Різне

Як розпізнати захворювання щитовидної залози?

Дуже часто наш організм різними способами намагається попередити нас про небезпечні захворювання, проте ми не завжди їх помічаємо або ж просто легковажимо ними. Саме тому сьогодні ми вирішили виділити для вас декілька основних симптомів, що є сигналом захворювання щитовидної залози, щоб ви могли зрозуміти, на що справді слід звернути увагу.

Для початку нагадаємо, що щитовидка чи щитовидна залоза – це орган, що знаходиться на шиї та своєї формою нагадує метелика. Він впливає на роботу багатьох органів, таких як нервова система, кісткова тканина, травлення та репродуктивна система. Є три види гормонів щитовидної залози, правильний синтез яких дуже важливий, адже у протилежному випадку вас чекатимуть проблеми зі здоров’ям. Збій синтезу цих гормонів може відбуватись з багатьох причин, приміром:Як розпізнати захворювання щитовидної залози?

 • прийом ліків;
 • послаблена імунна система;
 • вірусні інфекції;
 • мала кількість йоду в організмі;
 • вагітність та післяпологовий стан;
 • є дітки, що мають вроджені проблеми зі щитовидкою.

Зверніть увагу, що збій – це не лише недостатня кількість гормонів, але й надто висока. Якщо вчасно не здати аналіз на гормони та не вирішити проблему, то можна отримати цілий «букет» захворювань. Тому пропонуємо вам запам’ятати наступні симптоми та не ігнорувати їх:Як розпізнати захворювання щитовидної залози?

 1. Різка зміна ваги – це одна з перших причин перевірити щитовидну залозу. Вага різко знижується при надто великій кількості гормонів, при цьому це не зв’язано із вашим способом життя та харчуванням. Занадто низький рівень гормонів навпаки веде до різкого набору ваги, тому що уповільнюється метаболізм. При цих проблемах повернутись у форму не допоможе ані правильне харчування, ані спорт, тут важливо лікуватись.
 2. Зміни настрою – так як гормони регулюють нервову систему, наш настрій зв’язаний з ними напряму. При чому це може бути не лише збудженість та тривога, а навпаки апатія до усього та плаксивість.
 3. Дискомфорт у шийному відділі. Часто він починається зі збільшення розміру шиї, появи у ній вузлів, втрати голосу та важкого дихання. Цей прояв також іменують зобом.
 4. Випадіння волосся та ламкість нігтів. Саме нігті і волосся дуже чутливі до гормональних змін, тому при збоях вони втрачають силу.
 5. Порушення менструального циклу. Для кожної жінки важливо, щоб менструація була вчасною та здоровою. При цьому зміни у кількості виділень, а також збої у датах, можуть бути пов’язані із захворюваннями щитовидної залози. Звісно такі ситуації можуть бути зв’язані і з перевтомою чи зміною клімату, але якщо це відбувається часто, то слід все ж здати аналізи на гормони.
 6. Сухість шкіри – звісно це поширений симптом, котрий може говорити про безліч різноманітних проблем, проте якщо він іде у парі з іншими симптомами, то негайно перевірте щитовидку.
 7. Зміна температури тіла. Гормони можуть впливати на здатність організму людини регулювати температуру.
 8. Проблеми з туалетом. Як ми уже писали вище, гормони впливають на систему травлення, тому з їх збоєм, проблеми можуть проявлятись і у цій сфері.
 9. Зміна сердечного ритму – прискорене чи уповільнене серцебиття теж може бути симптомом. Якщо ви не звернетесь до лікаря, то вас може спіткати тахікардія чи навіть серцева недостатність. Тому в першу чергу слід звертатися до кардіолога та ендокринолога.

Звісно, усі ці симптоми можуть говорити не лише про проблеми зі щитовидкою, проте пройти обстеження у ендокринолога вам точно не зашкодить. Особливо, якщо ви помітили не один, а кілька симптомів.

 • Як розпізнати захворювання щитовидної залози?

  Завдяки співпраці з різноплановими компаніями, маю досвід написання статей на різноманітну тематику. Хобі — кухня та все, що пов’язано з домашніми солодощами. Все це дозволяє мені створювати якісний контент для читачів блогу.

  View all posts