Різне

5 типів людей, від яких потрібно триматися подалі

Іноді за красивою зовнішністю може ховатися справжній садист.

Красива зовнішність, велика родина, престижна освіта, успішна кар’єра – часто це просто фасад, ілюзія, за якою ховається жорстока людина. Це може бути чоловік, жінка, ваш начальник, колега або той приємний хлопець, з яким ви сходили на чудове побачення. Зрозуміло, ні про яку дружбу або любов з ними не може бути й мови.

1. Критик

ОзнакиКритик засуджує все, що б ви не зробили: кожен ваш рух і кожен вдих. Так, ви все робите неправильно. Все і завжди.

Потрібно розуміти різницю: критикувати – не те ж саме, що давати поради.

Сценарій поведінки № 1Ви приходите на вечерю з запізненням в 15 хвилин, не попереджаючи про це заздалегідь. Ваша друга половина помітно розізлилася і замість того, щоб запитати, чому ви запізнилися або що трапилося, починає сипати обвинуваченнями: «Ти завжди запізнюєшся, тому що ніколи не думаєш ні про кого, крім себе. Я сиджу тут уже 15 хвилин! А ти ніколи не можеш прийти вчасно ».

Це ідеальний критик. Як правило, така людина критикує кожен ваш рух: «Ти що, справді збираєшся це надіти?», «Чому ти ніколи не …?», «Що з тобою не так?». Список можна продовжувати до нескінченності. Поруч з критиком ви відчуваєте себе приниженим. Як би сильно ви не старалися і що б не робили, у вас ніколи не виходить зробити це правильно.

Сценарій поведінки № 2Ви спізнюєтеся на вечерю і не попереджуєте про це. Ваша друга половина помітно розізлилася, але замість того, щоб накинутися на вас, починає розпитувати вас про цю звичку. «Я помітив (ла), що ти постійно запізнюєшся. Що трапилося? У цього є причина? ». Це приклад того, як людина намагається розібратися у витоках неправильної поведінки.

Замість того, щоб звинувачувати конкретну людину, він або вона звинувачує дію.

Критик засуджує людину, а не його поведінку. Самий згубний досвід, з яким може зіткнутися людина, це коли хтось із батьків говорить: «Ти поганий хлопчик / погана дівчинка» замість того, щоб сказати: «Ти вчинив (ла) погано».

2. Пасивний агресор

ОзнакиЗ такою людиною ви відчуваєте себе так, немов повинні ходити навшпиньки. Ви ніколи не знаєте, яке повідомлення він намагається до вас донести. Заперечення почуттів, сарказм, сумнівні компліменти – явні показники того, що ви маєте справу з пасивним агресором.

Сценарій поведінкиВи зробили щось, чим засмутили свого партнера, але не можете зрозуміти, в чому саме причина. Ви питаєте, чому він або вона сердиться (ви ж хочете зрозуміти, що такого ви натворили і як це виправити, щоб уникати помилок в майбутньому). Але навіть не сподівайтеся: ваша друга половина нічого вам не розповість. Швидше за все, вас чекають відповіді в дусі: «Я в порядку», «Я не злюся». У той же час ця людина продовжує зберігати дистанцію і всім виглядом показувати, що ви вчинили неймовірно підло.

Ви починаєте зациклюватися на ситуації, намагаєтеся з’ясувати, що він або вона насправді думає, чому продовжує посилати натяки, а не говорить прямо. Ви можете витратити незліченну кількість годин, намагаючись навчитися читати думки пасивного агресора, знову і знову повертаючись назад.

Пасивна агресія – це завуальований вираз злості, гніву. Якщо людина не може просто поговорити, а використовує сарказм як захисний механізм, посилає незрозумілі повідомлення або не виявляє своїх негативних емоцій безпосередньо, а робить це тільки нишком – перед вами пасивний агресор.

3. Нарцис

ОзнакиНарцис всією своєю поведінкою показує, що його існування – кращий подарунок для Всесвіту: він все знає, він кращий в усьому і не соромиться вам нагадувати про це щохвилини. Неважливо, наскільки ви розумна і цікава людина, до нарциса вам далеко.

