомфорт після прийому їжі і не страждаєте від діагностованих серцевих порушень. Справа в тому, що харчова сода, відмінно справляється з кислотою, може нашкодити серцю.

Пам’ятайте! Зайва самовпевненість і зволікання може призвести до тяжких наслідків для хворого.

 • Що робити, якщо болить серце

  Пишу про речі, які допомагають жити простіше, краще і веселіше, мотивації, відносини, соціальні проблеми і пастки мислення. І, звичайно, перевіряю поради на собі. Вибираю для статей перевірені джерела інформації.

  View all posts