Різне

Молитва «Цариця моя преблага»: текст

Богородиця є одним із головних символів християнської віри. Згідно з Біблійними переказами, Мати Божа не раз рятувала віруючих християн від різних бід, включаючи гоніння, позов, смуту та різні хвороби. Богоматір уособлює в собі надію та істинну віру в Бога, який послав усьому людству свого рятівника. Тому вважається, що молитва до пресвятої Богородиці «Цариця моя преблагая» є однією з найсильніших православних молитов.

У чому допомагає молитва Пресвятій Богородиці?

У Новому Завіті вказується безліч чудесних випадків, які робила Богородиця. Багатьом нужденним людям уві сні був її образ і підказував, що потрібно зробити, щоб уникнути біди. Тому в народі ходить повір’я, що Мати Божа активно допомагає:

  • Мандрівним.
  • Хворим.
  • Скорботним.
  • Ображеним.

Оскільки вона є матір’ю Божою, вона є матір’ю для всіх віруючих християн. Тому вона захищає своїх «дітей» материнською турботою. Але щоб отримати заступництво Богодиці людина, перш за все, має почитати свою матір. Зв’язок матері з дитиною вважається священним, тому Цариця Небесна завжди допомагає у таких випадках. Але якщо дитина не шанує своїх батьків, то як вона може розраховувати на допомогу Матері Божої?

Сенс молитви «Цариця моя преблагая»

Деякі православні християни невірно трактують слова молитви «Цариця моя преблагая» , вважаючи, що її необхідно використовувати у щоденному читанні молитов. Але це не зовсім так, оскільки ця молитва є прямим зверненням до Божої Матері з проханням, про що свідчать слова молитви: «…Диви мою біду, зри мою скорботу…». Це означає, що людина повинна звертатися до Богородиці за потребою, а не як щоденне прохання.

Як правильно читати молитву Богородиці?

Щоб молитва справді подіяла, необхідно виявити щиру віру в неї. Перед зверненням до Богородиці краще всього трохи вивчити Біблію, а саме почитати про її життя, щоб знати, про що варто думати під час молитви.

Щоб правильно читати молитву, необхідно зробити такі дії:

  • Знайти тихе місце.
  • Очистити свій розум від мирських думок і вибачитися за свої гріхи.
  • Вимовляти молитву з повагою та повагою.
  • Налаштувати себе на доброчесний та позитивний лад.

Якщо у Вашу душу закралися сумніви, краще відкласти читання молитви і перейти до вивчення Біблії. До Богородиці необхідно звертатися у крайній нужді, коли людина потрапила у важку ситуацію і потребує справжньої допомоги, як отримувала допомогу у дитинстві від матері.

Текст молитви

Царице моя Преблагая, Надія моя, Богородице, Приятель сірих і дивних Представниці, скорботних Радості, ображених Покровительці! Зриши мою біду, зриши мою скорботу; допоможи мені, як недужий, годувати мене, як дивна! Образу мою ваги, дозволю, як волеш: бо не імам інша допомога, хіба Тебе, ні інша Представниця, ні добра Утішителька, як Тобі, о Богоматір! Як нехай збереже мене і покриєш у віки віків. Амінь.

Переклад молитви російською мовою:

Цариця моя Преподобна, Надія моя, Богородиця, Притулок сиріт і мандрівників Захисниця, скорботних Радість, скривджених Покровителька! Бачиш мою біду, бачиш мою скорботу; допоможи мені, як немічному, спрямуй мене, як мандрівника. Образу мою знаєш: дозволь її за Своєю волею. Бо не маю я іншої допомоги, крім Тебе, ні іншої Захисниці, ні доброї Утішительки – тільки Тебе, о Богоматір: нехай збережеш мене і захистиш на віки віків. Амінь.