Нарцис ставить себе на п’єдестал, з якого дивиться на вас.

Вам може здатися, що ви завжди в чомусь змагаєтеся один з одним.

Сценарій поведінкиНарциси не бажають йти на компроміси, відчувають брак розуміння і співпереживання, хочуть завжди бути в центрі уваги. Навіть коли настає ваш час побути в центрі уваги – в свій день народження або на вечірці з нагоди підвищення, – нарцис зможе перетягти всю увагу на себе. Нехай навіть гучним скандалом.

Історія Нарциса з давньогрецької міфології допомагає нам зрозуміти природу самозакоханості. Коли Нарцис подивився в воду і побачив замість себе красиву квітку, він був здивований. Адже насправді Нарциси ненавидять себе.

Їх легко поранити, і коли це трапляється, вони випускають назовні гнів і ненависть, яка накопичується через низьку самооцінки. Нарциси готові знищити все і всіх навколо, коли вони відчувають, що їх відкидають або роблять їм боляче.

4. Кам’яна стіна

ОзнакиКам’яна стіна – це людина, яка відмовляється брати участь в розмові і ділитися своїми почуттями, коли виникають проблеми. Він постійно ухиляється від прямих запитань. Через це інша людина починає відчувати себе незначним, негідним чесного спілкування.

Сценарій поведінкиКам’яна стіна ніколи не визнає існування проблеми. Якщо ви намагаєтеся спілкуватися з людиною, яка, як ви знаєте, відмовляється бути чесною і відкритою з вами, можливо, варто задуматися, навіщо вам взагалі потрібні такі відносини.

Не відповідає на ваші запитання, така людина не просто відмовляє вам в спілкуванні – вона змушує відчувати розчарування і навіть гнів.

Це хороша тактика для політичних дебатів, але вона абсолютно неприйнятна в особистому житті. Поведінка кам’яної стіни частково нагадує пасивно-агресивну поведінку, тільки вона не намагається донести до вас приховане повідомлення – вона взагалі не вважає за потрібне щось вам говорити.

5. Асоціальна особистість

Якщо ви спілкуєтеся з асоціальною типом, вітаємо: вам дістався подарунок 2 в 1.

ОзнакиЗ одного боку, в характері асоціальної людини присутні риси соціопата: агресивна і вибухова поведінка, яке найчастіше є наслідком жорстокого поводження в дитинстві. Але, соціопати можуть перейматися співчуттям.

А ось асоціальна особистість не може, адже у нього є і нахили психопата: відсутність каяття і емпатії, схильність використовувати інших в своїх інтересах, жадібність, мстивість.

У всіх у нас є безліч різних схильностей, які суспільство сприймає як негативні. Ми можемо навіть у себе виявити характеристики, властиві асоціальної поведінки. Тому ми прощаємо і навіть прихильно ставимося до людей з асоціальною поведінкою, як прощаємо і прихильно ставимося до себе.

Сценарій поведінкиНе забувайте, що психопати – психологічні хамелеони, які постійно задіюють емоції інших людей. Навіщо? Щоб маніпулювати іншими, управляти ситуацією, отримувати гроші, секс, задовольнити власне его і так далі.

Вони такі хороші у всьому цьому і так майстерно брешуть, що їх жертви не підозрюють про те, що відбувається.

Протистояти такій психологічно хижацькій поведінці вкрай складно.

Тож не дивно, що більшість людей відмовляється вірити в це і не приймає ніяких доказів, поки не виявляється занадто пізно. На ділі ж «любов» психопата – це просто прикриття.

Якщо ви перебуваєте у відносинах з людиною, яка володіє такими рисами, пора задуматися: як ви відчуваєте себе поряд з ним? Уникайте токсичних відносин, не бійтеся прощатися з неприємними людьми і дорожіть тими, хто не намагається вас пригнічувати і маніпулювати вами.