Різне

Видалення простати (радикальна простатектомія) Причини оперативного втручання

Видалення простати (радикальна простатектомія) Причини оперативного втручання

Причини оперативного втручання

Передміхурова залоза (простата) – важливий орган статевої системи чоловіка, який відповідає за вироблення сперматозоїдів. У віці 60-70 років цей орган найчастіше вражається злоякісними пухлинами. У такому випадку здійснюється видалення простати лапароскопічним шляхом. Таку процедуру називають радикальною простатектомією.

Через стрімке прогресування раку передміхурової залози діяти потрібно якомога швидше. При виявленні хвороби на ранніх стадіях залишається вірогідність ефективного лікування без рецидивів. Також може здійснюватись супутня хіміотерапія та застосовуватись інші лікувальні методики.

Підготовчі заходи до операції

Проведення радикальної простатектомії потребує не тільки ретельного обстеження пацієнта, але й психологічної підготовки. Через важливість органу для чоловіка слід пояснити йому, чому видалення простати доцільне для збереження його життя. Діагностичні заходи включають проведення наступних процедур:

  • ультразвукове дослідження передміхурової залози;
  • загальний та біохімічний аналіз крові, сечі;
  • підтвердження відсутності протипоказань до анестезії;
  • КТ та МРТ діагностика за необхідністю.

Рекомендації включають зміну раціону харчування, що особливо важливо з урахуванням проведення операції у літньому віці. Тільки після дослідження усіх факторів та підтвердження безпеки проведення втручання, призначають дату проведення радикальної простатектомії згідно з планом.

Переваги видалення простати лапароскопічним шляхом

Перехід до лапароскопічної техніки простатектомії робить оперативне втручання менш травматичним та більш безпечним для пацієнта. Замість великих розрізів тканин на череві роблять декілька проколів діаметром 0,5-1 см для введення хірургічних інструментів, джерела освітлення та відеокамери.

Лапароскопічний доступ до ураженої простати дає наступні переваги:

  1. мінімальна крововтрата та зменшення ризику занесення інфекції;
  2. збереження цілісності м’язів та шкіри;
  3. відсутність на тілі післяопераційних шрамів та рубців;
  4. скорочений реабілітаційний період.

Після радикальної простатектомії чоловік проводить у стаціонарі 2-3 дні, а подальше відновлення проходить в домашніх умовах. Важливо ретельно дотримуватись порад лікаря та проходити регулярні профілактичні огляди. Якщо чоловік хоче досягти відновлення потенції – потрібно застосовувати техніки збудження та вібростимуляцію. За таких умов повернення ерекції може відбутись через 1-2 роки після оперативного втручання. Це нелегкий процес, Який потребуватиме відповідального ставлення.

Джерело: сайт bilyak.com.ua